The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 113. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21214

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
35 PLN
21215

1920 całostka z hasłem propagandowym w układzie b, całostka wadliwie wycięta z silnie przesunięty w dół obrazkiem.

Fi.Cp32MK
100 PLN
21216

1920 orzeł między wiązkami liktorskimi, całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
53 PLN
SOLD
21217

1920 całostka do obrotu zagranicznego z usterkami druku koło znaku opłaty.

Fi.Cp33
80 PLN
21218

1920 całostka do obrotu zagranicznego z usterkami druku koło znaku opłaty.

Fi.Cp33
70 PLN
21219

1920 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp33
30 PLN
21220

1920 całostka z hasłem propagandowym c.

Fi.Cp35
80 PLN
SOLD
21221

1920 całostka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
50 PLN
SOLD
21222

1920 całostka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
30 PLN
21223

1920 całostka z hasłem propagandowym D z obiegu pocztowego z Włocławka.

Fi.Cp35II
50 PLN
21224

1920 całostka z hasłem propagandowym D.

Fi.Cp35II
70 PLN
21225

1920 całostka z hasłem propagandowym c.

Fi.Cp35II
80 PLN
21226

1920 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp36
40 PLN
21227

1920 kartka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp36
71 PLN
SOLD
21228

1920 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp36
50 PLN
SOLD
21229

1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie.

Fi.Ct7
50 PLN
21230

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", dofrankowane na odwrocie w związku ze wzrostem taryfy pocztowej unieważnione niespotykanym kasownikiem - dwie równoległe poziome linie, stempelek urzędu telegraficznego "Warszawa C", na froncie w lewym górnym rogu odciśnięta duża cyfra "1", słabszy stan zachowania.

Fi.Ct8
250 PLN
21231

1920 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy, stempelek pomocniczy "Warszawa C.", gwarancja.

Fi.Ct8
50 PLN
21232

1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie.

Fi.Ct8
40 PLN
21233

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm;

karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, dofrankowana i wysłana 25.VIII.22 z Warszawy do Krakowa;

bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp38
100 PLN
21234

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
50 PLN
SOLD
21235

1921 kartka z Włocławka do MSW w Warszawie.

Fi.Cp38
50 PLN
21236

1921 kartka z Trzebini do Niemiec.

Fi.Cp39!
20 PLN
21237

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
40 PLN
21238

1921 całostka do obrotu krajowego z prywatnym dodrukiem na odwrocie.

Fi.Cp39II
80 PLN
21239

1921-1922 karta do obrotu krajowego podwójna 8+8 mk - niezłożona!!! doskonały stan zachowania.

Fi.Cp41
80 PLN
21240

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
SOLD
21241

1921 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
21242

1921 pokwitowanie telegraficzne ze Lwowa, ciekawa usterka pokwitowania w postaci wgniecionej górnej ramki znaku opłaty.

Fi.Ct4, 91B, 114
100 PLN
21243

1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 23.8.23 z Mogilna do Bydgoszczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CfpI
80 PLN
21244

1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz czysty i z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 6.II.24 ze Lwowa do Tarnowa; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.CfpI
100 PLN
21245

1922 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
30 PLN
21246

1922 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
21247

1922 przewartościowanie odręczne czerwonym atramentem "400 mk" - pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, na telegram nadany 17 lipca 1923 z miejscowości Izbica Kujawska do Warszawy; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (w dwóch miejscach pionowo złożony) - reprodukcję oferowanego waloru wykorzystano w najnowszym wydaniu II tomu katalogu Fischera.

Fi.Ct10
1 600 PLN
21248

1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 162x97mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 27.IX z Krakowa do Lublina, na odwrocie wyliczenia porta; dodatkowo owalna pieczęć nadawcy z datą "ZAKŁAD KREDYTOWY MIAST MAŁOPOLSKICH 27 Wrz. 1922"; doskonały stan zachowania.

Fi.Ct10a
200 PLN
21249

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 18 4 z miejscowości Posada Olchowska do Gliwic; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Ct13
100 PLN
SOLD
21250

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta dofrankowana (obowiązkowa dopłata 1 gr) i wysłana 26.VI.26 ze Lwowa do Krakowa;

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 10.12 z miejscowości Paleśnica do Krakowa, doskonale odciśnięty rusztowy kasownik nadawczy;

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.);

1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, sygnatura (P.Z.G.Nr 235-5.000.0000-26.);

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.iT. XII-926); usterka - w sygnaturze brak nawiasu otwierającego przed XII-926;

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.i T. XII-926); karta wysłana 5.VI.27 z Czortkowa do Krakowa;

1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. II-1927); karta wysłana 11.9 z Jordanowa do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy;

1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. X-1927); karta dofrankowana i wysłana 19.6 z Rabki do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp42, 43I, 43II, 45Ia
400 PLN
21251

1926 kolumna Zygmunta, całostka z sygnaturą 464...26 z błędem "brak kropki po sygnaturze".

Fi.Cp43IIB1
120 PLN
21252

1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, brak kropki po 26 w sygnaturze nakładu; karta wysłana 23.VII.1934 z Iłży do Rembertowa.

Fi.Cp45I B1
40 PLN
21253

1926 całostka z sygnaturą krótką z obiegu pocztowego z 1934 roku. W górnej części uszczerbiona

Fi.Cp45Ia
25 PLN