The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 102. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8230

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 59.

Fi.Cp87
150 PLN
8231

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 60.

Fi.Cp87
150 PLN
8232

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka za 30 gr - przeznaczona do korespondencji zagranicznej - z rzadką czerwonokrzyską ilustracją (62 - Samolot sanitarny Polskiego Czerwonego Krzyża), wysłana 6.5.1939 z Gorlic do berlina; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu, katalog Fischer z dopłatą za ilustrację 9.000,-.

Fi.Cp87 il.62
3 600 PLN
8233

1939 list z Łodzi 20.VII. do Niemiec.

Fi.Ck10
10 PLN
8234

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 17 - Eliza Orzeszkowa, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku II (gruby), czysta.

Fi.Cp89II
160 PLN
8235

1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 31.

Fi.Cp89
90 PLN
SOLD
8236

1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 18.

Fi.Cp89
90 PLN
SOLD
8237

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 21.

Fi.Cp89
100 PLN
SOLD
8238

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 19, lekkie ukośne złamanie.

Fi.Cp89
50 PLN
8239

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp89
100 PLN
8240

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp89
100 PLN
8241

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2.

Fi.Cp89
100 PLN
8242

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp89
100 PLN
8243

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 1 Jan Długosz, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki).

Fi.Cp89I
200 PLN
8244

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty zamek w Mirze z ilustracją nr 20, przedrukowano niewielką ilość tych całostek z odmiennym rozstawem kwadratów, doskonały stan zachowania, gwarancja Petriuk.

Fi.Cp90I (Cp77)
2 000 PLN
8245

1945 przedwojenna koperta Ck9 z czarnym nadrukiem zasłaniającym znak opłaty używane do celów służbowych, rzadkie, gwarancja.

Fi.CfkU1
250 PLN
8246

1945 koperta GG Ck2 z czarnym nadrukiem zasłaniającym znak opłaty używane do celów służbowych, tutaj użyte przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów jako służbowy list polecony, rzadki stempel i erka ministerstwa, koperty użyte pocztowo są bardzo rzadkie, gwarancja Weźranowski.

Fi.CfkU2b
750 PLN
8247

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por. Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
160 PLN
8248

1945 formularz służbowy na przedwojennej kopercie pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z Edwardem Rydzem - Śmigłym na przesyłki lotnicze (Ck9), znak opłaty zadrukowany czarną belką, dobry stan zachowania.

Fi.Cfpu
300 PLN
SOLD
8249

1945 kartka z oryginalnego obiegu z Krakowa do Warszawy z hasłem propagandowym 7 i cenzurą wojskową, gwarancja Berbeka.

Fi.Cp92
160 PLN
8250

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6, datowana 12.XII, a w związku z podwyższeniem w dniu 1.XII taryfy pocztowej, ofrankowana znaczkiem wydania przedrukowego 1,50zł/25gr i wysłana z Łodzi do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp92, 376a
120 PLN
8251

1945 Pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, karta na kartonie kremowym.

Fi.Cp93
60 PLN
SOLD
8252

1945 Belweder 1,50 zł, ilustrowana karta prywatnego nakładu wydana z okazji Święta Sportu Śląskiego, ostemplowana okolicznościowo 16.VI w Katowicach.

Fi.Cp95AI
120 PLN
8253

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk non-parelem, lewy dolny narożnik minimalnie słabszy.

Fi.Cp95AI
60 PLN
8254

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarawym gładkim, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIy
50 PLN
8255

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
8256

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
8257

1947 całostka z obiegu pocztowego.

Fi.Cp102I
10 PLN
8258

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
8259

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem z okazji Kongresu PPS, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu.

Fi.Cp102II
50 PLN
SOLD
8260

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi. 70,-).

Fi.Cp103
60 PLN
8261

1948 zamek w Lanckronie, rzadka kartka ilustrowana w super stanie zachowania.

Fi.Cp105
250 PLN
SOLD
8262

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Eliza Orzeszkowa wysłana 27.8 z Siedlec do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp106
40 PLN
8263

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 6 - Hugo Kołłątaj, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
20 PLN
8264

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 19 Leon Wyczółkowski, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
20 PLN
8265

1948 wydanie ilustrowane, kartka z ilustracja nr 16 - Władysław Reymont.

Fi.Cp106
30 PLN
8266

1948 całostka z ilustracją nr 19.

Fi.Cp106
30 PLN
SOLD
8267

1948 Wiosna Ludów, komplet 20 czystych kartek ze wszystkimi ilustracjami (Fi.1560.-); bardzo dobry stan zachowania (dwie karty z niewielkimi mankamentami).

Fi.Cp107 il.1-20
1 300 PLN
8268

1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 16.12 z Katowic do Warszawy.

Fi.Cp108
20 PLN
8269

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
40 PLN
SOLD