The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
45769

1921 makulatura całostki źle wycięta z arkusza, gwarancja Pelczar.

Fi.Pc39II MK
300 PLN
45770

1922 kartka do obrotu krajowego w kolorze oliwkowobrązowym.

Fi.Cp39I
40 PLN
45771

1922 pokwitowanie telegraficzne z brązowoliliowym znakiem opłaty - 5 mk "Orzeł na tarczy barokowej", rozmiar 143x100mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 22/4 z Posady Olchowskiej do Myszkowa; znaki opłaty skasowane datownikiem urzędu nadawczego, odciśniętym również poniżej; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Ct9a, 118
100 PLN
45772

1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 10.VIII z Krakowa do Lwowa; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Ct10b
160 PLN
45773

1922-23 wydanie dla polskiego Górnego Śląska, pokwitowanie telegraficzne z ręcznym nadrukiem wartości w walucie niemieckiej 25 mk. niemieckich/ 80 mk., bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (minimalne pofałdowania i załamania papieru).

Fi.Ct19
1 400 PLN
45774

1922 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty, w latach 1922-4 w związku galopującą inflacją i ciągłymi zmianami taryf pocztowych, poczta wydała całostki bez wydrukowanych znaków opłaty.

Fi.Fp (Cp40)
50 PLN
SOLD
45775

1923 dowód nadania telegramu z Warszawy do Berlina.

Fi.Ct7
40 PLN
45776

1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego, brak dwóch znaczków.

Fi.Ct8
20 PLN
45777

1923 pokwitowanie telegraficzne z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct11
40 PLN
45778

1926 kartka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą 753/2.

Fi.Cp44I
150 PLN
45779

1927 kartka z Torunia 11.8.27 do Wiednia.

Fi.Cp45I
20 PLN
45780

1928 kartka z Królewskiej Huty do Monachium.

Fi.Cp45
15 PLN
45781

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-192), wysłana 5.2 z Warszawy do Kielc.

Fi.Cp49IA
40 PLN
45782

1929 kartka ze Zdun do Niemiec, sygnatura II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
45783

1930 kartka z Szopienic 19.3.30 do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
45784

1930 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsienicowa Schronisko, doskonały stan zachowania.


500 PLN
45785

1931 kartka z Częstochowy do Nowego Jorku, sygnatura VII-1930, kartka pisana w języku hebrajskim.

Fi.Cp48
15 PLN
45786

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tyniec - ruiny zamku; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50E
100 PLN
45787

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931,lekko zagięty prawy dolny róg.

Fi.Cp50I
80 PLN
45788

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, sygnatura VIII-1931, ślady podlepek na odwrocie.

Fi.Cp50I
80 PLN
45789

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 30.VIII.33 z Grudziądza do Fordonu; dobry stan zachowania (Fi.80.-).

Fi.Cp50IIb
50 PLN
SOLD
45790

1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo - reklamowych, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50IIb
900 PLN
45791

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
130 PLN
45792

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 20.II.32 z urzędu Warszawa-Sejm do Lwowa; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
SOLD
45793

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
45794

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - jezioro Góreckie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
45795

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
45796

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
45797

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
45798

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 30 - Poznań, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
45799

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32 - Orłowo Morskie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
45800

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15 wysłana z Jordanowa, długa sygnatura IX-1931, stan dobry, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
SOLD
45801

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15, długa sygnatura IX-1931, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
45802

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 4, długa sygnatura IX-1931, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
45803

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, długa sygnatura IX-1931, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
45804

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, długa sygnatura IX-1931, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
45805

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i wysłana 16.V.32 z miejscowości Mikuliczyn do Lublina; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
SOLD
45806

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 19.IX.32 z Częstochowy do Przemyśla, dosłana do Wilna; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
30 PLN
SOLD
45807

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (prawy dolny róg nadgięty).

Fi.Cp50Ia
60 PLN
45808

1931 ROZMYTE LITERY NAPISÓW DRUKOWANYCH ROTOGRAWIURĄ mogące sprawiać wrażenie podwójnego druku, Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (prawy dolny róg nadgięty).

Fi.Cp50Ia
120 PLN