The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 106. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
46129

1971 Wydanie Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie, dla ofiarodawców krajowych wydano kopertę bez znaku opłaty z napisami wyłącznie w języku polskim, w miejscu znaku opłaty sylwetka Zamku i dwuwierszowy napis OPŁATA POCZTOWA/ ZRYCZAŁTOWANA (por.Fischer t.II 2006 s.354); koperta przesłana 23-9.75 miejscowo w Warszawie, okolicznościowy datownik urzędu Warszawa 40 "ODBUDOWA ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cfk1
100 PLN
46130

1971 koperty odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie, podstawowa i z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", czyste (Fi.36.-).

Fi.Ck53, 53I
20 PLN
46131

1971 całostki, rocznik: 2 koperty (Ck53 i 53I) i 45 kart (Fi.154.-).

Fi.Ck53-53I, Cp467-511
70 PLN
46132

1971 koperta odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", skasowana okolicznościowo 8.X.1971.

Fi.Ck53I
20 PLN
46133

1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 02783; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie naddarcie na klapie na odwrocie).

Fi.Ck54
120 PLN
46134

1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 00093; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck54
120 PLN
46135

1971 25-lecie ORMO, całostka z przesuniętym drukiem barw czerwonej i czarnej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp470MK
100 PLN
46136

1971 50. rocznica III Powstania Śląskiego, kartka makulaturowa bez druku barwy żółtej, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp488MK
450 PLN
46137

1971 karta z prywatnym dodrukiem - "ZHP ZŁOTY JUBILEUSZ 1921 22/04 1971 BŁĘKITNEJ SZÓSTKI w Siedlcach"; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp491
30 PLN
46138

1971 karta z prywatnym dodrukiem - "ZHP 1921-1971 ZŁOTY JUBILEUSZ Hufca Harcerskiego im. Gen.Karola Świerczewskiego "Waltera" w Siedlcach"; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp491
30 PLN
46139

1971 turystyka - Siedlce, całostka z niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp491MK
40 PLN
46140

1971 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, całostka z przesuniętym drukiem barwy czerwonej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp502MK
100 PLN
SOLD
46141

1971 Dzień Znaczka, całostka z przesuniętym drukiem barwy szarej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp503MK
150 PLN
46142

1972 Wydanie Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie, dla ofiarodawców krajowych wydano kopertę bez znaku opłaty z napisami wyłącznie w języku polskim, w miejscu znaku opłaty sylwetka Zamku i dwuwierszowy napis "OPŁATA POCZTOWA/ ZRYCZAŁTOWANA", koperta przesłana 2.12.72 miejscowo w Warszawie, okolicznościowy datownik urzędu Warszawa 40 "ODBUDOWA ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cfk1
100 PLN
46143

1972 całostki, rocznik: 2 koperty i 46 kart (Fi.126.-).

Fi.Ck55-6, Cp512-50
60 PLN
46144

1972 XVII Generalny Zjazd Międzynarodowej Unii Radiowej, kartka makulaturowa bez druku barwy niebieskiej, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp526aMK
550 PLN
46145

1972 XVII Generalny Zjazd Międzynarodowej Unii Radiowej, kartka makulaturowa bez druku barwy niebieskiej, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp526bMK
550 PLN
46146

1973 całostki, rocznik: 3 koperty i 46 kart (Fi.192.-).

Fi.Ck57-9, Cp551-96
70 PLN
46147

1973 ŚWF Polska 73, makulaturowa koperta bez druku barwy szaroniebieskiej i fioletowej, fotoatest Wysocki.

Fi.Ck59B2
450 PLN
46148

1973 ŚWF "Polska 73", Mk makulaturowa koperta lotnicza bez druku barwy szaroniebieskiej i fioletowej, gwarancja Wysocki.

