7990 |
1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 30 PLN | |
7991 |
1920 kartka do obrotu zagranicznego z dwujęzycznym hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 40 PLN | |
7992 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f z napisem propagandowym polsko-angielskim B; dobry stan zachowania. | Fi.Cp33 |
| 70 PLN | |
7993 |
1920 kartka z hasłem propagandowym E. | Fi.Cp35II |
| 60 PLN | |
7994 |
| 30 PLN | |
7995 |
1920 kartka do korespondencji zagranicznej z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 120 PLN | |
7996 |
1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 120 PLN | |
7997 |
1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego. | Fi.Ct5 |
| 30 PLN | |
7998 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji. | Fi.Ct8 |
| 60 PLN | |
7999 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana). | Fi.Ct8 |
| 60 PLN | |
8000 |
| 70 PLN | |
8001 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp38 |
| 25 PLN | |
8002 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-). | Fi.Cp38 |
| 40 PLN | |
8003 |
1921 kartka z Krakowa do Wrocławia. | Fi.Cp38, 115 |
| 20 PLN | |
8004 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp39I |
| 30 PLN | |
8005 |
| 30 PLN | |
8006 |
| 40 PLN | |
8007 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp39I |
| 200 PLN | |
8008 |
1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp40I |
| 30 PLN | |
8009 |
1921 dwie całostki w dwóch różnych odmianach; z cienkimi i grubymi napisami o różnych długościach napisu "KARTA POCZTOWA". | Fi.Cp40I, II |
| 60 PLN | |
8010 |
1921 kartka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
8011 |
1921 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 60 PLN | |
8012 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.) | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
8013 |
1921 kartka podwójna z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 60 PLN | |
8014 |
| 20 PLN | |
8015 |
1922 kartka do obrotu krajowego w kolorze oliwkowobrązowym. | Fi.Cp39I |
| 40 PLN | |
8016 |
1922 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Włodzimierza Wołyńskiego. | Fi.Ct10a, 118 |
| 50 PLN | |
8017 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z Krakowa. | Fi.Ct11 |
| 100 PLN | |
8018 |
1922 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty, w latach 1922-4 w związku galopującą inflacją i ciągłymi zmianami taryf pocztowych, poczta wydała całostki bez wydrukowanych znaków opłaty. | Fi.Fp (Cp40) |
| 50 PLN | |
8019 |
1923 dowód nadania telegramu z Warszawy do Berlina. | Fi.Ct7 |
| 40 PLN | |
8020 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego, brak dwóch znaczków. | Fi.Ct8 |
| 40 PLN | |
8021 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty. | Fi.Ct10a |
| 80 PLN | |
8022 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ct10a |
| 80 PLN | |
8023 |
1923 pokwitowanie telegraficzne użyte w Krakowie, gwarancja. | Fi.Ct12 |
| 120 PLN | |
8024 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego z Krakowa. | Fi.Ct13 |
| 70 PLN | |
8025 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z Krakowa, pionowe złamanie. | Fi.Ct13 |
| 100 PLN | |
8026 |
1925 całostka wydania obiegowego. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN | |
8027 |
1927 kartka z Torunia 11.8.27 do Wiednia. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
8028 |
1928 kartka z Królewskiej Huty do Monachium. | Fi.Cp45 |
| 15 PLN | |
8029 |
| 10 PLN | |