The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
45729

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 1 - oznaczenie nominału "hal" występujące tylko na dwóch typach nadruku, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cs4I
400 PLN
45730

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, idealny stan zachowania.

Fi.Cs4II
60 PLN
45731

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 13 z przecinkiem zamiast kropki.

Fi.Cs4III
50 PLN
45732

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14 częściowo na doklejonym znaczku, znaczki doklejała poczta po podwyżkach taryfy pocztowej szykując kartki do przekazania do okienek pocztowych, gwarancja Pelczar.

Fi.Cs4III
160 PLN
45733

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV; przesyłka ma wszystkie cechy obiegu, chociaż otworzono ją odrywając tylko tylną część sekretnika, nie ma, co prawda treści, ale co było dosyć powszechną praktyką, najpewniej znajdowała się ona na kartce luzem włożonej do środka.

Fi.Cs4IIIs
400 PLN
45734

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", na odwrocie delikatne, praktycznie niewidoczne, ślady kleju.

Fi.Cs4IIIs
120 PLN
45735

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA.

Fi.Cs4IIIt
100 PLN
45736

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA.

Fi.Cs4IIIt
50 PLN
45737

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.4IIIt 1000.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4IIIt+s
250 PLN
45738

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 12b bez oznaczenia waluty i z opuszczoną cyfrą 5, gwarancja Pelczar.

Fi.Cs4IV
320 PLN
SOLD
45739

1920 całostka z usuniętym oznaczeniem waluty w znaku opłaty.

Fi.Cp29
50 PLN
SOLD
45740

1920 kartka z Torunia 8.3.20 do Niemiec.

Fi.Cp30
20 PLN
45741

1920 kartka z Łodzi 16.2.20 do Widnia, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr.1.

Fi.Cp30b
40 PLN
45742

1920 kartka z usuniętym oznaczeniem waluty w kolorze liliowym, ciekawe spacje pochodzące od elementów justujących znak opłaty po obu jego stronach.

Fi.Cp31
60 PLN
45743

1920 karta do obrotu krajowego za 15 h (usunięte oznaczenie waluty) - znak opłaty liliowy w typie I (typ A wg PZP), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp31
100 PLN
45744

1920 całostki w dwóch wariantach napisu propagandowego; bez pogrubień wyrazów i z czterema pogrubionymi.

Fi.Cp32
40 PLN
45745

1920 makulaturowa całostka z drukiem trzykrotnym - podwójnym i odwróconym, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp32 MK
400 PLN
45746

1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
30 PLN
45747

1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
30 PLN
45748

1920 kartka do obrotu zagranicznego z dwujęzycznym hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
45749

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f z napisem propagandowym polsko-angielskim B; dobry stan zachowania.

Fi.Cp33
70 PLN
45750

1920 karta za 50(75) fen, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, bez hasła propagandowego; czysta;

karta za 50(75) fen, linia dzieląca kartę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, bez hasła propagandowego, wysłana 13.II.1921 z Brzozowa do Krakowa, ponieważ od 15.12.1920 taryfa na kartki pocztowe wzrosła do 2 mk. MPiT wydało rozporządzenie dotyczące wykorzystania istniejących zapasów całostek, po dofrankowaniu ich do stosownej wysokości znaczkami opłaty, a w razie konieczności nawet znaczkami urzędowymi, tu - zapewne z powodu braku odpowiednich znaczków - brakującą należność pobrano gotówką dokumentując to stempelkiem "OPŁACONO/ GOTÓWKĄ Mk No" z dopisanym numerem dziennika; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp35I
200 PLN
45751

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
45752

1920 karta za 50(75) fen, hasło propagandowe E - "Są drudzy, co mówią ..."; czysta;

karta za 50(75) fen, hasło propagandowe C - "Podkopują złodzieje, zbójcyż ..."; czysta;

dodatkowo karta za 50(75) fen, hasło propagandowe D - "Polacy! Ośmielcie się ..."; z tekstem na odwrocie; czysta;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka;

Fi.Cp35II
300 PLN
45753

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
30 PLN
45754

1920 kartka do korespondencji zagranicznej z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
45755

1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
45756

1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
15 PLN
45757

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
25 PLN
45758

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-).

Fi.Cp38
40 PLN
45759

1921 kartka z Krakowa do Wrocławia.

Fi.Cp38, 115
20 PLN
45760

1921 kartka z Trzebini do Niemiec.

Fi.Cp39!
20 PLN
45761

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
30 PLN
45762

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
30 PLN
45763

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
40 PLN
45764

1921 dwie całostki w dwóch różnych odmianach; z cienkimi i grubymi napisami o różnych długościach napisu "KARTA POCZTOWA".

Fi.Cp40I, II
60 PLN
45765

1921 kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
45766

1921 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
60 PLN
45767

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
45768

1921 kartka podwójna z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
60 PLN