Auction 112. Postal stationery

10009

Fi.Cp86
60 PLN
10010

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 13.

Fi.Cp86
120 PLN
10011

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 9.

Fi.Cp86
60 PLN
10012

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 1 - Jan Długosz; dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
55 PLN
10013

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 16 - Bolesław Prus.

Fi.Cp87
200 PLN
10014

Fi.Cp87
200 PLN
10015

Fi.Cp87 il.62
2 800 PLN
10016

1939 prezydent Ignacy Mościcki, całostka pochodząca z archiwum wzorów stemplowana datownikiem Głównej Składnicy Materiałów Pocztowych w Warszawie w przededniu wprowadzenia całostek do obiegu, dodatkowo stempel "WZÓR", fotoatest Rzadkosz.

Fi.Cp78 WZÓR
700 PLN
10017

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 23 pochodząca z archiwum wzorów stemplowana datownikiem Głównej Składnicy Materiałów Pocztowych w Warszawie w przededniu wprowadzenia całostek do obiegu, dodatkowo stempel "WZÓR", fotoatest Rzadkosz.

Fi.Cp88 WZÓR
800 PLN
10018

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 9.

Fi.Cp88
80 PLN
10019

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 1 Jan Długosz, typ nadruku I (cienki).

Fi.Cp89I
200 PLN
10020

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 5.

Fi.Cp89I
120 PLN
10021

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 39.

Fi.Cp89I
130 PLN
10022

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 17 - Eliza Orzeszkowa, typ nadruku II (gruby), czysta.

Fi.Cp89II
160 PLN
10023

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 16.

Fi.Cp89II
110 PLN
10024

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 53.

Fi.Cp89II
110 PLN
10025

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 17.

Fi.Cp89II
110 PLN
10026

Fi.CfpU4
160 PLN
10027

Fi.Cp92, 376a
120 PLN
10028

Fi.Cp92II
140 PLN
10029

1945 całostka typu II z hasłem propagandowym f.

Fi.Cp92II
140 PLN
10030

Fi.Cp92s
350 PLN
10031

Fi.Cp95AI
120 PLN
10032

1945 Belweder 1,50 zł - znak opłaty wyjątkowo ciemny, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem, lewy dolny narożnik minimalnie słabszy.

Fi.Cp95AI
80 PLN
10033

Fi.Cp95AIy
50 PLN
10034

1946 całostka z sygnaturą IX.46.

Fi.Cp96IA
25 PLN
10035

1946 Belweder, całostka z sygnaturą IX.46 w układzie pionowym.

Fi.Cp96IB
147 PLN
10036

1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
25 PLN
10037

1947 całostki wydania upamiętniającego pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97-8
80 PLN
10038

Fi.Cp97-98
70 PLN
10039

Fi.Cp97-98
80 PLN
10040

1947 Fryderyk Chopin, całostka ilustrowana w słabszym stanie.

Fi.Cp101
40 PLN
10041

Fi.Cp101
40 PLN
10042

1947 całostka z obiegu pocztowego.

Fi.Cp102I
10 PLN
10043

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
20 PLN
10044

1948 międzynarodowy kupon na odpowiedź użyty w Łodzi.

Fi.Cc10a
100 PLN
10045

1948 międzynarodowy kupon na odpowiedź czysty.

Fi.Cc11a
50 PLN
10046

1948 całostka z sygnaturą VIII.47.

Fi.Cp103
20 PLN
10047

Fi.Cp103
60 PLN
10048

1948 zamek w Będzinie, całostka z sygnaturą VII.47.

Fi.Cp104
45 PLN