The new auction will start soon

Auction 112. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9929

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana (Fi.200.-); znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji.

Fi.Ct8
120 PLN
9930

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana).

Fi.Ct8
60 PLN
9931

1920 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Warszawy, prowizoryczny kasownik "URZĄD POCZTOWY WARSZAWA".

Fi.Ct8
70 PLN
9932

1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie.

Fi.Ct8
40 PLN
9933

1921 kartka z Włocławka do MSW w Warszawie.

Fi.Cp38
50 PLN
9934

1921 całostka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp38
40 PLN
9935

1921 kartka z Trzebini do Niemiec.

Fi.Cp39!
20 PLN
9936

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź;

karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp39I
200 PLN
9937

1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40I
30 PLN
9938

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
9939

1921 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct9b
20 PLN
9940

1922 pokwitowanie telegraficzne z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct9b
30 PLN
9941

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty.

Fi.Ct10a
80 PLN
9942

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ct10a
80 PLN
9943

1923 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy.

Fi.Ct10b
60 PLN
9944

1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska.

Fi.Cp42
10 PLN
9945

1926 całostka z sygnaturą krótką z obiegu pocztowego z 1934 roku. W górnej części uszczerbiona

Fi.Cp45Ia
25 PLN
9946

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców-Pieskowa Skała; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50 E
500 PLN
9947

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsiennicowa; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50E
100 PLN
SOLD
9948

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Warszawa - Łazienki, niewielkie rozdarcie na górze.

Fi.Cp50E
60 PLN
9949

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
SOLD
9950

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
9951

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
SOLD
9952

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
9953

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 25 - GNIEZNO, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (karta w dwóch miejscach nadgięta).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
SOLD
9954

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 20, sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
30 PLN
SOLD
9955

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp.53
20 PLN
9956

1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-).

Fi.Cp54
50 PLN
9957

1932 druk w sprawach żywnościowych, lekkie złamanie w dolnym lewym rogu.

Fi.Cp54
20 PLN
9958

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
30 PLN
9959

1932 druk w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
40 PLN
9960

1932 karta widokowa bez znaku opłaty pocztowej z nadrukiem kasującym starą wartość "Cena 10 gr/Cena 15 gr.", ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona".


80 PLN
9961

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-25"długości 35 mm wysłana 12.IV.1935 z urzędu Warszawa 2 do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" (Myślicki 34 126).

Fi.Cp58IIa
40 PLN
9962

1933 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą krótką.

Fi.Cp58IIa
50 PLN
9963

1933 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą krótką.

Fi.Cp58Ia
50 PLN
9964

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą III-1934 i hasłem propagandowym 3.

Fi.Cp59
35 PLN
9965

1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 8 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp63
40 PLN
SOLD
9966

1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 26 z obiegu pocztowego, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp63
60 PLN
9967

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 19.

Fi.Cp68
25 PLN
SOLD
9968

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 20.

Fi.Cp68
35 PLN
SOLD