The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 102. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8270

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura XII.49 - piąty nakład; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie ostemplowane znaczki bez i z zielonym nadrukiem groszy).

Fi.Cp109II
30 PLN
SOLD
8271

1949 kartka wydania prowizorycznego z obiegu pocztowego.

Fi.Cp110I
80 PLN
8272

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu II.

Fi.Cp110II
100 PLN
SOLD
8273

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu I.

Fi.Cp110Ia
80 PLN
SOLD
8274

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 2.

Fi.Cp111
70 PLN
8275

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 2.

Fi.Cp111z
70 PLN
8276

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 1.

Fi.Cp113
65 PLN
8277

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 4.

Fi.Cp115
120 PLN
SOLD
8278

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 4.

Fi.Cp116
80 PLN
SOLD
8279

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3 z obiegu.

Fi.Cp117
30 PLN
8280

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117a
35 PLN
8281

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z nadrukiem typu 3, ilustracja w kolorze oliwkowobrązowym; wysłana 7.7.50 z Łeby do Łodzi, dodatkowy znaczek obowiązkowej dopłaty na odbudowę Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp117c
40 PLN
8282

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117d
40 PLN
8283

1949 jedna z najrzadszych podstawowych całostek okresu powojennego, w idealnym stanie, gwarancja.

Fi.Cp 118
650 PLN
8284

1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typu 6, rzadkie, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp118
570 PLN
SOLD
8285

1949 karta nr.103 z nadrukiem typu 7, wysłana 27.10 z Piotrkowa Trybunalskiego.

Fi.Cp119
30 PLN
8286

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
40 PLN
8287

1949 wydanie prowizoryczne, karta 103 z czerwonym nadrukiem typu 7 i hasłem propagandowym 16a, wysłana z Gliwic.

Fi.Cp119Ia
40 PLN
8288

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Maria Konopnicka) z nadrukiem typu 14, z obiegu; idealny stan zachowania.

Fi.Cp121
40 PLN
8289

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Leon Wyczółkowski) z nadrukiem typu 14; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121
80 PLN
8290

1949 całostka wydania przedrukowego z nadrukiem typ 14 w kolorze czerwonym i hasłem propagandowym 16c z obiegu pocztowego.

Fi.Cp121I
60 PLN
8291

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Hugona Kołłątaja z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; karton gruby (0,20-0,21mm); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
250 PLN
8292

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Wysłouchowej z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
120 PLN
8293

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Józefa Chełmońskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); jak podaje podręcznik Polskie Znaki Pocztowe: "Wg informacji uzyskanych od pracowników Drukarni Pocztowej w Łodzi sloganem w kolorze czarnym zaopatrywane były karty 121 zapakowane już w paczki po 20 sztuk, czyli bez kart z portretem W.Bogusławskiego i J.Chełmońskiego, karty powyższe zaopatrzone w slogan stanowią dużą rzadkość"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
1 000 PLN
8294

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Henryka Sienkiewicza z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
120 PLN
8295

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Aleksandra Fredry z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
250 PLN
8296

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Cypriana Kamila Norwida z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
250 PLN
8297

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Mikołaja Reja z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c (6-wierszowym); karton gruby(0,21-0,22mm); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
400 PLN
8298

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
40 PLN
8299

1950 "groszy" karta 109I z nadrukiem typu 18.

Fi.Cp109I
80 PLN
8300

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 10.

Fi.Cp122
90 PLN
8301

1950 walka o pokój, dofrankowana całostka wysłana 28.VI z miejscowości Staszów do Krakowa, dodatkowo odbity stempel propagandowy "Żądamy zakazu broni atomowej ...".

Fi.Cp123
30 PLN
8302

1950 "groszy" typ 23A, karta z hasłem propagandowym 21a, dofrankowana znaczkiem w nowej walucie przesłana 18.11 miejscowo w Warszawie, kasownik okolicznościowy "ŚWIATOWY KONGRES OBROŃCÓW POKOJU".

Fi.Cp124
20 PLN
8303

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze czerwonym.

Fi.Cp124
40 PLN
SOLD
8304

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych) z sygnaturami XI.51 - dopłata 200%, na karcie Cp128 na odwrocie dwa delikatne ślady po podlepkach (Fi. 276,-).

Fi.Cp125-30
200 PLN
8305

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
20 PLN
8306

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
20 PLN
8307

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
20 PLN
8308

1951 VII rocznica powstania Polski Ludowej, całostka wysłana miejscowo 19.10 w Warszawie.

Fi.Cp129
10 PLN
8309

1951 Propaganda PKO, na odwrocie prawie niewidoczne ślady podlepek).

Fi.Cp130
15 PLN