The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 73. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15207

1949 VIII WYŚCIG KOLARSKI/ DOOKOŁA POLSKI" Warszawa 1, karta pocztowa skasowana 25.-8. stemplem okolicznościowym (Myślicki 49 056).

Fi.Cp101c
50 PLN
15208

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 14, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z II walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 2 kropki); karta wysłana 9.8 z Krynicy do Rabki; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp109II
80 PLN
15209

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
80 PLN
15210

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 14, sygnatura XII.49 - piąty nakład; dofrankowana znaczkami z nadrukiem "groszy" 3 typu, wysłana 22.2.1951 z Krakowa do Gdańska Oliwy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp109II, 519, 521
Mi.650, 653
50 PLN
15211

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego.

Fi.Cp110I
80 PLN
15212

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego.

Fi.Cp110I
80 PLN
15213

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego.

Fi.Cp110I
80 PLN
15214

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu łódzkiego.

Fi.Cp110II
80 PLN
15215

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego, odległość między kreską i cyframi nadruku 19 mm, wysokość kreski 8,5 mm, wysłana 13-4 z miejscowości Łobez do Przecławia.

Fi.Cp110 IIb
60 PLN
15216

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z przesuniętym nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
80 PLN
15217

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3 z obiegu.

Fi.Cp117
30 PLN
15218

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117a
35 PLN
15219

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117c
35 PLN
15220

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117d
40 PLN
15221

1949 jedna z najrzadszych podstawowych całostek okresu powojennego, w idealnym stanie.

Fi.Cp 118
750 PLN
15222

1949 karta nr.103 z nadrukiem typu 7, wysłana 28.2.50 z Nowego Targu do miejscowości Krzywcza nad Sanem.

Fi.Cp119
30 PLN
15223

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp119
40 PLN
15224

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
40 PLN
15225

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Zygmunt Krasiński) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

Fi.Cp121
30 PLN
15226

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 na kartonie szarobiałym szorstkim grubym (w) z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
50 PLN
15227

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 10.

Fi.Cp122
100 PLN
15228

1950 groszy, całostka z hasłem propagandowym 19 i nadrukiem groszy typ 8.

Fi.Cp124
40 PLN
15229

1950 całostka z hasłem propagandowym 21a.

Fi.Cp124
10 PLN
15230

1950 całostka z hasłem propagandowym 18a.

Fi.Cp124
10 PLN
15231

1950 "groszy" karta z nadrukiem typu 8 z hasłem propagandowym 19, dofrankowana znaczkami w nowej walucie (w tym obowiązkowa dopłata 15 gr na odbudowę Warszawy) i wysłana 26-1 1952 z Krynicy do Krakowa.

Fi.Cp124
50 PLN
15232

1950 Bolesław Bierut, 10 zł, z hasłem propagandowym 19, sygnatura VI.50.

Fi.Cp124
20 PLN
15233

1951 groszy, list do Katowic, koperta z dwukrotnym nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.Ck12, 551
60 PLN
15234

1951 groszy, list do Katowic do łodzi, koperta z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.Ck109, 551
60 PLN
15235

1951 groszy, całostka bez nadruku groszy wysłana z Jastarni.

Fi.Cp124, 550
10 PLN
15236

1951 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 3 użyta miejscowo w Warszawie w 1953 roku.

Fi.Cp124, 550
10 PLN
15237

1951 karta ze znakiem opłaty portret Bieruta (jak zn.537), sygnatura (VII.52), hasło propagandowe 20b, dofrankowana i wysłana 21.12.1953 z Łodzi do Warszawy.

Fi.Cp125
30 PLN
15238

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych).

Fi.Cp125-30
150 PLN
15239

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
15240

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
15 PLN
15241

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
15242

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
15 PLN
15243

1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck13
150 PLN
15244

1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck14a
270 PLN
15245

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H.

Fi.Ck14ya
35 PLN
15246

1952 wycofane koperty 12I drukowane z X walca z hasłami propagandowymi A i B (komplet), ponownie dopuszczone do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkami opłaty nr.606 i nadrukowane stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck15Ib
300 PLN