The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 112. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9849

1860 koperta poczty miejskiej w Warszawie, znak opłaty w barwie ciemnoniebieskiej, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikulski, Rachmanow.

Fi.Ck4IIy
3 000 PLN
9850

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1 + 1 z. 2½
70 PLN
9851

1918 wydanie PP/GGW, całostka grzecznościowo skasowana stemplem prowizorycznym Konin, nadruk typ 7 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, jednak bez cechy tego nadruku w postaci cienkiego górnego końca litery k, spora plama na lewo od prawej cyfry 1.

Fi.Cp1I
80 PLN
9852

1918 wydanie PP/GGW, dofrankowana całostka z nadrukiem typ 10, wysłana jako polecona 18.3.1919 z Warszawy do miejscowości Nowy Jiczyn (Neutitschen), stempelek cenzury warszawskiej.

Fi.Cp1II, 90B
Mi.106 
135 PLN
9853

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp1Is
100 PLN
9854

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1Is
150 PLN
9855

1918 wydanie PP/GGW, całostka z doklejonym znaczkiem i nadrukiem typ 14, niewielkie zagniecenia, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp1s
70 PLN
9856

1918 wydanie PP/GGW, dwie całostki z nadrukiem na doklejonych znaczkach.

Fi.Cp1t
500 PLN
9857

1918 wydanie warszawskie, karta 15 fen/10; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - bardzo rzadki typ 24, a na tej karcie dotąd nieznany; dobry stan zachowania (na odwrocie ślady podlepek);

karta 15 fen/10; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 3; bardzo dobry stan zachowania;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp2 I-II
600 PLN
9858

1918 NADRUK PRZESUNIĘTY, wydanie warszawskie; karta 15 fen/10 z nadrukiem przesuniętym w lewo i w dół, wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 15; dobry stan zachowania (minimalne nadgięcie u góry karty).

Fi.Cp2I
120 PLN
9859

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ I.

Fi.Cp2I
50 PLN
SOLD
9860

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy do Zawiercia.

Fi.Cp2I
60 PLN
9861

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy do Lublina.

Fi.Cp2II
60 PLN
9862

1918 wydanie warszawskie, karta podwójna 15 fen/7½ + 15 fen/7½; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 19; dobry stan zachowania (na odwrocie duży ślad podlepki);

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp3I
300 PLN
SOLD
9863

1918 NADRUK MOCNO PRZESUNIĘTY, wydanie warszawskie, część na odpowiedź karty podwójnej 15 fen/7½ z nadrukiem mocno przesuniętym w lewo i w górę wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 22; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3IB
400 PLN
9864

1918 wydanie PP/GGW, część całostki z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 22 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen, kartka przycięta od góry.

Fi.Cp3Is
150 PLN
9865

1918 wydanie lubelskie, kartka z nadrukiem typ I w barwie jasnoczerwonej na kartonie szarawym z, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp4Ia
2 000 PLN
9866

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu I, czyste (Fi.310.-).

Fi.Cp4Iay-by
200 PLN
SOLD
9867

1918 wydanie lubelskie, całostka z nadrukiem typ II..

Fi.Cp5II
100 PLN
9868

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 14.

Fi.Ca3
250 PLN
9869

1919 koperta ze znakiem opłaty 25 fen, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.90.-).

Fi.Ck6
80 PLN
SOLD
9870

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 z koniczynką zamiast rombu, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8I
500 PLN
9871

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8II
500 PLN
9872

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 44; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
SOLD
9873

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 42, plamki.

Fi.Cp14IIx
30 PLN
9874

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 120 - brak rombu.

Fi.Cp14IIx
40 PLN
9875

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 129 wysłana z Krakowa 16.IX.19 do Warszawy.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
9876

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 6 z obiegu pocztowego z Krakowa do Zawiercia.

Fi.Cp14IIx
70 PLN
9877

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 44, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp14y Np
400 PLN
9878

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią wysłana z Chyrowa do Okocimia, nadruk typ 100. ślady po zmoczeniu.

Fi.Cp15IIA
50 PLN
9879

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 wysłana ze Lwowa 7.IX.19 do Wiednia ze stemplem cenzury K1.

Fi.Cp 16 Ix
80 PLN
9880

1919 wydanie krakowskie - UKOŚNY NADRUK, całostka z ukośnym nadrukiem typu 82, dofrankowana i wysłana 29.V z Białej do Brna, cenzura krakowska; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Cp16IIx
700 PLN
9881

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 46 (przecinek zamiast kropki), grzecznościowo polecona w Krakowie.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
9882

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 106, skasowana grzecznościowo.

Fi.Cp16IIx
30 PLN
9883

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 37, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
SOLD
9884

1919 wydanie krakowskie, kartka z ukośnym nadrukiem typ 77 z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
200 PLN
9885

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 116a z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
9886

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 121, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
SOLD
9887

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 60, minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp16IIx
50 PLN
9888

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 20 wysłana 21/10 z Jarosławia do Krakowa; dobry stan zachowania.

Fi.Cp16IIx
120 PLN