The auction will start on 19.04.2024

Auction 73. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15247

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura V.52, hasło propagandowe 23.

Fi.Cp131
20 PLN
15248

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, niezłożona, sygnatura III.52, układ haseł 19-23.

Fi.Cp132
50 PLN
15249

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 21b-23.

Fi.Cp132
40 PLN
15250

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-18b.

Fi.Cp132
40 PLN
15251

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-23.

Fi.Cp132
40 PLN
15252

1952 wycofana ze sprzedaży karta podwójna - budownictwo mieszkaniowe (Cp132), ponownie wprowadzona do obiegu po oklejeniu starego znaku opłaty znaczkiem obiegowym Fi.765 (pomnik Kopernika w Warszawie), sygnatura IX.52, układ haseł 19-18b; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp132
100 PLN
15253

1952 Kongres Obrońców Pokoju we Wiedniu, karta z ilustracją autorstwa Jana Marcina Szancera (Fi.25.-).

Fi.Cp134
15 PLN
15254

1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, hasło propagandowe F; dobry stan zachowania (na odwrocie dwa minimalne ślady podlepek).

Fi.Ck16I
72 PLN
SOLD
15255

1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, hasło propagandowe C; dobry stan zachowania (na odwrocie dwa minimalne ślady podlepek).

Fi.Ck16I
80 PLN
15256

1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck16I
750 PLN
15257

1953 koperta lotnicza "Samolot nad portem w Gdyni", sygnatura (V-1952).

Fi.Ck17
36 PLN
15258

1953 koperty "Elektrownia w Jaworznie", napis "CENA 95 GR" antykwą, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck18a
270 PLN
15259

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 18b, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
20 PLN
15260

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
20 PLN
15261

1953 rocznik - 13 kart w tym po 6 sztuk Cp135 i Cp136 (komplet 6 haseł propagandowych); idealny stan zachowania.

Fi.Cp135-37
260 PLN
15262

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości wysłana z Zwardonia.

Fi.Cp131
40 PLN
15263

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości z mechanicznym wirnikiem Krajowa Wystawa Wynalazczości i postępu Technicznego wysłana z Wrocławia.

Fi.Cp131
20 PLN
15264

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości wysłana z Wrocławia.

Fi.Cp131
15 PLN
15265

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 (Kielce) na karcie z sygnaturą IX-52 i hasłem propagandowym 19, wysłanej 10.8.1955 z Pilicy do Warszawy.

Fi.Cp132A
50 PLN
15266

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 3 (Gdańsk) na karcie z sygnaturą III-52 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 17.1.55 z Gdańska do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp132B
80 PLN
15267

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości wysłana z Rybnika do p. Manterysa Z Bielska - Białej.

Fi.Cp132B
30 PLN
15268

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości wysłana z Wrocławia.

Fi.Cp132B
20 PLN
15269

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości wysłana z Wrocławia.

Fi.Cp132B
20 PLN
15270

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości wysłana z Bielska Białej.

Fi.Cp132B
20 PLN
15271

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 12 (Rzeszów) na karcie z sygnaturą VII-53 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 3.7.55 z Iwonicza do Tarnowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp136
50 PLN
15272

1956 całostka z podwójnego wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117
45 PLN
15273

1956 Gmach WRN w Szczecinie.

Fi.Cp141
10 PLN
15274

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk.

Fi.Cp141-44
80 PLN
15275

1956 Festiwal Sztuki - Dni Krakowa, komplet dwóch czystych kart.

Fi.Cp143I-II
40 PLN
15276

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura (VI-1957), czysta.

Fi.Ck21
30 PLN
15277

1957 rocznik obejmujący 5 całostek.

Fi.Cp145-9
45 PLN
15278

1957 karty pocztowe czyste, rocznik - 5 sztuk (Fi.72.-), na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania.

Fi.Cp145-49
90 PLN
15279

1957 Festiwal Sztuki - Dni Krakowa, karta ostemplowana okolicznościowo 19.VI.1969.

Fi.Cp146
10 PLN
15280

1957 XXVI Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Fi.Cp147
10 PLN
15281

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta.

Fi.Cp149
10 PLN
15282

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert.

Fi.Ck26-27
30 PLN
15283

1958 rocznik obejmujący 12 całostek.

Fi.Cp150-61
70 PLN
15284

1958 Tydzień Archiwów, karta czysta.

Fi.Cp154
15 PLN
15285

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet 6 czystych kart.

Fi.Cp155-60
70 PLN
15286

1958 karty pocztowe czyste, rocznik - 12 sztuk (Fi.137.-), w tym droższe odmiany kart Cp150-151 z sygn. I.58, na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania.

Fi.Cp150-61
130 PLN