Fi.Ck59B2
550 PLN
46149

1973 karnet - X Kongres SD, według katalogu KSZPZP z 1990 roku: "Wykorzystując projekt karty Min. Łączności zleciło wykonanie 5 tys. szt. karnetów dla delegatów Kongresu jako mandat uczestnictwa. Układ graficzny karnetu taki jak karty lecz bez sygn. nakł.", skasowany okolicznościowo, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp551K
400 PLN
SOLD
46150

1973 Międzynarodowy Młodzieżowy Maraton Filatelistyczny, całostka z brakiem druku barw, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp552MK
500 PLN
46151

1973 20-lecie Poznańskiej Fabryki Maszyn Żniwnych, całostka z przesuniętym drukiem barwy czerwonej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp584MK
100 PLN
46152

1973 walny zjazd delegatów PZF, całostka z przesuniętym drukiem barwy czarnej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp596
500 PLN
46153

1973 XI Walny Zjazd Delegatów PZF, kolor czerwony przesunięty (prostokąt wewnątrz samolociku) poziomo w lewo, dodatkowo lekko widoczny zaróżowiony ślad suchego - bez właściwego pokrycia farbą, uderzenia matrycy; gwarancja.

Fi.Cp596 MK
500 PLN
46154

1973 XI Walny Zjazd Delegatów PZF, kolor czarny przesunięty (nominał, napisy i kontur samolociku) poziomo w lewo, dodatkowo widoczny zaróżowiony ślad uderzenia matrycy bez właściwego nawilżenia farbą; gwarancja.

Fi.Cp596 MK
500 PLN
46155

1973 walny zjazd delegatów PZF, całostka ze zdwojonym drukiem barwy czerwonej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp596MK
100 PLN
SOLD
46156

1974 karty pocztowe czyste, rocznik - 29 sztuk (Fi.78.-).

Fi.Cp597-625
70 PLN
46157

1974 Dzień Olimpijczyka, kartka z wydrukowanymi życzeniami na odwrocie.

Fi.Cp599I
35 PLN
46158

1974 alert ZHP, całostka z szczątkowym odwróconym drukiem barwy czarnej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp604
800 PLN
46159

1974 WF "Warszaw XXX", kartka makulaturowa z odwróconym drukiem barwy czarnej, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp613MK
800 PLN
46160

1974 30-lecie SB i MO, kartka makulaturowa bez druku barwy jasnoniebieskiej, kartka zaplamiona w narożniku, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp618MK
400 PLN
46161

1974 150-lecie urodzin Juliusza Kossaka, całostka z przesuniętym drukiem barwy brązowej, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp623MK
150 PLN
46162

1974 100-lecie urodzin Józefa Brudzińskiego, całostka z częściowym nie dodrukiem barwy czarnej - uszkodzony znak opłaty, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp624MK
100 PLN
46163

1975 karty pocztowe, czyste, rocznik - 24 sztuki w tym 635I i 635II (Fi.117.-).

Fi.Cp626-47
95 PLN
46164

1975 pierwszy złoty medal polskiej reprezentacji na Olimpiadzie, kartka z wydrukowanymi życzeniami na odwrocie.

Fi.Cp629I
40 PLN
46165

1975 30-lecie Dnia Zwycięstwa, karta z napisem 5-wierszowym "XXX ROCZNICA ZWYCIĘSTWA NAD FASZYZMEM WYSTAWA FILATELISTYCZNA 9-18 V.1975 Warszawa" skasowana 6.06 wystawowym stemplem okolicznościowym, będąca jednocześnie mandatem delegata Walne Zebranie Sprawozdawcze Okręgu Warszawskiego PZF (na odwrocie dodatkowy tekst; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp635II
40 PLN
46166

1975 30-lecie Dnia Zwycięstwa, karta z napisem 5-wierszowym "XXX ROCZNICA ZWYCIĘSTWA NAD FASZYZMEM WYSTAWA FILATELISTYCZNA 9-18 V.1975 Warszawa", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp635II
60 PLN
SOLD
46167

1975 Święto Prasy Młodzieżowej i Sportowej, całostka z wydrukowanym napisem na rewersie z obiegu pocztowego.

Fi.Cp637I
30 PLN
46168

1975 karta z prywatnym dodrukiem - "V OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE CZŁONKÓW KLUBU PZF DRUH ŁÓDŹ 23.XI.1975", ostemplowana okolicznościowo 23.XI w Łodzi; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp640
20 PLN