The auction will start on 19.04.2024

Auction 76. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
38908

1920 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
38909

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 23.XI z Krakowa do Liska (Leska); górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; walor w dobrym stanie zachowania (formularz pionowo zgięty).

Fi.Ct4
120 PLN
SOLD
38910

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
30 PLN
38911

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp38
40 PLN
38912

1921 kartka z napisem KARTA POCZTOWA długości ponad 98 mm.

Fi.Cp39I
30 PLN
38913

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
30 PLN
38914

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
50 PLN
38915

1921 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
38916

1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
38917

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

Fi.Cp41
80 PLN
38918

1922 kartka z napisem KARTA POCZTOWA długości ponad 98 mm.

Fi.Cp40I
30 PLN
38919

1922 pokwitowanie telegraficzne z brązowoliliowym znakiem opłaty - 5 mk "Orzeł na tarczy barokowej", rozmiar 143x100mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 22/4 z Posady Olchowskiej do Myszkowa; znaki opłaty skasowane datownikiem urzędu nadawczego, odciśniętym również poniżej; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Ct9a, 118
100 PLN
38920

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu z urzędu pocztowego Warszawa Sejm.

Fi.Ct6
50 PLN
38921

1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 10.VIII z Krakowa do Lwowa; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Ct10b
200 PLN
38922

1922-23 wydanie dla polskiego Górnego Śląska, pokwitowanie telegraficzne z ręcznym nadrukiem wartości w walucie niemieckiej 25 mk. niemieckich/ 80 mk., bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (minimalne pofałdowania i załamania papieru).

Fi.Ct19
1 500 PLN
38923

1924 kartka pocztowa bez wydrukowanego znaku opłaty nadana z Krakowa 10.11.24 do Warszawy.

Fi.Cfp I
60 PLN
38924

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
38925

1925 całostka bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
38926

1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska.

Fi.Cp42
10 PLN
38927

1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Grodna.

Fi.Cp42
10 PLN
38928

1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp42
10 PLN
38929

1926 całostka z sygnaturą P.Z.G. No 76 - 10.000.000 - 26 z obiegu pocztowego z Wisły.

Fi.Cp43I
10 PLN
38930

1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486.

Fi.Cp44A
20 PLN
38931

1926 całostka do obrotu zagranicznego z obiegu z Czyżewa.

Fi.Cp45I
15 PLN
38932

1927 część nadawcza całostki z sygnaturą I-927.

Fi.Cp47A
15 PLN
38933

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-192), wysłana 5.2 z Warszawy do Kielc.

Fi.Cp49IA
50 PLN
38934

1928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49A
30 PLN
38935

1928 pokwitowanie telegraficzne użyte we Lwowie.

Fi.Ct
40 PLN
SOLD
38936

1930 całostka z sygnaturą VII-1930.

Fi.Cp48
10 PLN
38937

1930 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsienicowa Schronisko, doskonały stan zachowania.


600 PLN
38938

1931 kartka ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, całostka z ilustracją nr 28 - CZARNOCHORA z nakładu XI-1931, liniatura druk rotograwiura, plamki widoczne na ilustracji.

Fi.Cp50II
80 PLN
38939

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 30.VIII.33 z Grudziądza do Fordonu; dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIb
50 PLN
38940

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 25 - Gniezno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
160 PLN
38941

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
160 PLN
38942

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 20.II.32 z urzędu Warszawa-Sejm do Lwowa; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
38943

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15, sygnatura XI-1931, linie drukowane rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
25 PLN
38944

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura XI-1931, linie drukowane rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
25 PLN
SOLD
38945

1931 całostka z sygnatura XI-1931 z ilustracją nr 23, rotograwiura.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
38946

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 19.IX.32 z Częstochowy do Przemyśla, dosłana do Wilna; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
30 PLN
38947

1931 Henryk Sienkiewicz, komplet całostek z ilustracjami 1-32, wszystkie kartki z drugiego nakład z sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, idealny stan zachowania, w takim stanie bardzo rzadko oferowane.

Fi.Cp50IIc il.1-32
2 900 PLN