The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 76. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39189

1960 V Międzynarodowe Targi Książki.

Fi.Cp187
10 PLN
39190

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 17 ilustrowanych kart, w tym karta Gdańsk z prawidłowym napisem - "ŻURAW"; bardzo dobry stan zachowania (Fi.240.-).

Fi.Cp188-204
180 PLN
39191

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 18 ilustrowanych kart, w tym dwie odmiany karty Gdańsk: z prawidłowym napisem - "ŻURAW" i bardzo rzadkiej z napisem błędnym - "ŻÓRAW"; idealny stan zachowania.

Fi.Cp188-204 + 191I
Mi.P214I-II
600 PLN
39192

1960 zabytkowe budowle ziem polskich, całostka z błędem "Żóraw".

Fi.Cp191I
250 PLN
39193

1961 koperty czyste, rocznik - 3 sztuki.

Fi.Ck33-35
40 PLN
39194

1961 koperty 40-lecie Spółdzielni Wydawniczej "Książka i Wiedza", 40 i 60 gr czyste.

Fi.Ck34-35
30 PLN
39195

1961 1000-lecie Państwa Polskiego - karty ilustrowane - komplet 40 sztuk, czyste (Fi.480.-).

Fi.Cp205
250 PLN
SOLD
39196

1961 1000-lecie Państwa Polskiego, błąd "chmurka" w lewym górnym rogu ilustracji - komplet 4 kart.

Fi.Cp205a-d B1
100 PLN
39197

1962 Warszawa - Stare Miasto - karty ilustrowane - komplet 30 sztuk, czyste (Fi.336.-).

Fi.Cp210
220 PLN
39198

1962 karty z prywatnym dodrukiem - "Wystawa Filatelistyczna/ Oddziału Warszawskiego PZF/ 13-20 maja 1962/ Warszawa - Pałac Prymasowski", zestaw dwóch kart.

Fi.Cp210b, c
30 PLN
39199

1962 75-lecie języka Esperanto, komplet 2 kart (Fi.35.-).

Fi.Cp219-20
25 PLN
39200

1962 50-lecie śmierci Bolesława Prusa, komplet 3 kart z kolorowymi ilustracjami Antoniego Uniechowskiego (Fi.45.-).

Fi.Cp223I-III
35 PLN
39201

1964 całostki, rocznik: 4 koperty i 21 kart (Fi.202.-).

Fi.Ck.38-40, Cp243 -62b
120 PLN
39202

1964 koperty - 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet - 4 sztuki, czyste.

Fi.Ck38-40, 38I
35 PLN
39203

1964 koperta 600-lecie Księgarstwa Polskiego, czysta.

Fi.Ck38I
12 PLN
SOLD
39204

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 3 kart.

Fi.Cp244-46
15 PLN
39205

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 8 kart (Fi.56.-).

Fi.Cp248-55
40 PLN
39206

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 9 kart ilustrowanych, w tym 251 z dodatkowym napisem, czyste (Fi.71,-).

Fi.Cp248-55 + 251I
50 PLN
39207

1965 całostki, rocznik: 2 koperty i 31 kart (Fi.224.-).

Fi.Ck41-2, Cp263-93
130 PLN
39208

1965 700-lecie Warszawy komplet 8 kart ilustrowanych, czyste (Fi.64.-).

Fi.Cp264-71
45 PLN
39209

1965 200-lecie Teatru Narodowego w Warszawie, komplet 9 czystych kart; bardzo dobry stan zachowania (Fi.70.-).

Fi.Cp283-91
50 PLN
39210

1966 karty pocztowe czyste, rocznik - 22 sztuki (Fi.74.-).

Fi.Cp294-314
50 PLN
39211

1967 całostki, rocznik: 4 koperty i 51 kart w tym Cp316III (Fi.201.-).

Fi.Ck43-46, Cp315-64
120 PLN
39212

1968 karty pocztowe czyste, rocznik - 42 sztuki + dodatkowo 395I (Fi.146.-).

Fi.Cp365-402
80 PLN
39213

1968 75-lecie ruchu filatelistycznego w Polsce, karta z dodatkowym napisem "X OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA "KRAKÓW 68" 5-19 X 1968 R.", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp395I
12 PLN
39214

1969 całostki, rocznik: 2 koperty i 24 karty (Fi.94.-).

Fi.Ck47-8, Cp403-26
56 PLN
39215

1969 koperta lotnicza 40-lecie PLL "Lot" - brak koloru granatowego (brak nominału - 3,40 zł), dofrankowana znaczkiem za 60 gr do stosownej opłaty za polecony list miejscowy - 4 zł, grzecznościowo polecona 28.10.72 w urzędzie Warszawa 40, koperty sygnatura (VI.70); gwarancja.

Fi.Ck47 B1
500 PLN
39216

1970 całostki, rocznik: 4 koperty i 44 karty w tym 437I (Fi.149.-).

Fi.Ck49-52, Cp427-66
74 PLN
39217

1970 100-lecie urodzin Lenina, karta z dodatkowym napisem "WYSTAWA FILATELISTYCZNA LENIN 100 WARSZAWA 22.IV.-3.V.1970 R.", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp437I
10 PLN
39218

1971 koperty odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie, podstawowa i z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", czyste.

Fi.Ck53, 53I
20 PLN
39219

1971 koperta odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", skasowana okolicznościowo 8.X.1971.

Fi.Ck53I
20 PLN
39220

1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 02783; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie naddarcie na klapie na odwrocie).

Fi.Ck54
200 PLN
39221

1971 karty pocztowe czyste, rocznik - 45 sztuk (Fi.104.-).

Fi.Cp467-511
50 PLN
39222

1972 całostki, rocznik: 2 koperty i 40 kart (Fi.126.-).

Fi.Ck55-6, Cp512-50
60 PLN
39223

1973 całostki, rocznik: 3 koperty i 40 kart (Fi.155.-).

Fi.Ck57-9, Cp551-96
78 PLN
39224

1973 koperta lotnicza ŚWF "Polska 73", sygnatura (VI.73).

Fi.Ck59
10 PLN
39225

1974 karty pocztowe czyste, rocznik - 29 sztuk (Fi.78.-).

Fi.Cp597-625
60 PLN
39226

1975 całostki, rocznik: 1 koperta i 24 karty w tym 635I, 635II; Fi.100.-).

Fi.Ck.60, Cp626-47
85 PLN
39227

1975 30-lecie Dnia Zwycięstwa, karta z dodatkowym napisem 5-wierszowym "XXX ROCZNICA ZWYCIĘSTWA NAD FASZYZMEM WYSTAWA FILATELISTYCZNA 9-18 V. 1975 WARSZAWA"

Fi.Cp635II
40 PLN
39228

1975 karta z prywatnym dodrukiem - "V OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE CZŁONKÓW KLUBU PZF DRUH ŁÓDŹ 23.XI.1975", ostemplowana okolicznościowo 23.XI w Łodzi; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp640
25 PLN