Auction 76. Postal stationery

38948

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (prawy dolny róg nadgięty).

Fi.Cp50Ia
60 PLN
38949

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (prawy dolny róg nadgięty).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
38950

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 7 - Poznań, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 23.XI z miejscowości Kleczew do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp50Ia
30 PLN
38951

Fi.Cp50Ia
35 PLN
38952

Fi.Cp50Ia, Ib
2 000 PLN
38953

1932 całostka z sygnaturą I-1932.

Fi.Cp48I
10 PLN
38954

Fi.Cp53
30 PLN
38955

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
38956

Fi.Cp53
60 PLN
38957

Fi.Cp53
500 PLN
38958

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
50 PLN
38959

1932 druk w sprawach żywnościowych, lekkie złamanie w dolnym lewym rogu.

Fi.Cp54
20 PLN
38960

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
30 PLN
38961

1932 druk w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
40 PLN
38962

1933 całostka z sygnaturą XI-1931, ilustracją nr 8, druk typografią.

Fi.Cp50IIa
100 PLN
38963

1933 kartka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp58
60 PLN
38964

1933 kartka z nadrukiem nowej wartości z obiegu pocztowego z Łodzi.

Fi.Cp58
25 PLN
38966

1934 godło państwowe - 30 gr, całostka z sygnaturą (X-1934);

całostka z sygnaturą (V-1936);

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp67
300 PLN
38967

Fi.Cp59
20 PLN
38968

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania (na odwrocie karty na odpowiedź, na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową; Fi.180.-).

Fi.Cp60
120 PLN
38969

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 13, prawa belka 4,5x3,75 lewa belka 4,5x3,5.

Fi.Cp62
420 PLN
38970

Fi.Cp64
40 PLN
38971

1934 godło państwowe, karta podwójna 15+15 gr; sygnatur (XII-1934), hasło propagandowe K - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY - TO NAJSZYBSZY POSŁANIEC!;

Fi.Cp65
225 PLN
38972

Fi.Cp65
250 PLN
38973

Fi.Cp65A
50 PLN
38974

1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z doklejonym znaczkiem.

Fi.Cp66
40 PLN
38975

Fi.Cp66
40 PLN
38976

Fi.Cp67
40 PLN
38977

Fi.Cp 67
40 PLN
38978

Fi.Cp51
10 PLN
38979

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp68
25 PLN
38980

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 19.

Fi.Cp68
25 PLN
38981

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 20.

Fi.Cp68
25 PLN
38982

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 14 - Gołuchów, minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp68
160 PLN
38983

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 19 - Gdynia Poczta Główna; na odwrocie punktowe przebarwienia.

Fi.Cp68
120 PLN
38984

Fi.Cp68
40 PLN
38985

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec, wysłana 5.VII.37 z miejscowości Opatów Częstochowski do Warszawy; nieznacznie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp68
30 PLN
38986

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 17 - Spisz, wysłana 25.IV z Krakowa Warszawy; słabszy stan zachowania (ukośna fałda).

Fi.Cp68
20 PLN
38987

Fi.Cp70
10 PLN
38988

1935 M/S Piłsudski, karta podwójna - część na odpowiedź, sygnatura M.P.i T.(IX-1935)500.000., wysłana 20.III.36 z miejscowości Mosty Wielkie do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp71B
50 PLN