The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
45969

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 41.

Fi.Cp87
150 PLN
45970

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 42.

Fi.Cp87
150 PLN
45971

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 44.

Fi.Cp87
150 PLN
45972

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 46.

Fi.Cp87
150 PLN
45973

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 47.

Fi.Cp87
150 PLN
45974

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 48.

Fi.Cp87
150 PLN
45975

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 50.

Fi.Cp87
150 PLN
45976

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 51.

Fi.Cp87
150 PLN
45977

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 53.

Fi.Cp87
150 PLN
45978

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 54.

Fi.Cp87
150 PLN
45979

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 55.

Fi.Cp87
150 PLN
45980

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 56.

Fi.Cp87
150 PLN
45981

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 57.

Fi.Cp87
150 PLN
45982

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 59.

Fi.Cp87
150 PLN
SOLD
45983

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 60.

Fi.Cp87
150 PLN
SOLD
45984

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 37 - Jacek Malczewski; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp87
200 PLN
45985

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z rzadką ilustracją nr 51 - Barok BEREZWECZ; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp87
250 PLN
45986

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 58 w bardzo dobrym stanie.

Fi.Cp87
150 PLN
45987

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 60 w bardzo dobrym stanie.

Fi.Cp87
150 PLN
SOLD
45988

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 36 w bardzo dobrym stanie.

Fi.Cp87
150 PLN
45989

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka za 30 gr - przeznaczona do korespondencji zagranicznej - z rzadką czerwonokrzyską ilustracją (62 - Samolot sanitarny Polskiego Czerwonego Krzyża), wysłana 6.5.1939 z Gorlic do Berlina; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu, katalog Fischer z dopłatą za ilustrację 9.000,-.

Fi.Cp87 il.62
3 200 PLN
45990

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 3 Jan Kochanowski, wg. klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki).

Fi.Cp89
200 PLN
45991

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 19, lekkie ukośne złamanie.

Fi.Cp89
50 PLN
SOLD
45992

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp89
100 PLN
45993

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 33.

Fi.Cp89
120 PLN
SOLD
45994

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por. Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
160 PLN
45995

1945 formularz służbowy na przedwojennej kartce pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z król Kazimierz Jagiellończyk na przesyłki zagraniczne (Cp83), znak opłaty zadrukowany czarną belką, dobry stan zachowania.

Fi.Cfpu
300 PLN
45996

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 1a, karta wysłana 4.8 z Bydgoszczy do Sulejówka.

Fi.Cp92II
120 PLN
45997

1945 całostka z hasłem propagandowym 2.

Fi.Cp92
120 PLN
SOLD
45998

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym; karta wysłana 30.X z Lublina do Warszawy.

Fi.Cp94A
20 PLN
SOLD
45999

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana z Krakowa 2.8.1946 do Warszawy.

Fi.Cp95AIx
30 PLN
46000

1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 8.11 z Brwinowa do Warszawy.

Fi.Cp96IA
10 PLN
46001

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 23.9.1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; bardzo dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp97, 431B
30 PLN
46002

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
46003

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
46004

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 10.4.1948 ze Sławna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; bardzo dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
40 PLN
46005

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
46006

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi. 70,-).

Fi.Cp103
60 PLN
46007

1948 całostka ilustrowana ze znakiem opłaty z zamkiem w Lanckoronie, rzadka z obiegu pocztowego, dodatkowo rzadki stempel Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy Kraków.

Fi.Cp105
280 PLN
46008

1948 Alegoria Wiosny Ludów, karta z ilustracją wielkanocną nr 11 - Kobieta wiejska z dzieckiem niosąca święcone, czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp107
60 PLN