The auction will start on 19.02.2026

Auction 112. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9929

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana (Fi.200.-); znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji.

Fi.Ct8
120 PLN
9931

1920 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Warszawy, prowizoryczny kasownik "URZĄD POCZTOWY WARSZAWA".

Fi.Ct8
70 PLN
9932

1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie.

Fi.Ct8
40 PLN
9933

1921 kartka z Włocławka do MSW w Warszawie.

Fi.Cp38
50 PLN
9934

1921 całostka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp38
40 PLN
9935

1921 kartka z Trzebini do Niemiec.

Fi.Cp39!
20 PLN
9936

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź;

karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp39I
200 PLN
9937

1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40I
30 PLN
9938

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
9939

1921 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct9b
20 PLN
9940

1922 pokwitowanie telegraficzne z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct9b
30 PLN
9941

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty.

Fi.Ct10a
80 PLN
9942

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ct10a
80 PLN
9943

1923 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy.

Fi.Ct10b
60 PLN
9944

1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska.

Fi.Cp42
10 PLN
9945

1926 całostka z sygnaturą krótką z obiegu pocztowego z 1934 roku. W górnej części uszczerbiona

Fi.Cp45Ia
25 PLN
9946

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców-Pieskowa Skała; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50 E
500 PLN
9947

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsiennicowa; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50E
100 PLN
SOLD
9948

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Warszawa - Łazienki, niewielkie rozdarcie na górze.

Fi.Cp50E
60 PLN
9949

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
SOLD
9950

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
9951

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
SOLD
9952

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
9953

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 25 - GNIEZNO, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (karta w dwóch miejscach nadgięta).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
SOLD
9954

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 20, sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
30 PLN
SOLD
9955

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp.53
20 PLN
9956

1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-).

Fi.Cp54
50 PLN
9957

1932 druk w sprawach żywnościowych, lekkie złamanie w dolnym lewym rogu.

Fi.Cp54
20 PLN
9958

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
30 PLN
9959

1932 druk w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
40 PLN
9960

1932 karta widokowa bez znaku opłaty pocztowej z nadrukiem kasującym starą wartość "Cena 10 gr/Cena 15 gr.", ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona".


80 PLN
9961

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-25"długości 35 mm wysłana 12.IV.1935 z urzędu Warszawa 2 do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" (Myślicki 34 126).

Fi.Cp58IIa
40 PLN
9962

1933 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą krótką.

Fi.Cp58IIa
50 PLN
9963

1933 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą krótką.

Fi.Cp58Ia
50 PLN
9964

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą III-1934 i hasłem propagandowym 3.

Fi.Cp59
35 PLN
9965

1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 8 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp63
40 PLN
SOLD
9966

1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 26 z obiegu pocztowego, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp63
60 PLN
9967

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 19.

Fi.Cp68
25 PLN
SOLD
9968

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 20.

Fi.Cp68
35 PLN
SOLD
9969

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 16 - Tatry Dolina Strążyska, wysłana 28.XII.37 z Zakopanego do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
30 PLN
SOLD