The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
46049

1953 koperta z hasłem propagandowym D, klapa okrągła.

Fi.Ck18b
80 PLN
46050

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
15 PLN
46051

1954 koperta z nadrukiem nowej wartości.

Fi.Ck14I
120 PLN
46052

1954 koperta z nadrukiem nowej wartości z obiegu pocztowego.

Fi.Ck14II
70 PLN
SOLD
46053

1954 koperta z podwójnym nadrukiem nowej wartości, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck14IIINp
1 500 PLN
46054

1954 koperta z nadrukiem nowej wartości z obiegu pocztowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck18IIIa
100 PLN
46055

1954 koperta z odwróconym nadrukiem nowej wartości, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck16INo
1 000 PLN
46056

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 13, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp132
131 PLN
SOLD
46057

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", fioletowy stempelek typu 19 (PZŁ Warszawa) na części karty na odpowiedź z sygnaturą IX-52 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 7.8.55 z Ustki do miejscowości Lubogoszcz; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp132B
50 PLN
46058

1955 całostka z sygnaturą XII.55.

Fi.Cp138
50 PLN
SOLD
46059

1955 Pomnik Kopernika w Warszawie, karta o sygnaturze III.55. z dodatkowym dwuwierszowym stemplem propagandowym "Czy jesteś już członkiem zespołu samokształcenia rolniczego i czytelniczego" (PZP t.III katalogowane po nr.1828).

Fi.Cp138
50 PLN
SOLD
46060

1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu koperta z ręcznym stemplem prowizorycznym z Szczecina, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck13
200 PLN
46061

1956 wydanie prowizoryczne, koperta z stemplem dyrekcji w Szczecinie w barwie fioletowej, dwie koperty złożone jednocześnie - wewnątrz koperty z nadrukiem schowana koperta czysta.

Fi.Ck13
250 PLN
46062

1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp125
180 PLN
SOLD
46063

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk (Fi. 83,-).

Fi.Cp141-44
80 PLN
46064

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura I-1963, czysta, na froncie pionowa, naturalna fałdka papieru.

Fi.Ck21
40 PLN
46065

1957 karty pocztowe czyste, rocznik - 5 sztuk, na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania (Fi. 84,-).

Fi.Cp145-49
80 PLN
46066

1957 XXVI Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Fi.Cp147
10 PLN
46067

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta.

Fi.Cp149
10 PLN
46068

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert.

Fi.Ck26-27
30 PLN
46069

1958 karty pocztowe czyste, rocznik - 12 sztuk (Fi.146.-), na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania.

Fi.Cp150-61
140 PLN
46070

1958 Tydzień Archiwów, karta czysta (Fi.22.-).

Fi.Cp154
15 PLN
46071

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet 6 czystych kart (Fi.68.-).

Fi.Cp155-60
60 PLN
46072

1958 400-lecie poczty polskiej, kartka makulaturowa bez druku barwy brązowej, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp160MK
500 PLN
46073

1958 400-lecie poczty polskiej, całostka z przesuniętym drukiem barwy czerwonej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp160MK
100 PLN
46074

1958 400 lat Poczty Polskiej, karta skasowana okolicznościowo 24.X.

Fi.Cp161
20 PLN
46075

1958 pierwszy tom monografii autorstwa Stanisława Żółkiewskiego "Całostki polskie oraz mające obieg na ziemiach polskich / koperty i sekretniki pocztowe", 118 stron plus tablice z czarno - białymi ilustracjami.


100 PLN
46076

1959 XII Wyścig Pokoju; temat - KOLARSTWO.

Fi.Cp165
20 PLN
46077

1959 Wystawa Filatelistyczna "Balpex"; temat - PTAKI, ŻAGLOWCE.

Fi.Cp170
15 PLN
46078

1959 Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, karta czysta, temat - POŻARNICTWO.

Fi.Cp172
20 PLN
46079

1959 15-lecie radiofonii w Polsce Ludowej, komplet 2 czystych kart (Fi.24.-).

Fi.Cp173a-b
20 PLN
46080

1960 150 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, karta czysta.

Fi.Cp174
10 PLN
46081

1960 50-lecie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Fi.Cp175
10 PLN
46082

1960 1800-lecie Kalisza, karta czysta.

Fi.Cp176
10 PLN
46083

1960 zabytkowe budowle miast polskich (I), karta Gdańsk z błędnym napisem - "ŻÓRAW"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.220.-).

Fi.Cp178a
200 PLN
46084

1960 zabytkowe budowle miast polskich - Kraków - karty oliwkowe, komplet 16 sztuk z hasłami propagandowymi 29-44 (Fi.96.-).

Fi.Cp179b
80 PLN
46085

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 17 ilustrowanych kart, w tym karta Gdańsk z prawidłowym napisem - "ŻURAW"; bardzo dobry stan zachowania (Fi.292.-).

Fi.Cp188-204
220 PLN
46086

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 18 ilustrowanych kart w tym obie odmiany karty Gdańsk: z prawidłowym napisem - "ŻURAW" i bardzo rzadkiej z napisem błędnym - "ŻÓRAW"; idealny stan zachowania (Fi.892.-).

Fi.Cp188-204 + 191I
Mi.P214I-II
750 PLN
46087

1960 zabytkowe budowle miast polskich, kartka makulaturowa bez druku barwy niebieskiej na odwrocie, dla porównania normalnie wydrukowana całostka.

Fi.Cp190
400 PLN
SOLD
46088

1961 koperty 40-lecie Spółdzielni Wydawniczej "Książka i Wiedza", 40 i 60 gr czyste.

Fi.Ck34-35
30 PLN