The new auction will start soon

Auction 107. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8901

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
20 PLN
8902

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.50.-).

Fi.Cp38
40 PLN
8903

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
50 PLN
8904

1921 kartka z Trzebini do Niemiec.

Fi.Cp39!
20 PLN
8905

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.50.-).

Fi.Cp39I
40 PLN
8906

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź;

karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp39I
200 PLN
8907

1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40I
30 PLN
8908

1921kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
25 PLN
SOLD
8909

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
8910

1921 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
8911

1921 makulatura całostki źle wycięta z arkusza, gwarancja Pelczar.

Fi.Pc39II MK
300 PLN
8912

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty.

Fi.Ct10a
80 PLN
8913

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ct10a
80 PLN
8914

1923 pokwitowanie telegraficzne z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct11
40 PLN
8915

1925 kartka z kasownikiem Bielsko 2 (na Śląsk) 23.III.25 do Czechosłowacji.

Fi.Cp42
15 PLN
8916

1925 kolumna Zygmunta, całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
50 PLN
SOLD
8917

1926 kartka z Trzebini 9.X.26 do Wiednia, sygnatura P.Z.G. 76.

Fi.Cp43I
10 PLN
8918

1926 kartka z sygnaturą 235-5.000.000-26 z Katowic do Niemiec.

Fi.Cp45
15 PLN
8919

1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia.

Fi.Cp45I
50 PLN
8920

1926 całostka z Mysłowic do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
8921

1926 kartka wysłana z Lędzin

Fi.Cp45I
20 PLN
8922

1927 kartka z Torunia 4.7.27 do Wielkiego Komorska, sygnatura II-1927.

Fi.Cp46
10 PLN
8923

1927 kartka z sygnaturą II-1927 z obiegu pocztowego z Krakowa do Wiedznia, gdzie pobrano dopłatę

Fi.Cp46
40 PLN
8924

1928 kartka z sygnaturą II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
8925

1928 kartka z sygnaturą VIII.1928.

Fi.Cp48
10 PLN
8926

1928 kartka Jadownik z sygnaturą VIII-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
8927

1930 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą X-1928 z obiegu pocztowego z Ustronia.

Fi.Cp49I
250 PLN
8928

1931 kartka z Łobieżnicy do Niemiec, sygnatura I-1931 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp48I
10 PLN
8929

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców-Pieskowa Skała; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50 E
500 PLN
8930

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tyniec - ruiny zamku; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50E
100 PLN
SOLD
8931

1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo - reklamowych, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50IIb
1 300 PLN
8932

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana z Zakliczyna do Krakowa, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp50IIb
50 PLN
SOLD
8933

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana z Tarnowa do Krakowa, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp50IIb
50 PLN
SOLD
8934

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
8935

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
8936

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
8937

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
8938

1931 całostka z sygnaturą XI-1931druk rotograwiurą, ilustracja nr 30.

Fi.Cp50IIc
90 PLN
8939

1931 całostka z ilustracją nr 16 Gdynia Widok z Kamiennej Góry z obiegu pocztowego Nowy Bytom.

Fi.Cp50IIc
80 PLN
8940

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 26, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN