The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 76. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
31900

1904 trójjęzyczna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.p23
25 PLN
36996

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta ostemplowana okolicznościowo 21.III w pierwszym dniu obiegu (Myślicki 51 009).

Fi.Cp126
20 PLN
38749

973 Panorama Kalisza koperta, sygnatura (XII.60), długość napisu NADAWCA - 20 mm.

Fi.Ck33a
45 PLN
SOLD
38750

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; dobry stan zachowania.

Fi.Cp1Is
80 PLN
38751

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania.

Fi.Cp1Is
80 PLN
38752

1918 wydanie PP/GGW, całostka grzecznościowo skasowana stemplem prowizorycznym Konin, nadruk typ 7 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, jednak bez cechy tego nadruku w postaci cienkiego górnego końca litery k, spora plama na lewo od prawej cyfry 1.

Fi.Cp1I
120 PLN
38753

1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen i 5 fen; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1It
500 PLN
38754

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 2 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen.

Fi.Cp1IIs
150 PLN
38755

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 14 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen.

Fi.Cp1Is
150 PLN
38756

1918 wydanie PP/GGW, nadruk typ 31 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, w dolnym rzędzie jednak większa gęstość 23, ponieważ w pierwszych dwóch centymetrach drugiej linii znajdują się dwie kropki i krótsza kreska.

Fi.Cp2I
60 PLN
38757

1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
50 PLN
38758

1918 wydanie PP/GGW, całostka z opłaconą odpowiedzią grzecznościowo kasowana prowizorycznym kasownikiem Konina, nadruk typ 9 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp3I
150 PLN
38759

1918 wydanie warszawskie, część na odpowiedź karty podwójnej z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 8; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3IAs
250 PLN
38760

1918 wydanie PP/GGW, część całostki z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 22 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen, kartka przycięta od góry.

Fi.Cp3Is
200 PLN
38761

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym, z błędem nadruku "wyszczerbiona tarcza nad prawym skrzydłem orła".

Fi.Cp4Icz
200 PLN
38762

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i czerwonym typu 1 (opis patrz "Przegląd Filatelistyczny 3/2014", czyste.

Fi.Cp4ay-by
250 PLN
38763

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym z błędem nadruku "niedobity środek belki zakrywającej dolny napis".

Fi.Cp4Icz
350 PLN
38764

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal na kartonach szarym i żółtobrunatnym; czyste; idealny stan zachowania.

Fi.Cp5x, y
300 PLN
38765

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal na kartonach szarym i żółtobrązowym; czyste; doskonały stan zachowania;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp5x, z
350 PLN
38766

1918 wydanie lubelskie, karta na kartonie żółtobrunatnym z czarnym nadrukiem, zaadresowana i skasowana 4.I.1919 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania; dla kart z oryginalnego obiegu pocztowego bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.1200,-)!!!

Fi.Cp5y
200 PLN
38767

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 2.

Fi.Ca3
150 PLN
38768

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 14.

Fi.Ca3
250 PLN
38769

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 31.

Fi.Ca3
250 PLN
38770

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 23.

Fi.Ca3
250 PLN
38771

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 17.

Fi.Ca3
250 PLN
38772

1919 ZAWIERCIE - wydanie warszawskie; karta za 15 fen datowana 24/9 wysłana z Zawiercia do Warszawy, znak opłaty z ciekawą usterką "justunek" przed prawą cyfrą "1", dodatkowo unieważniony kasownikiem prowizorycznym, pełna treść i bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp2I
800 PLN
38773

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp8I
600 PLN
38774

1919 wydanie krakowskie, rzadka karta z nadrukiem typu 44; poza kilkoma drobnymi miejscowymi przebarwieniami dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp8II
600 PLN
38775

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z podwójnym nadrukiem typ 11 na części na odpowiedź.

Fi.Cp13INp
2 500 PLN
38776

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 120 (brak rombu) z ciekawą usterką "kropka w literze C", grzecznościowo skasowana w Krakowie.

Fi.Cp14II
60 PLN
38777

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 51 z wyraźną usterką "zniekształcona litera A w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp14IIx
160 PLN
38778

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 44; dobry stan zachowania.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
38779

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 42, plamki.

Fi.Cp14IIx
40 PLN
38780

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 120 - brak rombu.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
38781

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 129 wysłana z Krakowa 16.IX.19 do Warszawy.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
38782

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 80, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
38783

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
38784

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 80, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
38785

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
38786

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42, na odwrocie gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14IIy
100 PLN