Auction 107. Postal stationery

9221

1952 wycofana koperta 12I drukowana z XI walca z hasłem propagandowym A "Przed wsią polską ...", ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty nr.606 i nadrukowaniu stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; bardzo dobry stan zachowania - plama z kleju nad znaczkiem w rzeczywistości, praktycznie niewidoczna (Fi.120.-).

Fi.Ck15Ib
120 PLN
9222

1952 wycofana koperta 12I drukowana z X walca z hasłem propagandowym A "Przed wsią polską ...", ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty nr.606 i nadrukowaniu stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; dobry stan zachowania - górna część przebarwiona od światła (Fi.120.-).

Fi.Ck15Ib
100 PLN
9223

1952 wycofana koperta 12I drukowana z X walca z hasłem propagandowym B "Umacniajmy jedność ...", ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty nr.606 i nadrukowaniu stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; dobry stan zachowania - minimalne naddarcie na górnej krawędzi (Fi.120.-).

Fi.Ck15Ib
100 PLN
9224

1952 wycofana koperta 12I drukowana z IX walca z hasłem propagandowym B "Umacniajmy jedność ...", ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty nr.606 i nadrukowaniu stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck15Ib
180 PLN
9225

1952 koperta z podwójnym nadrukiem - normalnym i odwróconym nowej wartości, unikalne, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck15Npo
2 400 PLN
9226

Fi.Cp131
20 PLN
9227

1952 budownictwo mieszkaniowe, całostka z sygnaturą czwartego nakładu VIII.52 i hasłem propagandowym 23.

Fi.Cp131
85 PLN
9228

1952 budownictwo mieszkaniowe, całostka z sygnaturą czwartego nakładu VIII.52 i hasłem propagandowym 19.

Fi.Cp131
50 PLN
9229

1952 budownictwo mieszkaniowe, całostka z sygnaturą czwartego nakładu VIII.52 i hasłem propagandowym 20b.

Fi.Cp131
85 PLN
9230

1952 budownictwo mieszkaniowe, całostka z sygnaturą czwartego nakładu VIII.52 i hasłem propagandowym 21c, niewielkie naddarcie na górze całostki.

Fi.Cp131
55 PLN
9231

1952 Nowa Huta, całostka z sygnaturą drugiego nakładu IX.53 i hasłem propagandowym 22.

Fi.Cp135
40 PLN
9232

1952 Nowa Huta, całostka z sygnaturą drugiego nakładu IX.53 i hasłem propagandowym 21c.

Fi.Cp135
40 PLN
9233

Fi.Ck16I
100 PLN
9234

Fi.Ck16I
500 PLN
9235

1953 koperta "Elektrownia w Jaworznie" 45+15 gr (70 gr), hasło propagandowe D "Światowy front pokoju ...", dwie linie adresowe na ostro zakończonej klapie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck16a1
50 PLN
9236

1953 koperta "Elektrownia w Jaworznie" 45+15 gr (70 gr), hasło propagandowe F "Robotnicy i robotnice ...", dwie linie adresowe na ostro zakończonej klapie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck16a1
50 PLN
9237

1953 koperta "Elektrownia w Jaworznie" 45+15 gr (70 gr), hasło propagandowe C "Niech żyje i krzepnie sojusz ...", trzy linie adresowe z podpisami na ostro zakończonej klapie; dobry stan zachowania.

Fi.Ck16a2
40 PLN
9238

1953 koperta "Elektrownia w Jaworznie" 45+15 gr (70 gr), hasło propagandowe E "Każda tona węgla ...", trzy linie adresowe z podpisami na ostro zakończonej klapie; dobry stan zachowania.

Fi.Ck16a2
40 PLN
9239

1953 koperta "Elektrownia w Jaworznie" 45+15 gr (70 gr), hasło propagandowe H "Przez podniesienie kultury ...", trzy linie adresowe z podpisami na ostro zakończonej klapie; dobry stan zachowania.

Fi.Ck16a2
40 PLN
9240

1953 koperta "Elektrownia w Jaworznie" 45+15 gr (70 gr), hasło propagandowe G "Niech żyje i krzepnie wieczna ...", trzy linie adresowe z podpisami na ostro zakończonej klapie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck16a2
50 PLN
9241

Fi.Ck18a
300 PLN
9242

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
15 PLN
9243

1953 budownictwo, całostka z sygnaturą trzeciego nakładu VII.53 i hasłem propagandowym 22.

Fi.Cp136
40 PLN
9244

1953 budownictwo, całostka z sygnaturą trzeciego nakładu VII.53 i hasłem propagandowym 23.

Fi.Cp136
40 PLN
9245

1953 budownictwo, całostka z sygnaturą trzeciego nakładu VII.53 i hasłem propagandowym 21b.

Fi.Cp136
40 PLN
9246

Fi.Cp136
40 PLN
9247

1953 budownictwo, całostka z sygnaturą trzeciego nakładu VII.53 i hasłem propagandowym 20b.

Fi.Cp136
40 PLN
9248

1953 Mikołaj Kopernik, całostka ilustrowana z obiegu pocztowego z Góry Kalwarii, całostak typ II.

Fi.Cp137
50 PLN
9249

1954 koperta z nadrukiem nowej wartości.

Fi.Ck14I
120 PLN
9250

Fi.Ck14IIINp
1 500 PLN
9251

Fi.Ck16INo
1 000 PLN
9252

1954 koperta z nadrukiem nowej wartości z obiegu pocztowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck18IIIa
100 PLN
9253

Fi.Ck19
160 PLN
9254

1954 koperta lotnicza z sygnaturą V-56 z błędem brak kreski ułamkowej w sygnaturze.

Fi.Ck19
100 PLN
9255

1954 koperta lotnicza z sygnaturą V-56 z błędem brak kreski ułamkowej w sygnaturze z obiegu pocztowego.

Fi.Ck19
40 PLN
9256

Fi.Cp130MK
700 PLN
9257

Fi.Cp130MK/131MK
700 PLN
9258

Fi.Cp132A
40 PLN
9259

Fi.Cp132A
80 PLN
9260

Fi.Cp132B
50 PLN