The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
46009

1949 list z Sulejowa do Piaseczne.

Fi.Ck11
50 PLN
46010

1949 koperta z hasłem propagandowym B, walec 5.

Fi.Ck12I
100 PLN
46011

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) - odmiana b, wysłana z Łodzi.

Fi.Cp110IAb
60 PLN
46012

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) - odmiana a: odstęp 0,5mm między "1" i "0", II i V linijki odbite równomiernie; czysta w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp110IAb
200 PLN
46013

1949 wydanie prowizoryczne, komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu z czarnym nadrukiem: karta Cp97 z nadrukiem typu 1, karta Cp98 z nadrukiem typu 13; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp113-14
200 PLN
46014

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
46015

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
SOLD
46016

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
46017

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z Łęgu Starościńskiego do Warszawy.

Fi.Cp117
20 PLN
46018

1949 wydanie prowizoryczne, karta 103 z czarnym nadrukiem typu 7, wysłana z Gdyni.

Fi.Cp119
30 PLN
46019

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp119
25 PLN
46020

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp119
25 PLN
46021

1949 wydanie prowizoryczne, karta 103 na kartonie szarobiałym szorstkim grubym z sygnaturą VIII 48 z czerwonym nadrukami typu 7 oraz hasłem propagandowym 16b (otuchy); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp119Ib
100 PLN
46022

1949 wydanie prowizoryczne, karta 104 z nadrukiem typu 10 wysłana 22.11 z Poznania do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp120
40 PLN
46023

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 9 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp120
25 PLN
46024

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 11 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp120
25 PLN
46025

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Leon Wyczółkowski) z nadrukiem typu 15, z obiegu; idealny stan zachowania.

Fi.Cp121
40 PLN
46026

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Jana Kasprowicza z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
120 PLN
46027

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stanisława Wyspiańskiego z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
120 PLN
46028

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 z nadrukiem typu 12, z obiegu.

Fi.Cp122
30 PLN
46029

1950 formularz służbowy na kopercie Generalnej Guberni - Ck2 Wawel, znak opłaty zadrukowany czarną belką, koperta z obiegu nadana z Ministerstwa Poczt i Telegrafów jako przesyłka poufna, dobry stan zachowania, rzadki i dekoracyjny walor, gwarancja Pelczar.

Fi.Cfpu
500 PLN
46030

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 10 w barwie fioletowej.

Fi.Cp109
35 PLN
SOLD
46031

1950 służbowy list polecony z Ministerstwa Poczt i Telekomunikacji do Poznania w kopercie wydania Generalnego Gubernatorstwa z zadrukowanym znakiem opłaty i niemieckim napisem na odwrocie.


450 PLN
46032

1951 formularz służbowy na kopercie Generalnej Guberni - Ck2 Wawel, znak opłaty zasmarowany czarnym tuszem, koperta z obiegu nadana z Ministerstwa Poczt i Telegrafów jako przesyłka polecona, dobry stan zachowania, rzadki i dekoracyjny walor, gwarancja Pelczar.

Fi.Cfpu
500 PLN
46033

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych) z sygnaturami XI.51 - dopłata 200%, na karcie Cp128 na odwrocie dwa delikatne ślady po podlepkach (Fi. 276,-).

Fi.Cp125-30
200 PLN
46034

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
20 PLN
46035

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
20 PLN
46036

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
20 PLN
46037

1951 Propaganda PKO, na odwrocie prawie niewidoczne ślady podlepek).

Fi.Cp130
15 PLN
46038

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H.

Fi.Ck14ya
35 PLN
46039

1952 list z Mikołowa do Warszawy, wycofana z obiegu koperta z doklejonymi znaczkami opłaty i stemplem nowej wartości.

Fi.Ck15, 689
100 PLN
46040

1952 koperta z podwójnym nadrukiem - normalnym i odwróconym nowej wartości, unikalne, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck15Npo
2 400 PLN
46041

1952 list z Ciechanowa do Warszawy, koperta ze stemplem nowej wartości typ 1.

Fi.Ck16I, 667
30 PLN
SOLD
46042

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura V.52, hasło propagandowe 23 (Fi.36.-).

Fi.Cp131
20 PLN
46043

1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", klapa ostro zakończona, hasło propagandowe H; wysłana 13.-8.56 z miejscowości Suchacz do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck14I
80 PLN
46044

1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, hasło propagandowe G; dobry stan zachowania (na odwrocie niewielkie ślady podlepek).

Fi.Ck16I
80 PLN
46045

1953 koperty "Elektrownia w Jaworznie", napis "CENA 95 GR" antykwą, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 360,-).

Fi.Ck18a
250 PLN
SOLD
46046

1953 koperta z hasłem propagandowym E, klapa okrągła.

Fi.Ck18b
80 PLN
46047

1953 koperta z hasłem propagandowym F, klapa okrągła.

Fi.Ck18b
80 PLN
46048

1953 koperta z hasłem propagandowym H, klapa okrągła.

Fi.Ck18b
80 PLN