8230 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 59. | Fi.Cp87 |
| 150 PLN | |
8231 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 60. | Fi.Cp87 |
| 150 PLN | |
8232 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka za 30 gr - przeznaczona do korespondencji zagranicznej - z rzadką czerwonokrzyską ilustracją (62 - Samolot sanitarny Polskiego Czerwonego Krzyża), wysłana 6.5.1939 z Gorlic do berlina; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu, katalog Fischer z dopłatą za ilustrację 9.000,-. | Fi.Cp87 il.62 |
| 3 600 PLN | |
8233 |
1939 list z Łodzi 20.VII. do Niemiec. | Fi.Ck10 |
| 10 PLN | |
8234 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 17 - Eliza Orzeszkowa, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku II (gruby), czysta. | Fi.Cp89II |
| 160 PLN | |
8235 |
1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 31. | Fi.Cp89 |
| 90 PLN SOLD | |
8236 |
1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 18. | Fi.Cp89 |
| 90 PLN SOLD | |
8237 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 21. | Fi.Cp89 |
| 100 PLN SOLD | |
8238 |
| 50 PLN | |
8239 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 8. | Fi.Cp89 |
| 100 PLN | |
8240 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4. | Fi.Cp89 |
| 100 PLN | |
8241 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2. | Fi.Cp89 |
| 100 PLN | |
8242 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26. | Fi.Cp89 |
| 100 PLN | |
8243 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 1 Jan Długosz, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki). | Fi.Cp89I |
| 200 PLN | |
8244 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty zamek w Mirze z ilustracją nr 20, przedrukowano niewielką ilość tych całostek z odmiennym rozstawem kwadratów, doskonały stan zachowania, gwarancja Petriuk. | Fi.Cp90I (Cp77) |
| 2 000 PLN | |
8245 |
1945 przedwojenna koperta Ck9 z czarnym nadrukiem zasłaniającym znak opłaty używane do celów służbowych, rzadkie, gwarancja. | Fi.CfkU1 |
| 250 PLN | |
8246 |
1945 koperta GG Ck2 z czarnym nadrukiem zasłaniającym znak opłaty używane do celów służbowych, tutaj użyte przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów jako służbowy list polecony, rzadki stempel i erka ministerstwa, koperty użyte pocztowo są bardzo rzadkie, gwarancja Weźranowski. | Fi.CfkU2b |
| 750 PLN | |
8247 |
| 160 PLN | |
8248 |
| 300 PLN SOLD | |
8249 |
| 160 PLN | |
8250 |
1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6, datowana 12.XII, a w związku z podwyższeniem w dniu 1.XII taryfy pocztowej, ofrankowana znaczkiem wydania przedrukowego 1,50zł/25gr i wysłana z Łodzi do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp92, 376a |
| 120 PLN | |
8251 |
1945 Pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, karta na kartonie kremowym. | Fi.Cp93 |
| 60 PLN SOLD | |
8252 |
1945 Belweder 1,50 zł, ilustrowana karta prywatnego nakładu wydana z okazji Święta Sportu Śląskiego, ostemplowana okolicznościowo 16.VI w Katowicach. | Fi.Cp95AI |
| 120 PLN | |
8253 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk non-parelem, lewy dolny narożnik minimalnie słabszy. | Fi.Cp95AI |
| 60 PLN | |
8254 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarawym gładkim, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem. | Fi.Cp95AIy |
| 50 PLN | |
8255 |
| 50 PLN | |
8256 |
| 80 PLN | |
8257 |
1947 całostka z obiegu pocztowego. | Fi.Cp102I |
| 10 PLN | |
8258 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii. | Fi.Cp102I |
| 40 PLN | |
8259 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem z okazji Kongresu PPS, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu. | Fi.Cp102II |
| 50 PLN SOLD | |
8260 |
1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi. 70,-). | Fi.Cp103 |
| 60 PLN | |
8261 |
1948 zamek w Lanckronie, rzadka kartka ilustrowana w super stanie zachowania. | Fi.Cp105 |
| 250 PLN SOLD | |
8262 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Eliza Orzeszkowa wysłana 27.8 z Siedlec do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp106 |
| 40 PLN | |
8263 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 6 - Hugo Kołłątaj, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | Fi.Cp106 |
| 20 PLN | |
8264 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 19 Leon Wyczółkowski, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | Fi.Cp106 |
| 20 PLN | |
8265 |
| 30 PLN | |
8266 |
1948 całostka z ilustracją nr 19. | Fi.Cp106 |
| 30 PLN SOLD | |
8267 |
1948 Wiosna Ludów, komplet 20 czystych kartek ze wszystkimi ilustracjami (Fi.1560.-); bardzo dobry stan zachowania (dwie karty z niewielkimi mankamentami). | Fi.Cp107 il.1-20 |
| 1 300 PLN | |
8268 |
1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 16.12 z Katowic do Warszawy. | Fi.Cp108 |
| 20 PLN | |
8269 |
| 40 PLN SOLD | |