9182 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Józefa Chełmońskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); jak podaje podręcznik Polskie Znaki Pocztowe: "Wg informacji uzyskanych od pracowników Drukarni Pocztowej w Łodzi sloganem w kolorze czarnym zaopatrywane były karty 121 zapakowane już w paczki po 20 sztuk, czyli bez kart z portretem W.Bogusławskiego i J.Chełmońskiego, karty powyższe zaopatrzone w slogan stanowią dużą rzadkość"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121II |
| 1 000 PLN | |
9183 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Henryka Sienkiewicza z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
9184 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją 6, gwarancja i opis Rzadkosz. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
9185 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją 17, gwarancja i opis Rzadkosz. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
9186 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją 14, gwarancja i opis Rzadkosz. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
9187 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją 16, gwarancja i opis Rzadkosz. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
9188 |
| 120 PLN | |
9189 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją 7, gwarancja i opis Rzadkosz. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
9190 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją 12, gwarancja i opis Rzadkosz. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
9191 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją 15, gwarancja i opis Rzadkosz. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
9192 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją 3, gwarancja i opis Rzadkosz. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
9193 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją 19, całostka na kartonie 0,19, gwarancja i opis Rzadkosz. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
9194 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją 22, gwarancja i opis Rzadkosz. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
9195 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją 10, gwarancja i opis Rzadkosz. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
9196 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją 21, gwarancja i opis Rzadkosz. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
9197 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją 20, gwarancja i opis Rzadkosz. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
9198 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Aleksandra Fredry z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121III |
| 250 PLN | |
9199 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Cypriana Kamila Norwida z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121III |
| 250 PLN | |
9200 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Mikołaja Reja z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c (6-wierszowym); karton gruby(0,21-0,22mm); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121III |
| 400 PLN | |
9201 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z rzadkim nadrukiem typ 15 i ilustracją 1, gwarancja i opis Walocha. | Fi.Cp121II typ15 |
| 820 PLN SOLD | |
9202 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 12. | Fi.Cp122 |
| 40 PLN | |
9203 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 12 z obiegu pocztowego ze stemplem Gniewkowo, gwarancja Rzadkosz. | Fi.Cp122 |
| 50 PLN | |
9204 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 12, gwarancja Rzadkosz. | Fi.Cp122 |
| 40 PLN | |
9205 |
1950 formularz służbowy na kopercie Generalnej Guberni - Ck2 Wawel, znak opłaty zadrukowany czarną belką, koperta z obiegu nadana z Ministerstwa Poczt i Telegrafów jako przesyłka poufna, dobry stan zachowania, rzadki i dekoracyjny walor, gwarancja Pelczar. | Fi.Cfpu |
| 500 PLN | |
9206 |
1950 "groszy" koperta "Alegoria Wiosny Ludów" z czerwonym stempelkiem typu 22, czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ck11 |
| 150 PLN | |
9207 |
1950 "groszy" karta 109I ze stempelkiem typu 18. | Fi.Cp109I |
| 80 PLN | |
9208 |
| 30 PLN | |
9209 |
1950 "groszy" typ 23A, karta z hasłem propagandowym 21a, dofrankowana znaczkiem w nowej walucie przesłana 18.11 miejscowo w Warszawie, kasownik okolicznościowy "ŚWIATOWY KONGRES OBROŃCÓW POKOJU". | Fi.Cp124 |
| 20 PLN SOLD | |
9210 |
1951 formularz służbowy na kopercie Generalnej Guberni - Ck2 Wawel, znak opłaty zasmarowany czarnym tuszem, koperta z obiegu nadana z Ministerstwa Poczt i Telegrafów jako przesyłka polecona, dobry stan zachowania, rzadki i dekoracyjny walor, gwarancja Pelczar. | Fi.Cfpu |
| 500 PLN | |
9211 |
| 200 PLN | |
9212 |
| 20 PLN | |
9213 |
1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta. | Fi.Cp126 |
| 20 PLN | |
9214 |
1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych. | Fi.Cp127 |
| 20 PLN | |
9215 |
| 20 PLN | |
9216 |
1951 VII rocznica powstania Polski Ludowej, całostka wysłana miejscowo 19.10 w Warszawie. | Fi.Cp129 |
| 10 PLN | |
9217 |
| 15 PLN | |
9218 |
| 150 PLN | |
9219 |
1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.252.-). | Fi.Ck14a |
| 220 PLN | |
9220 |
| 35 PLN | |
9221 |
1952 wycofana koperta 12I drukowana z XI walca z hasłem propagandowym A "Przed wsią polską ...", ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty nr.606 i nadrukowaniu stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; bardzo dobry stan zachowania - plama z kleju nad znaczkiem w rzeczywistości, praktycznie niewidoczna (Fi.120.-). | Fi.Ck15Ib |
| 120 PLN | |