The auction will end on 04.03.2024
The auction ends in:

Auction 106. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
42889

1948 rzadka kartka wydania prowizorycznego z 1944 roku z podobizną Marii Skłodowskiej Curie na filatelistycznej całości wysłanej miejscowo z urzędu pocztowego Poznań 2 dworzec, prawidłowa opłata za ekspres plus polecenie, kartka nie wypisana.

Fi.Cp89, 459, 460
360 PLN
43006

1948 polski międzynarodowy kupon na odpowiedź UPU wzoru londyńskiego, o wartości 15 zł, po lewej stronie datownik urzędu Kraków w którym 6 III nabyto kupon; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cc9a
200 PLN
43358

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta ostemplowana okolicznościowo 21.III w pierwszym dniu obiegu (Myślicki 51 009).

Fi.Cp126
20 PLN
45652

1890 kartka z Rohatyń do Lwowa.

Fi.Cp10
10 PLN
45653

1899 kartka z Sambora do Austrii.

Fi.Cp15
25 PLN
45654

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1 + 1 z. 2½
70 PLN
45655

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; dobry stan zachowania (Fi.90.-).

Fi.Cp1Is
60 PLN
45656

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania (Fi.90.-).

Fi.Cp1Is
60 PLN
45657

1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen i 5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1It
500 PLN
45658

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21.

Fi.Cp2I
30 PLN
45659

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 19 lecz ze spacją na lewo od prawej cyfry 1, w tej konfiguracji nie opisane.

Fi.Cp2I
80 PLN
45660

1918 ZAWIERCIE - wydanie warszawskie; karta za 15 fen datowana 24/9 wysłana z Zawiercia do Warszawy, znak opłaty z ciekawą usterką "justunek" przed prawą cyfrą "1", unieważniony stemplem prowizorycznym, pełna treść, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp2I
800 PLN
45661

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ I.

Fi.Cp2I
35 PLN
45662

1918 wydanie warszawskie; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 1; dobry stan zachowania.

Fi.Cp2II
40 PLN
45663

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1, dwie plamki i stempel własnościowy na odwrocie.

Fi.Cp2II
30 PLN
45664

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1.

Fi.Cp2II
30 PLN
45665

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp2II
50 PLN
45666

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2II
90 PLN
45667

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 19 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, ciekawy odbity fragment spacji przed prawą cyfrą 1.

Fi.Cp2II
80 PLN
45668

1918 wydanie warszawskie, karta za 15 fen wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 4, wysłana 30 3 z Warszawy do Żyrardowa, datownik odbiorczy ZYRARDOW z 31 3, najpóźniejsze data użycia kartki z tym typem nadruku; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp2II
300 PLN
45669

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 12, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3I
80 PLN
45670

1918 wydanie PP/GGW, całostka grzecznościowo skasowana stemplem prowizorycznym Konin, nadruk typ 9, gwarancja pod znakiem opłaty oznaczenie typu Pelczar.

Fi.Cp3I
120 PLN
45671

1918 wydanie warszawskie, część na odpowiedź karty podwójnej z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 8; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3IAs
200 PLN
45672

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 22 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp3IIB
150 PLN
45673

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym, z błędem nadruku "wyszczerbiona tarcza nad prawym skrzydłem orła".

Fi.Cp4Icz
200 PLN
45674

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym z błędem nadruku "niedobity środek belki zakrywającej dolny napis".

Fi.Cp4Icz
300 PLN
45675

1918 wydanie lubelskie, na odwrocie dwie podlepki, gwarancja.

Fi.Cp4a
100 PLN
SOLD
45676

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu 1 (opis patrz "Przegląd Filatelistyczny 3/2014), czyste (Fi.240.-).

Fi.Cp4ay-by
200 PLN
SOLD
45677

1918 wydanie lubelskie, całostka nadana miejscowo w Lublinie 4.01.19, w treści zamówienie nowo wydanych znaczków wydania lubelskiego, wątpliwy obieg pocztowy.

Fi.Cp5
100 PLN
45678

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal na kartonach szarym i żółtobrązowym; czyste; doskonały stan zachowania;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp5x, z
300 PLN
45679

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie brązowawoszarym.

Fi.Cp5y
100 PLN
45680

1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy.

Fi.Ca3
150 PLN
45681

1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłowy z pobraniem z nadrukiem typ 11.

Fi.Ca3
400 PLN
45682

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3, rzadki sekretnik w doskonałym stanie.

Fi.Ck1II
1 200 PLN
45683

1919 koperta ze znakiem opłaty.

Fi.Ck6
60 PLN
45684

1919 całostka z opłacona odpowiedzią stemplowana grzecznościowo kasownikiem prowizorycznym z Konina.

Fi.Cp3I
100 PLN
45685

1919 wydanie krakowskie, sekternik typ 8a z błędnym nominałem "15 hl." z nadrukiem korygującym cyfry "2" na jedynce, rzadkie, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp4II
1 200 PLN
45686

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 - koniczynka zamiast rombu.

Fi.Cp8I
480 PLN
45687

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 3, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8I
500 PLN
45688

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 z koniczynką zamiast rombu, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8I
500 PLN