10009 |
1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 15. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
10010 |
1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 13. | Fi.Cp86 |
| 120 PLN SOLD | |
10011 |
1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 9. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN | |
10012 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 1 - Jan Długosz; dobry stan zachowania. | Fi.Cp86 |
| 55 PLN SOLD | |
10013 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 16 - Bolesław Prus. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN SOLD | |
10014 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 31 - Karol Szymanowski. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN | |
10015 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka za 30 gr - przeznaczona do korespondencji zagranicznej - z rzadką czerwonokrzyską ilustracją (62 - Samolot sanitarny Polskiego Czerwonego Krzyża), wysłana 6.5.1939 z Gorlic do Berlina; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu, katalog Fischer z dopłatą za ilustrację 9.000,-. | Fi.Cp87 il.62 |
| 2 800 PLN | |
10016 |
1939 prezydent Ignacy Mościcki, całostka pochodząca z archiwum wzorów stemplowana datownikiem Głównej Składnicy Materiałów Pocztowych w Warszawie w przededniu wprowadzenia całostek do obiegu, dodatkowo stempel "WZÓR", fotoatest Rzadkosz. | Fi.Cp78 WZÓR |
| 700 PLN SOLD | |
10017 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 23 pochodząca z archiwum wzorów stemplowana datownikiem Głównej Składnicy Materiałów Pocztowych w Warszawie w przededniu wprowadzenia całostek do obiegu, dodatkowo stempel "WZÓR", fotoatest Rzadkosz. | Fi.Cp88 WZÓR |
| 800 PLN SOLD | |
10018 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 9. | Fi.Cp88 |
| 80 PLN SOLD | |
10019 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 1 Jan Długosz, typ nadruku I (cienki). | Fi.Cp89I |
| 200 PLN | |
10020 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 5. | Fi.Cp89I |
| 120 PLN SOLD | |
10021 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 39. | Fi.Cp89I |
| 130 PLN SOLD | |
10022 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 17 - Eliza Orzeszkowa, typ nadruku II (gruby), czysta. | Fi.Cp89II |
| 160 PLN | |
10023 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 16. | Fi.Cp89II |
| 110 PLN SOLD | |
10024 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 53. | Fi.Cp89II |
| 110 PLN SOLD | |
10025 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 17. | Fi.Cp89II |
| 110 PLN SOLD | |
10026 |
| 160 PLN | |
10027 |
1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6, datowana 12.XII, a w związku z podwyższeniem w dniu 1.XII taryfy pocztowej, ofrankowana znaczkiem wydania przedrukowego 1,50zł/25gr i wysłana z Łodzi do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp92, 376a |
| 120 PLN | |
10028 |
| 140 PLN | |
10029 |
1945 całostka typu II z hasłem propagandowym f. | Fi.Cp92II |
| 140 PLN SOLD | |
10030 |
| 350 PLN | |
10031 |
1945 Belweder 1,50 zł, ilustrowana karta prywatnego nakładu wydana z okazji Święta Sportu Śląskiego, ostemplowana okolicznościowo 16.VI w Katowicach. | Fi.Cp95AI |
| 120 PLN | |
10032 |
1945 Belweder 1,50 zł - znak opłaty wyjątkowo ciemny, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem, lewy dolny narożnik minimalnie słabszy. | Fi.Cp95AI |
| 80 PLN | |
10033 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarawym gładkim, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem. | Fi.Cp95AIy |
| 50 PLN | |
10034 |
1946 całostka z sygnaturą IX.46. | Fi.Cp96IA |
| 25 PLN SOLD | |
10035 |
1946 Belweder, całostka z sygnaturą IX.46 w układzie pionowym. | Fi.Cp96IB |
| 147 PLN SOLD | |
10036 |
1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu. | Fi.Cp97 |
| 25 PLN SOLD | |
10037 |
| 80 PLN | |
10038 |
1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6 (Fi.120.-). | Fi.Cp97-98 |
| 70 PLN | |
10039 |
| 80 PLN SOLD | |
10040 |
1947 Fryderyk Chopin, całostka ilustrowana w słabszym stanie. | Fi.Cp101 |
| 40 PLN | |
10041 |
| 40 PLN | |
10042 |
1947 całostka z obiegu pocztowego. | Fi.Cp102I |
| 10 PLN | |
10043 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii. | Fi.Cp102I |
| 20 PLN | |
10044 |
1948 międzynarodowy kupon na odpowiedź użyty w Łodzi. | Fi.Cc10a |
| 100 PLN | |
10045 |
1948 międzynarodowy kupon na odpowiedź czysty. | Fi.Cc11a |
| 50 PLN | |
10046 |
1948 całostka z sygnaturą VIII.47. | Fi.Cp103 |
| 20 PLN | |
10047 |
1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.80.-). | Fi.Cp103 |
| 60 PLN SOLD | |
10048 |
1948 zamek w Będzinie, całostka z sygnaturą VII.47. | Fi.Cp104 |
| 45 PLN | |