The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 110. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
38006

1960 karty maksimum - ptaki chronione w Polsce, 4 najwyższe wartości; temat - PTAKI.

Fi.1070-73
Mi.1205-08
120 PLN
38007

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.22
320 PLN
38008

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet pięciu bloków tak zwanej "subskrypcji" z identycznymi numerami.

Fi.bl.22-26
Mi.1151-5 KB
2 000 PLN
38009

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet pięciu bloków tak zwanej "subskrypcji" z identycznymi numerami.

Fi.bl.22-26
Mi.1151-5 KB
1 900 PLN
38010

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 24 za 1,35 zł. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu Wz.II.5 zamiast Wz.II.3, blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.22-26 (bl.24 Wz.5), 1008 B6 + B7
Mi.1151-55
5 600 PLN
38011

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), każdy z tym samym numerem, blok 22 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 6 sektorze na znaczku z poz.3 "litera T wybrzuszona" i z poz.4 "czubek pierwszej narty zalany" - patrz szczegóły; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym i co widać na szczególe odbitym zupełnie innym numeratorem - patrz litera "N", ten walor powstał przy kompletowaniu zestawów arkusików, kiedy kilka uszkodzonych egzemplarzy wymieniono z puli rezerwowej numerując je odpowiednio numerem danego zestawu; to najrzadsze bloki powojennej Polski, bardzo ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12
Mi.1151-55
2 400 PLN
38012

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.25
320 PLN
38013

1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2., z kasowaniem okolicznościowym tej Wystawy z dnia otwarcia, a jednocześnie z pierwszego dnia obiegu znaczka.

Fi.bl.27
Mi.1177
120 PLN
38014

1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusiki ze znakiem wodnym w położeniu III.2 i III.8 (Fi.220.-).

Fi.bl.27
Mi.1177
150 PLN
38015

1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie.


360 PLN
38016

1960 arkusz nalepek Wielkopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Poznaniu.


30 PLN
38017

1961 rocznik znaczków czystych (Fi.215,90).

Fi.1074-1143
Mi.1218-88
180 PLN
38018

1961 Pierwszy lot człowieka w kosmos, parka pionowa znaczków za 60 gr, górny z błędem na poz.7 "w dolnej części rysunku globu ziemskiego - plamka w kształcie litery L", wodny znak III.7, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Kalinowski.

Fi.1083 B1
Mi.1227
50 PLN
SOLD
38019

1961 międzynarodowa wystawa filatelistyczna miast targowych w Poznaniu, karnet okolicznościowy.

Fi.1086-7, bl.29I
30 PLN
38020

1961 polski przemysł okrętowy, narożny czworoblok z pustopolami (2x2) przy dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
120 PLN
38021

1961 polski przemysł okrętowy, narożnik arkusza z rzadkimi pustopolami.

Fi.1095
Mi.1239
400 PLN
SOLD
38022

1961 polski przemysł okrętowy, czysty znaczek za 1,55 zł. z pustopolem pod znaczkiem i fartuchem, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Więcław.

Fi.1095
Mi.1239
400 PLN
38023

1961 Polskie Ziemie Zachodnie, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3, gwarancja Falkowski.

Fi.1103-04 Pw
Mi.1247-48 
40 PLN
38024

1961 polskie Ziemie zachodnie, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.1103-8 ark.
Mi.1247-52
1 600 PLN
38025

1961 IV Kajakowe Mistrzostwa Polski, cięta seria na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.1110-2A FDC
15 PLN
38026

1961 40. rocznica III Powstania Śląskiego, seria znaczków na papierze ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.2, gwarancja i opis.

Fi.1115-16
Mi.1259-60 
20 PLN
38027

1961 40. rocznica III Powstania Śląskiego, marginesowy pasek znaczków za 1,55 zł. na papierze ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.2, gwarancja Krawczyk.

Fi.1116
Mi.1260 
50 PLN
38028

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.6, gwarancja Falkowski.

Fi.1117
Mi.1261 
40 PLN
38029

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w położeniu - III.4, gwarancja i opis.

Fi.1121
Mi.1265 
70 PLN
38030

1961 Światowy Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.6, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1123
Mi.1268 
240 PLN
38031

1961 15. rocznica powstania UNICEF, parka rozdzielona międzypolem.

Fi.1127
Mi.1272
35 PLN
38032

1961 owady chronione, seria z odmianami papieru.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
130 PLN
38033

1961 Owady chronione, seria na kartach maksimum.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
400 PLN
38034

1961 Owady chronione, seria czysta (Fi.100.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
60 PLN
38035

1961 Owady chronione, seria znaczków kasowanych z pełną oryginalną gumą (Fi.30.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
20 PLN
38036

1961 FDC - "Owady chronione", 6 kopert (Fi.110.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88 
60 PLN
38037

1961 owady chronione, znaczek marginesowy z błędnie naniesioną i poprawioną na nową wartość liczby rozrachunkowej.

Fi.1137
Mi.1282
30 PLN
38038

1961 Owady chronione, pasek trzech znaczków za 80 gr z dolnym marginesem z błędnymi liczbami rozrachunkowymi - poprawne liczby nadrukowano typograficznie, zadrukowując jednocześnie niewłaściwe, znaczki tego wydania drukowane były z walców drukarskich zawierających po dwa sektory dwóch wartości: 20+60 gr, 30+40 gr, 50+80 gr, 1,15+1,55 zł, 1,35+1,50 zł, 2,50+5,60 zł; dla wartości 50 i 80 gr zamieniono liczby rozrachunkowe, przedrukiem typograficznym w barwie ciemnozielonej nadrukowano nowe, właściwe, skreślając jednocześnie stare; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1137
Mi.1282
50 PLN
38039

1961 Owady chronione, znaczek za 80 gr z błędem "przerwane litery L i K"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1137 B1
Mi.1282
30 PLN
38040

1961 owady chronione, znaczek z błędem "przerwane L i k".

Fi.1137B1
Mi.1281
10 PLN
38041

1961 Owady chronione, znaczek za 1,35 zł. z wzajemnym przesunięciem walców konturującego i tonującego, co daje efekt zdwojonego druku obu napisów - tak skatalogowane są inne podobne znaczki (np.Fi.2975), gwarancja.

Fi.1139 MK
Mi.11284
400 PLN
38042

1961 Owady chronione, znaczek za 5,60 zł z błędem "chorągiewka przy ZŁ" (13 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC (Fi.180.-); gwarancja Krawczyk.

Fi.1143 B1
Mi.1288  
150 PLN
38043

1961 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Miast Targowych Intermess II, blok w odmianie I na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu III.7, gwarancja i oznaczenie.

Fi.bl.29I
Mi.Bl.25
60 PLN
38044

1961 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Miast Targowych Intermess II, blok w odmianie II na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu III.7, dodatkowo ma przesunięty w prawo i lekko obrócony rysunek, gwarancja i oznaczenie.

Fi.bl.29II (23)
Mi.Bl.25
200 PLN
38045

1961 lotniczy list polecony z Wrocławia do stanów Zjednoczonych.


50 PLN