The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 73. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15287

1959 rocznik obejmujący 18 całostek z dodatkowymi odmianami kartek i sygnatur: Cp164 II.59, VIII.59, XII.59, Cp168 V.59, VI.59, Cp169, Cp169a, Cp171a, Cp171b, Cp173a, Cp173b.

Fi.Cp162-173b
140 PLN
15288

1959 III Zjazd PZPR, całostka ostemplowana okolicznościowo 16.III w Warszawie.

Fi.Cp163
10 PLN
15289

1959 Ratusz we Wrocławiu, rzadsza sygnatura (XII.59); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp164
60 PLN
15290

1959 XII Wyścig Pokoju; temat - KOLARSTWO.

Fi.Cp165
20 PLN
15291

1959 Wykopaliska archeologiczne w Biskupinie, komplet 4 czystych kart z obydwoma sygnaturami V.59 i VI.59.

Fi.Cp168-69a, b
60 PLN
15292

1959 Wystawa Filatelistyczna "Balpex"; temat - PTAKI, ŻAGLOWCE.

Fi.Cp170
15 PLN
15293

1959 Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, karta czysta, temat - POŻARNICTWO.

Fi.Cp172
20 PLN
15294

1959 15-lecie radiofonii w Polsce Ludowej, komplet 2 czystych kart.

Fi.Cp173a-b
25 PLN
15295

1960 150 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, karta czysta.

Fi.Cp174
10 PLN
15296

1960 50-lecie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Fi.Cp175
10 PLN
15297

1960 1800-lecie Kalisza, karta czysta.

Fi.Cp176
10 PLN
15298

1960 zabytkowe budowle miast polskich - Kraków - karty oliwkowe, komplet 16 sztuk z hasłami propagandowymi 29-44 (Fi.64.-).

Fi.Cp179b
60 PLN
15299

1960 zabytkowe budowle miast polskich, komplet 16 całostek "Kraków Wawel" z różnymi hasłami propagandowymi.

Fi.Cp179b il.29-44
45 PLN
15300

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Poznań, karta o sygnaturze X.-60, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp182
50 PLN
15301

1960 V Międzynarodowe Targi Książki.

Fi.Cp187
10 PLN
15302

1960 zabytkowe budowle, komplet 17 kartek bez odmiany Cp191I.

Fi.Cp188-204
90 PLN
15303

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 17 ilustrowanych kart, w tym karta Gdańsk z prawidłowym napisem - "ŻURAW"; bardzo dobry stan zachowania (Fi.240.-).

Fi.Cp188-204
180 PLN
15304

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 18 ilustrowanych kart, w tym dwie odmiany karty Gdańsk: z prawidłowym napisem - "ŻURAW" i bardzo rzadkiej z napisem błędnym - "ŻÓRAW"; idealny stan zachowania.

Fi.Cp188-204 + 191I
Mi.P214I-II
600 PLN
15305

1960 zabytkowe budowle ziem polskich, całostka z błędem "Żóraw".

Fi.Cp191I
280 PLN
15306

1961 koperty czyste, rocznik - 3 sztuki.

Fi.Ck33-35
40 PLN
15307

1961 koperty 40-lecie Spółdzielni Wydawniczej "Książka i Wiedza", 40 i 60 gr czyste.

Fi.Ck34-35
30 PLN
15308

1961 1000-lecie Państwa Polskiego - karty ilustrowane - komplet 40 sztuk, czyste (Fi.480.-).

Fi.Cp205
300 PLN
15309

1961 1000-lecie Państwa Polskiego, zestaw całostek; Cp205a z ilustracjami I, II, III, IV, VI, VII, VIII, IX i X, Cp205b z ilustracjami I, II, III, IV, V, VIII, IX i X, Cp205c z ilustracjami I, II, III, IV, V, VI, VIII, IX i X, Cp205d z ilustracjami I, II, III, IV, V, VI, VIII, IX i X, w sumie 35 kartki w tym 12 z ilustracjami VII-X.

Fi.Cp205a-d
150 PLN
15310

1961 1000-lecie Państwa Polskiego, błąd "chmurka" w lewym górnym rogu ilustracji - komplet 4 kart.

Fi.Cp205a-d B1
100 PLN
15311

1961 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, karta ze znakiem opłaty w kolorze niebieskozielonym i napisami ciemnozielonymi, różnica jest szczególnie widoczna w cieniowaniu tła, dla porównania karta zwykła (u dołu); różnice te w rzeczywistości są o wiele bardziej kontrastowe niż na powyższej ilustracji; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp209a
100 PLN
15312

1962 kompletny rocznik obejmujący 52 całostki w tym;Cp210 wszystkie kombinacje kolorów i ilustracji, Cp209, Cp212, Cp221 i Cp223 wszystkie odmiany.

Fi.Cp208-223c
320 PLN
15313

1962 komplet 2 kart "Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem" ostemplowanych okolicznościowo.

Fi.Cp209a, b
30 PLN
15314

1962 Warszawa - Stare Miasto - karty ilustrowane - komplet 30 sztuk, czyste (Fi.336.-).

Fi.Cp210
220 PLN
15315

1962 karty z prywatnym dodrukiem - "Wystawa Filatelistyczna/ Oddziału Warszawskiego PZF/ 13-20 maja 1962/ Warszawa - Pałac Prymasowski", zestaw dwóch kart.

Fi.Cp210b, c
30 PLN
15316

1962 75-lecie języka Esperanto, komplet 2 kart (Fi.35.-).

Fi.Cp219-20
25 PLN
15317

1962 50-lecie śmierci Bolesława Prusa, komplet 3 kart z kolorowymi ilustracjami Antoniego Uniechowskiego (Fi.45.-).

Fi.Cp223I-III
35 PLN
15318

1963 rocznik całostek obejmujący 48 kartki w tym; Cp232 i Cp232I, Cp233 z sygnaturą XII.62, III.63, XII.63 i VI.63, Cp233I i Cp233II z wszystkimi hasłami propagandowymi, Cp234, Cp236, Cp239-240 z wszystkimi odmianami.

Fi.Cp224-42
160 PLN
15319

1963 XX posiedzenie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, karta z dodatkowym napisem.

Fi.Cp232I
25 PLN
15320

1963 15-lecie zespołu "Mazowsze" - karta wadliwie cięta, napis "Cena 60 gr." częściowo na dole.

Fi.Cp240 MK
120 PLN
15321

1964 całostki, rocznik: 4 koperty i 21 kart (Fi.202.-).

Fi.Ck.38-40, Cp243 -62b
120 PLN
15322

1964 koperty - 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet - 4 sztuki, czyste.

Fi.Ck38-40, 38I
35 PLN
15323

1964 koperta 600-lecie Księgarstwa Polskiego, czysta.

Fi.Ck38I
12 PLN
15324

1964 rocznik całostek obejmujący 23 kartki w tym; Cp251I, Cp260I i Cp260II, Cp262a i Cp262b.

Fi.Cp243-262b
100 PLN
15325

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 3 kart.

Fi.Cp244-46
15 PLN
15326

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 8 kart (Fi.56.-).

Fi.Cp248-55
40 PLN