The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 110. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
38046

1962 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Chile 1962, komplet kart okolicznościowych z okazji meczu eliminacyjnego Polska - Jugosławia, z dwoma - niebieską i brązową - dodatkowymi nalepkami olimpijskimi z pamiątkowym nadrukiem; temat - PIŁKA NOŻNA.

Fi.943
Mi.1088 
30 PLN
38047

1962 20.rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolami, kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.100.-).

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
70 PLN
38048

1962 20.rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolami, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
180 PLN
38049

1962 20.rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolami z górnymi marginesami z nazwą emisji "XX-LECIE POLSKIEJ PARTII ROBOTNICZEJ", czyste, dobry stan zachowania - w kilku miejscach zgięte na perforacji pionowej (Fi.200.-).

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
220 PLN
38050

1962 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1149-51a, b + 2 x bl.30(24); Fi.170,50).

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
150 PLN
38051

1962 rocznik znaczków czystych (bez bl.31-33 (ark.1149-51a); Fi.226,80).

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
190 PLN
38052

1962-1963 TOM V JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Ark.1149-1151a FIS, które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 691 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1144-1308
Mi.1289-1456
490 PLN
38053

1962 Narciarskie Mistrzostw Świata FIS w Zakopanem, znaczek skasowany okolicznościowo 20.2 na efektownej ilustrowanej kopercie; dla porównania dołączono kartę z okresu okupacji niemieckiej; zaskakuje fakt wykorzystania motywu skaczącego narciarza z ilustrowanej karty wydanej w 1941 roku w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.1150a
Mi.1295A  
80 PLN
38054

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, znaczek z przesuniętym suchym tłoczeniem względem obrazka znaczka.

Fi.1151bMK
Mi.1296
70 PLN
38055

1962 Polskie Ziemie Zachodnie (II), narożny blok metrykalny z liczbami rozrachunkowymi i oznaczeniami: walca (1 walec), sektora drukarskiego i ukośną kreską służącą do sterowania tzw. autotronem - automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego, znajdującymi się nad 1 znaczkiem w arkuszu; co ciekawe, w odróżnieniu od większości stosowanych oznaczeń metrykalnych sektor oznaczono tu kreską pionową zamiast poziomą, ponadto jest to jedyny znaczek tego wydania posiadający oznaczenia walca i sektorów; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1153-54
Mi.1301-02
40 PLN
38056

1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek z błędem "kreska zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA".

Fi.1158B1
Mi.1306
15 PLN
SOLD
38057

1962 XV Wyścig Pokoju, dolne znaczki z błędem "brak kreski między PRAGA i WARSZAWA", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1158B2
Mi.1306
70 PLN
SOLD
38058

1962 wielcy Polacy, znaczek z przesuniętym drukiem barwy tła, napisy pod znaczkiem częściowo juz w tle, biały obrys głowy .

Fi.1164
Mi.1312
40 PLN
38059

1962 Wielcy Polacy (II) - Adam Mickiewicz, znaczek legitymacyjny za 60 gr ze znakiem wodnym III.2 z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład) i sektora drukarskiego, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1164
Mi.1312
40 PLN
38060

1962 Wielcy Polacy (II), 4 wartości z serii wszystkie, w arkuszach których występują marginesy wewnętrzne, w czworoblokach rozdzielonych międzypolami, czyste (Fi.200.-).

Fi.1166-69
Mi.1314-16
160 PLN
38061

1962 wielcy Polacy - Maria Konopnicka, znaczek z błędem "broszka".

Fi.1169 B1
Mi.1316I
450 PLN
38062

1962 wielcy Polacy, znaczek z rzadkim błędem "Konopnicka z broszką".

Fi.1169B1
Mi.1316I
500 PLN
SOLD
38063

1962 wielcy Polacy, Konopnicka z "broszką".

Fi.1169B1
Mi.1316I 
120 PLN
38064

1962 Rośliny chronione, narożna parka kasowanych znaczków za 90 gr., bardzo rzadka z pustopolem po prawej. zwraca uwagę lekko skośne przycięcie arkusza, znaczki z dolnych rzędów nie będą już miały pustopola.

Fi.1182 Pw
Mi.1330 Zf
750 PLN
38065

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, znaczki za 1 zł - parka z lewym marginesem z napisem "II rycht" przed 13 znaczkiem i punkturą przed 13/19 znaczkiem, wg. Polskich Znaków Pocztowych: "[...] znaki maszynistów na bocznych marginesach, notatki "II rycht" przed 13 znaczkiem niektórych wartości (1 zł, 2,50 zł)."; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1193A
Mi.1341B
50 PLN
38066

1962 Walka z malarią, znaczek z bloku z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ", gwarancja Falkowski.

Fi.1201 B1
Mi.1349 
20 PLN
SOLD
38067

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolami (Fi.30.-), kasowane z pełną oryginalną gumą.

Fi.1202-03
Mi.1350-51
25 PLN
38068

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolem.

Fi.1202-3
Mi.1350-1
40 PLN
SOLD
38069

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, marginesowa parka znaczków za 2,50 zł. lewy z rzadkim błędem występującym na poz.11 w małej części nakładu "brak napisu PWPW na marginesie", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1203 B1
Mi.1351
120 PLN
38070

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, znaczek z błędem "brak napisu PWPW", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.1203B1
Mi.1351I
90 PLN
38071

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, górny lewy znaczek z błędem "brak napisu PWPW".

Fi.1203B1
Mi.1351I
30 PLN
38072

1962 Dzień Znaczka, seria w narożnych czworoblokach z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.1205-6
80 PLN
38073

1962 Rok Korczakowski, seria z odmianami papieru.

Fi.1209-14
Mi.1357-62
25 PLN
38074

1962 Rok Korczakowski, znaczek za 60 gr z błędem "nieregularna plamka pod Y w PIERWSZY"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1210 B
Mi.1358
50 PLN
38075

1962 Bajka Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi", seria na kartach maksimum.

Fi.1216-21
Mi.1364-69
180 PLN
38076

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "NARCIARSKIĘ" na kopercie FDC, skasowany w Zakopanem; gwarancja.

Fi.bl.30(24) B2
Mi.Bl.26 
40 PLN
38077

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "ZAKOPANÉ" na kopercie, czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.bl.30(24) B3
Mi.Bl.26
50 PLN
38078

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "ZAKOPANÉ" na kopercie FDC, skasowanej w Warszawie; gwarancja.

Fi.bl.30(24) B3
Mi.Bl.26 
40 PLN
38079

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet bloków.

Fi.bl.31-3
Mi.1297-9 KB
320 PLN
38080

1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej FIP, blok.

Fi.bl.34
Mi.1337KB
70 PLN
38081

1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej FIP, blok skasowany 25.VIII stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.34
Mi.Klb.1337
70 PLN
38082

1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej, blok czysty (Fi.85.-).

Fi.bl.34
Mi.Klb.1337
60 PLN
38083

1962 walka z malarią, blok z błędem "WALKA zamiast WALKĄ".

Fi.bl.35B1
Mi.Bl.27
30 PLN
38084

1962 V Kongres Związków Zawodowych, blok ze znakiem wodnym III.1 z pełną oryginalną gumą, skasowany 26.XI stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.37
Mi.1363
30 PLN
38085

1962 przesyłka przewieziona ORP Gryf w 22. rocznicę walki pod Narwikiem.


20 PLN