Auction 112. Postal stationery

10089

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 10.

Fi.Cp120
45 PLN
10090

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z obiegu pocztowego z nadrukiem typ 9.

Fi.Cp120
40 PLN
10091

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 8 z obiegu pocztowego Kalwarja Zebrzydowska

Fi.Cp120
70 PLN
10092

Fi.Cp121
40 PLN
10093

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Leon Wyczółkowski) z nadrukiem typu 14; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121
80 PLN
10094

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Hugona Kołłątaja z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; karton gruby (0,20-0,21mm); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
250 PLN
10095

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Wysłouchowej z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
120 PLN
10096

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Józefa Chełmońskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); jak podaje podręcznik Polskie Znaki Pocztowe: "Wg informacji uzyskanych od pracowników Drukarni Pocztowej w Łodzi sloganem w kolorze czarnym zaopatrywane były karty 121 zapakowane już w paczki po 20 sztuk, czyli bez kart z portretem W.Bogusławskiego i J.Chełmońskiego, karty powyższe zaopatrzone w slogan stanowią dużą rzadkość"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
1 000 PLN
10097

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Henryka Sienkiewicza z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
120 PLN
10098

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 15 i ilustracją 22, niewielkie uszkodzenie na dole kartki, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp121II
80 PLN
10099

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 15 i ilustracją 13, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp121II
100 PLN
10100

Fi.Cp121III
250 PLN
10101

Fi.Cp121III
250 PLN
10102

Fi.Cp121III
400 PLN
10103

1949 wydanie przedrukowe, całostka z nadrukiem typ 12.

Fi.Cp122
38 PLN
10104

1950 "groszy" koperta "Alegoria Wiosny Ludów" z czerwonym stempelkiem typu 22, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck11
150 PLN
10105

1950 "groszy" karta 109I ze stempelkiem typu 18.

Fi.Cp109I
80 PLN
10106

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 18B w barwie fioletowej.

Fi.Cp109I
24 PLN
10107

1950 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
25 PLN
10108

Fi.Cp123
30 PLN
10109

1950 całostka z hasłem propagandowym 18a.

Fi.Cp124
10 PLN
10110

Fi.Cp124
10 PLN
10111

1950 Bolesław Bierut, całostka z hasłem propagandowym 21a.

Fi.Cp125
32 PLN
10112

450 PLN
10113

1951 całostka z sygnaturą XI.51 i hasłem propagandowym 18b.

Fi.Cp125
10 PLN
10114

Fi.Cp125-30
220 PLN
10115

Fi.Cp126
20 PLN
10116

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
20 PLN
10117

1951 kartka z okazji Światowego Tygodnia Młodzieży.

Fi.Cp126
10 PLN
10118

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
20 PLN
10119

1951 całostka z życzeniami 1-majowymi.

Fi.Cp127
10 PLN
10120

1951 kartka z życzeniami z okazji 1-go Maja.

Fi.Cp127
10 PLN
10121

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
20 PLN
10122

1951kartka z okazji Światowego Festiwalu Młodzieży w Berlinie.

Fi.Cp128
10 PLN
10123

1951 całostka z okazji Światowego Festiwalu Młodych Bojowników o Pokój.

Fi.Cp128
10 PLN
10124

Fi.Cp129
10 PLN
10125

1951 VII. rocznica powstania Polski Ludowej.

Fi.Cp129
10 PLN
10126

1951 Propaganda PKO, na odwrocie prawie niewidoczne ślady podlepek).

Fi.Cp130
15 PLN
10127

1951 całostka propagandowa PKO.

Fi.Cp130
10 PLN
10128

Fi.Cp130s
40 PLN