Auction 113. Postal stationery

21094

1876 kartka z Bochni do Austrii.

50 PLN
21095

1880 kartka z Krakowa Dworzec do Niemiec.

Fi.Cp4I
25 PLN
21096

1886 kartka z Słotwiny na Morawy.

Fi.Cp6
30 PLN
21097

1899 kartka z Podwołczyska do Niemiec.

Fi.Cp15
60 PLN
21098

Fi.Fp
100 PLN
21099

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1 + 1 z. 2½
70 PLN
21100

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Łodzi do Czechosłowacji, stempel cenzury korespondencji zagranicznej przy MSZ, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp1I
100 PLN
21101

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy do Ciechocinka, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp1I
60 PLN
21102

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Lubicza do Lipna, gwarancja na odwrocie Pelczar.

Fi.Cp1II
100 PLN
21103

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 24; dobry stan zachowania.

Fi.Cp1Is
160 PLN
21104

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen, pęknięta poziomo lewa jedynka nominału; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1Is
100 PLN
21105

1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen i 5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 20; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1It
500 PLN
21106

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku za 2½ fen., gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1s
100 PLN
21107

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku za 2½ fen. grzecznościowo stemplowana, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp1s
60 PLN
21108

Fi.Cp1s
60 PLN
21109

Fi.Cp1s
100 PLN
21110

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonych znaczkach za 2½ i 5 fen., gwarancja Pelczar.

Fi.Cp1t
250 PLN
21111

1918 wydanie PP/GGW, dwie całostki z nadrukiem na doklejonych znaczkach.

Fi.Cp1t
500 PLN
21112

1918 wydanie warszawskie; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 12; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp2I
100 PLN
21113

1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 12; dobry stan zachowania (na odwrocie dwa niewielkie odbarwienia); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2I
50 PLN
21114

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
30 PLN
21115

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Sosnowca do Warszawy, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
70 PLN
21116

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Warszawy do Krakowa, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
60 PLN
21117

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Bolesławic do Warszaw, znak opłaty unieważniony przez kreślenie z ręcznie wpisaną datą, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
300 PLN
21118

1918 wydanie PP/GGW, całostka stemplowana kasownikiem prowizorycznym z Zawiercua, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
60 PLN
21119

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21.

Fi.Cp2II
60 PLN
21120

1918 wydanie warszawskie, unikalna odmiana - belka zakrywająca nadruk "Postkarte" ciągła (nie dzielona)!!! rozbity nadruk, obie 5 zniekształcone i zalane; uszkodzone P w wyrazie Poczta; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - prawdopodobnie typ 4; karta pionowo zgięta.

Fi.Cp2II
200 PLN
21121

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Warszawy do Austrii, stempel cenzury do korespondencji zagranicznej przy MSZ, gwarancja Jendroszek.

Fi.Cp2II
100 PLN
21122

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Łodzi do Austrii, stempel cenzury do korespondencji zagranicznej przy MSZ, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2II
100 PLN
21123

1918 wydanie PP/GGW, całostka użyta miejscowo w Warszawie, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2II
70 PLN
21124

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Łodzi do Warszawy, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2II
70 PLN
21125

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Warszawy do Szwajcarii, stempel cenzury do korespondencji zagranicznej przy MSZ, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2II
100 PLN
21126

1918 wydanie PP/GGW, całostka polecona z Warszawy do Starożreb, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2II
100 PLN
21127

1918 wydanie PP/GGW, całostka z Warszawy do Skierniewic, lekko ukośny nadruk, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp2IMK
300 PLN
21128

1918 wydanie PP/GGW, kartka polecona z Warszawy do Płocka, kartka z opłaconą odpowiedzią nierozcięta, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp3I
900 PLN
21129

1918 wydanie PP/GGW, kartka polecona z Warszawy do Lublina, kartka z opłaconą odpowiedzią nierozcięta, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp3I
900 PLN
21130

Fi.Cp4Ia
2 000 PLN
21131

górna ze znakiem opłaty w kolorze czerwonobrązowym typu I na kartonie żółtawoszarym, co ciekawe znak opłaty jest o wiele jaśniejszy od belek zasłaniających napisy niemieckie;

dolna w kolorze brązowoczerwonym w bardzo rzadkim typie II na kartonie brązowoszarym, najważniejszymi cechami odróżniającymi ten typ jest większa odległość górnej belki od znaku opłaty (10,8mm zamiast 10mm) i przesunięcie dolnej belki wyraźnie pod znak opłaty (prawa krawędź belki kończy się 3mm za linią pionową wyznaczoną przez lewą ramkę znaku opłaty);

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp4Ibx, 4IIcy
1 600 PLN
21132

1918 wydanie lubelskie, całostka typu 1 na kartonie szarym.

Fi.Cp4a
150 PLN
21133

1918 wydanie lubelskie, całostka prawdopodobnie grzecznościowo wypisana kasowana w Lublinie 27.12.18.

Fi.Cp5I
230 PLN