The auction will start on 19.04.2024

Auction 73. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15047

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
15048

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 20, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
15049

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
15050

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
15051

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura VIII-1931, ślady po złamaniu kartki.

Fi.Cp50I
20 PLN
15052

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka (38 mm); dofrankowana i wysłana 28.X.33 z Nowego Sącza do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik odgięty).

Fi.Cp50IIb
50 PLN
15053

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
15054

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
15055

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
15056

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
15057

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
15058

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, plamka na froncie, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
15059

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
15060

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
15061

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Kraków, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
15062

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
15063

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4 - Mir, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (40 mm), dofrankowana i wysłana 4.V.1932 z miejscowości Rypin do miejscowości Przybysławice; dobry stan zachowania (prawy dolny narożnik odgięty).

Fi.Cp50IIc
40 PLN
15064

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 21.V.1932 z miejscowości Skała pod Ojcowem do miejscowości Przybysławice; dobry stan zachowania (na dole delikatne zagięcia).

Fi.Cp50IIc
40 PLN
15065

1931 całostka z sygnatura XI-1931 z ilustracją nr 23, rotograwiura.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
15066

1931 całostka z sygnaturą XI-1931druk rotograwiurą, ilustracja nr 30.

Fi.Cp50IIc
90 PLN
15067

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr.25 - Gniezno, I nakład, sygnatura VIII-1931; dobry stan zachowania.

Fi.Cp50Ia
160 PLN
15068

1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart pierwszego nakładu oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoczerwonej, karta z ilustracją nr 27 - Hel Port; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz

dodatkowo karta wydania definitywnego z tą sama ilustracją, I nakład, sygnatura VIII-1931;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp50Ia WZÓR, 50Ia
2 200 PLN
15069

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (X-1938).

Fi.Cp53
60 PLN
15070

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
50 PLN
15071

1933 całostka z sygnaturą XI-1931, ilustracją nr 8, druk typografią.

Fi.Cp50IIa
100 PLN
15072

1933 kartka z nadrukiem nowej wartości z obiegu pocztowego z Łodzi.

Fi.Cp58
25 PLN
15073

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze), dofrankowana i wysłana 15.3.34 z Bydgoszczy do Fordonu; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp58Ia
30 PLN
15074

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-26."; dobry stan zachowania (delikatna pionowa rysa na froncie karty).

Fi.Cp58II
120 PLN
15075

1934 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp59
80 PLN
15076

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta 15/20 gr, hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", sygnatura (IX-1933); nadruk w kolorze ciemnoniebieskim, matowy z prześwitującym rysunkiem, belka zwężająca się ku prawej stronie; dobry stan zachowania (niewielkie zmatowienie na froncie) .

Fi.Cp59
300 PLN
15077

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z hasłem propagandowym J.

Fi.Cp59
80 PLN
15078

1934 wydanie prowizoryczne, kartka z Pińska do Warszawy ilustracją nr 30, dziury po archiwizacji.

Fi.Cp59
55 PLN
15079

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania (na odwrocie karty na odpowiedź, na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową; Fi.180.-).

Fi.Cp60
120 PLN
15080

1934 całostka wydania prowizorycznego z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp60
200 PLN
15081

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta podwójna 10+10/20+20 gr; na części A - nadruk w kolorze niebieskim, na części B - nadruk w kolorze granatowym; dobry stan zachowania.

Fi.Cp60
300 PLN
15082

1934 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp61
45 PLN
15083

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 7.

Fi.Cp63
288 PLN
SOLD
15084

1934 wydanie prowizoryczne, kartka wysłana z Kasiny Wielkiej do Krakowa z ilustracją nr 12.

Fi.Cp63
75 PLN
15085

1934 godło państwowe - 15 gr, karta podwójna - część na odpowiedź, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 13.II.935 z miejscowości Tłumacz do Lwowa, dobry stan zachowania.

Fi.Cp65B
60 PLN
15086

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań Ratusz; nieznacznie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp68
120 PLN