The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 76. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
38989

1936 całostka z hasłem propagandowym J i sygnaturą V-1936 wysłana z Piotrkowa Trybunalskiego.

Fi.Cp70
10 PLN
38990

1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-).

Fi.Ck9
40 PLN
38991

1937 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1937 wysłana z Warszawy.

Fi.Cp73
10 PLN
38992

1937 trzy kartki kolejno z sygnaturą i hasłem propagandowym: IX-1936 I, X-1937 J, X-1937 I.

Fi.Cp73
15 PLN
38993

1937 całostka wysłana z Sierszy koło Trzebini z hasłem propagandowym I i sygnaturą X-1937.

Fi.Cp73
10 PLN
38994

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, rzadka sygnatura VI-1938 , hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE" (Fi.100.-).

Fi.Cp74B
50 PLN
38995

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
30 PLN
38996

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
30 PLN
38997

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 12 - Wilno Kościół Św.Anny.

Fi.Cp76
120 PLN
38998

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 17 - Spisz.

Fi.Cp76
120 PLN
38999

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań Fragment Placu Wolności, wysłana 10.10.38 z miejscowości Puszczykówko do Krakowa; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp76
60 PLN
39000

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa Poczta Główna, wysłana 25.I.38 z urzędu Warszawa 2 do Lwowa, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" (wyróżnik "d"); dolna krawędź minimalnie pofałdowana, dobry stan zachowania (Myślicki 37 104).

Fi.Cp76
40 PLN
39001

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia).

Fi.Cp77
50 PLN
39002

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 27 - Hel.

Fi.Cp77
250 PLN
39003

1938 koperta - "20-lecie odzyskania niepodległości", dofrankowana i wysłana 30.VI.1939 ze Zbąszynia do Hanoweru.

Fi.Ck10
15 PLN
39004

1938 koperta "20-lecie odzyskania niepodległości" wysłana 5.VI.1939 z miejscowości Czarna Wieś do Miechowa.

Fi.Ck10
15 PLN
39005

1938 koperta "20-lecie odzyskania niepodległości".

Fi.Ck10
50 PLN
39006

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 53 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ; karta z obiegu.

Fi.Cp78II2
10 PLN
39007

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 53 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp78I
15 PLN
39008

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp78II
15 PLN
39009

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! przybrudzenia na froncie.

Fi.Cp78II
10 PLN
39010

1938 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp79
20 PLN
39011

1938 całostka z sygnaturą I-1938.

Fi.Cp79
30 PLN
SOLD
39012

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
20 PLN
39013

1938 całostka z sygnaturą IX-1938 z hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
20 PLN
39014

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE.

Fi.Cp80
30 PLN
39015

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE.

Fi.Cp80
30 PLN
39016

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
15 PLN
39017

1938 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp80
20 PLN
39018

1938 całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp80
20 PLN
39019

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym o, minimalnie zagięty dolny narożnik.

Fi.Cp80
10 PLN
39020

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE.

Fi.Cp80
20 PLN
39021

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM.

Fi.Cp81
25 PLN
39022

1938 całostka z hasłem propagandowym P i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
20 PLN
39023

1938 całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
20 PLN
39024

1938 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
20 PLN
39025

1938 całostka z hasłem propagandowym S i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
20 PLN
39026

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym S.

Fi.Cp81
15 PLN
39027

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, sygnatura X-1938.

Fi.Cp83
40 PLN
39028

1938 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp83
40 PLN