Auction 102. Postal stationery

7990

1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
30 PLN
7991

1920 kartka do obrotu zagranicznego z dwujęzycznym hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
7992

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f z napisem propagandowym polsko-angielskim B; dobry stan zachowania.

Fi.Cp33
70 PLN
7993

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
7994

Fi.Cp35II
30 PLN
7995

1920 kartka do korespondencji zagranicznej z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
7996

1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
7997

1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
30 PLN
7998

Fi.Ct8
60 PLN
7999

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana).

Fi.Ct8
60 PLN
8000

Fi.Ct8
70 PLN
8001

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
25 PLN
8002

Fi.Cp38
40 PLN
8003

1921 kartka z Krakowa do Wrocławia.

Fi.Cp38, 115
20 PLN
8004

Fi.Cp39I
30 PLN
8005

Fi.Cp39I
30 PLN
8006

Fi.Cp39I
40 PLN
8007

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp39I
200 PLN
8008

1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40I
30 PLN
8009

1921 dwie całostki w dwóch różnych odmianach; z cienkimi i grubymi napisami o różnych długościach napisu "KARTA POCZTOWA".

Fi.Cp40I, II
60 PLN
8010

1921 kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
8011

1921 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
60 PLN
8012

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
8013

1921 kartka podwójna z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
60 PLN
8014

1921 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct9b
20 PLN
8015

1922 kartka do obrotu krajowego w kolorze oliwkowobrązowym.

Fi.Cp39I
40 PLN
8016

1922 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Włodzimierza Wołyńskiego.

Fi.Ct10a, 118
50 PLN
8017

1922 pokwitowanie telegraficzne z Krakowa.

Fi.Ct11
100 PLN
8018

1922 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty, w latach 1922-4 w związku galopującą inflacją i ciągłymi zmianami taryf pocztowych, poczta wydała całostki bez wydrukowanych znaków opłaty.

Fi.Fp (Cp40)
50 PLN
8019

1923 dowód nadania telegramu z Warszawy do Berlina.

Fi.Ct7
40 PLN
8020

1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego, brak dwóch znaczków.

Fi.Ct8
40 PLN
8021

Fi.Ct10a
80 PLN
8022

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ct10a
80 PLN
8023

1923 pokwitowanie telegraficzne użyte w Krakowie, gwarancja.

Fi.Ct12
120 PLN
8024

1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Ct13
70 PLN
8025

1923 pokwitowanie telegraficzne z Krakowa, pionowe złamanie.

Fi.Ct13
100 PLN
8026

1925 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp42
50 PLN
8027

1927 kartka z Torunia 11.8.27 do Wiednia.

Fi.Cp45I
20 PLN
8028

1928 kartka z Królewskiej Huty do Monachium.

Fi.Cp45
15 PLN
8029

1929 kartka ze Zdun do Niemiec, sygnatura II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN