8310 |
1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, sygnatura XI-51, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 150,-). | Fi.Ck13 |
| 120 PLN | |
8311 |
1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 210,-). | Fi.Ck14a |
| 180 PLN | |
8312 |
| 35 PLN | |
8313 |
| 20 PLN | |
8314 |
1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, hasło propagandowe E; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ck16I |
| 100 PLN | |
8315 |
1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi. 510,-). | Fi.Ck16I |
| 400 PLN | |
8316 |
1953 koperty "Elektrownia w Jaworznie", napis "CENA 95 GR" antykwą, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi. 360,-). | Fi.Ck18a |
| 250 PLN | |
8317 |
| 15 PLN | |
8318 |
| 15 PLN | |
8319 |
1954 koperta lotnicza "Samolot nad Paczkowem", brak kreski ułamkowej pomiędzy sygnaturą V-1956, a napisem "Lotniczy list pocztowy", występujący w części nakładu, czysta. | Fi.Ck19 |
| 160 PLN | |
8320 |
1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 22, wysłana ze Staszowa (Fi.75.-). | Fi.Cp132A |
| 40 PLN | |
8321 |
1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 19a na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 21c; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp132A |
| 80 PLN | |
8322 |
1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 18b, wysłana ze Staszowa; doskonały stan zachowania (Fi.75.-). | Fi.Cp132B |
| 50 PLN | |
8323 |
1954 Wydanie prowizoryczne "CENA 40 GR.", stempelek typu 13 na karcie z sygnaturą VII.53 i hasłem propagandowym 21c; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp136 |
| 80 PLN | |
8324 |
1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 16b na karcie z sygnaturą III.53 i hasłem propagandowym 18b; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp136 |
| 80 PLN | |
8325 |
1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk (Fi. 83,-). | Fi.Cp141-44 |
| 80 PLN | |
8326 |
| 40 PLN | |
8327 |
1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów. | Fi.Ck22-23 |
| 15 PLN | |
8328 |
1957 karty pocztowe czyste, rocznik - 5 sztuk, na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania (Fi. 84,-). | Fi.Cp145-49 |
| 80 PLN | |
8329 |
1957 XXVI Międzynarodowe Targi Poznańskie. | Fi.Cp147 |
| 10 PLN | |
8330 |
1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta. | Fi.Cp149 |
| 10 PLN | |
8331 |
1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert. | Fi.Ck26-27 |
| 30 PLN | |
8332 |
| 140 PLN | |
8333 |
1958 Tydzień Archiwów, karta czysta (Fi.22.-). | Fi.Cp154 |
| 15 PLN | |
8334 |
| 60 PLN | |
8335 |
1959 III Zjazd PZPR. | Fi.Ck28 |
| 10 PLN | |
8336 |
1959 XII Wyścig Pokoju; temat - KOLARSTWO. | Fi.Cp165 |
| 20 PLN | |
8337 |
1959 Wystawa Filatelistyczna "Balpex"; temat - PTAKI, ŻAGLOWCE. | Fi.Cp170 |
| 15 PLN | |
8338 |
| 20 PLN | |
8339 |
| 20 PLN | |
8340 |
1960 150 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, karta czysta. | Fi.Cp174 |
| 10 PLN | |
8341 |
1960 50-lecie Międzynarodowego Dnia Kobiet. | Fi.Cp175 |
| 10 PLN | |
8342 |
1960 1800-lecie Kalisza, karta czysta. | Fi.Cp176 |
| 10 PLN | |
8343 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich (I) - karta za 40 gr z zadrukowanym beleczką błędnym podpisem pod znaczkiem - "ŻÓRAW", skasowana 16.12.60 w urzędzie Bydgoszcz 1 stemplem okolicznościowym "100 LAT POLSKIEGO ZNACZKA POCZTOWEGO"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp178I |
| 60 PLN | |
8344 |
| 200 PLN | |
8345 |
| 80 PLN | |
8346 |
| 220 PLN | |
8347 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 18 ilustrowanych kart w tym obie odmiany karty Gdańsk: z prawidłowym napisem - "ŻURAW" i bardzo rzadkiej z napisem błędnym - "ŻÓRAW"; idealny stan zachowania (Fi.892.-). | Fi.Cp188-204 + 191I Mi.P214I-II |
| 750 PLN | |
8348 |
1960 zabytkowe budowle polskich miast, całostka z błędem w napisie "ŻÓRAW zamiast ŻURAW", sygnatura XI 59, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp191I |
| 500 PLN | |
8349 |
| 30 PLN | |