The auction will start on 21.06.2024

Auction 107. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9341

1969 całostki, rocznik: 2 koperty i 24 karty (Fi.114.-).

Fi.Ck47-8, Cp403-26
65 PLN
9342

1970 całostki, rocznik: 4 koperty i 44 karty w tym 437I (Fi.187.-).

Fi.Ck49-52, Cp427-66
70 PLN
9343

1970 VIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, koperta z sygnaturą I.71.

Fi.Ck50
50 PLN
SOLD
9344

1970 VIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, koperta z sygnaturą IV.71.

Fi.Ck50
50 PLN
SOLD
9345

1970 badanie wędrówek ptaków, kartka z podwójnym drukiem barwy czarnej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp455MK
550 PLN
SOLD
9346

1970 Światowy Dzień Normalizacji, całostka z abklaczem nominału, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp464
50 PLN
9347

1970 60-lecie śmierci Elizy Orzeszkowej, całostka z powtarzalnym błędem "plama pod SK", gwarancja Pelczar.

Fi.Cp466
100 PLN
9348

1971 koperty odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie, podstawowa i z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", czyste (Fi.26.-).

Fi.Ck53, 53I
20 PLN
9349

1971 całostki, rocznik: 2 koperty (Ck53 i 53I) i 45 kart (Fi.154.-).

Fi.Ck53-53I, Cp467-511
70 PLN
9350

1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 02783; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie naddarcie na klapie na odwrocie).

Fi.Ck54
120 PLN
9351

1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 00093; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck54
120 PLN
9352

1971 25-lecie ORMO, całostka z przesuniętym drukiem barw czerwonej i czarnej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp470MK
100 PLN
9353

1971 50. rocznica III Powstania Śląskiego, kartka makulaturowa bez druku barwy żółtej, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp488MK
450 PLN
9354

1971 turystyka - Siedlce, całostka z niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp491MK
40 PLN
9355

1971 Dzień Znaczka, całostka z przesuniętym drukiem barwy szarej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp503MK
135 PLN
SOLD
9356

1972 Wydanie Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie, dla ofiarodawców krajowych wydano kopertę bez znaku opłaty z napisami wyłącznie w języku polskim, w miejscu znaku opłaty sylwetka Zamku i dwuwierszowy napis "OPŁATA POCZTOWA/ ZRYCZAŁTOWANA", koperta przesłana 2.12.72 miejscowo w Warszawie, okolicznościowy datownik urzędu Warszawa 40 "ODBUDOWA ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cfk1
100 PLN
9357

1972 Władysław Broniewski, koperta z sygnaturą IV.72.

Fi.Ck51
40 PLN
9358

1972 całostki, rocznik: 2 koperty i 46 kart (Fi.127,50).

Fi.Ck55-6, Cp512-50
60 PLN
9359

1972 Mikołaj Kopernik, koperta z sygnaturą VIII.74.

Fi.Ck56
40 PLN
9360

1972 Mikołaj Kopernik, koperta z sygnaturą XII.73.

Fi.Ck56
40 PLN
SOLD
9361

1972 Mikołaj Kopernik, koperta z sygnaturą I.73.

Fi.Ck56
40 PLN
9362

1972 XVII Generalny Zjazd Międzynarodowej Unii Radiowej, kartka makulaturowa bez druku barwy niebieskiej, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp526aMK
550 PLN
9363

1972 XVII Generalny Zjazd Międzynarodowej Unii Radiowej, kartka makulaturowa bez druku barwy niebieskiej, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp526bMK
550 PLN
9364

1973 całostki, rocznik: 3 koperty i 46 kart (Fi.196,50).

Fi.Ck57-9, Cp551-96
70 PLN
9365

1973 20-lecie Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, koperta z brakiem druku barwy szarej i niebieskiej, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck58B2
800 PLN
9366

1973 20-lecie Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, druk dwustronny, na froncie z brakiem druku wszystkich barw, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck58MK
1 000 PLN
9367

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczne POLSKA 73, koperta z sygnaturą XII.74.

Fi.Ck59
50 PLN
SOLD
9368

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczne POLSKA 73, koperta z sygnaturą X.74.

Fi.Ck59
50 PLN
SOLD
9369

1973 Międzynarodowy Młodzieżowy Maraton Filatelistyczny, całostka z brakiem druku barw, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp552MK
500 PLN
9370

1973 Polski Związek Motorowy - pomoc drogowa, całostka makulaturowa bez druku barwy pomarańczowej, gwarancja Berbeka, fotoatest M. Wysocki

Fi.Cp577u
450 PLN
9371

1973 20-lecie Poznańskiej Fabryki Maszyn Żniwnych, całostka z przesuniętym drukiem barwy czerwonej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp584MK
160 PLN
SOLD
9372

1973 komplet 7 kart Rok Nauki Polskiej ostemplowanych 13.X kasownikiem okolicznościowym z okazji 200 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej w pierwszym dniu obiegu całostek.

Fi.Cp588-94
40 PLN
9373

1973 walny zjazd delegatów PZF, całostka z przesuniętym drukiem barwy czarnej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp596
105 PLN
SOLD
9374

1974 karty pocztowe czyste, rocznik - 29 sztuk (Fi.79,50).

Fi.Cp597-625
70 PLN
9375

1974 Dzień Olimpijczyka, kartka z wydrukowanymi życzeniami na odwrocie.

Fi.Cp599I
35 PLN
9376

1974 alert ZHP, całostka z szczątkowym odwróconym drukiem barwy czarnej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp604
800 PLN
9377

1974 WF "Warszaw XXX", kartka makulaturowa z odwróconym drukiem barwy czarnej, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp613MK
800 PLN
9378

1974 30-lecie SB i MO, kartka makulaturowa bez druku barwy jasnoniebieskiej, kartka zaplamiona w narożniku, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp618MK
400 PLN
9379

1974 150-lecie urodzin Juliusza Kossaka, całostka z przesuniętym drukiem barwy brązowej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp623MK
135 PLN
SOLD
9380

1974 100-lecie urodzin Józefa Brudzińskiego, całostka z częściowym nie dodrukiem barwy czarnej - uszkodzony znak opłaty, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp624MK
100 PLN