The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 102. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8070

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 22.

Fi.Cp55
80 PLN
8071

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 28.

Fi.Cp55
80 PLN
8072

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 31.

Fi.Cp55
80 PLN
8073

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-25" wysłana 12.IV.1935 z urzędu Warszawa 2 do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" (Myślicki 34 126).

Fi.Cp58IIa
40 PLN
8074

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania - na odwrocie karty na odpowiedź na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową (Fi.200.-).

Fi.Cp60
120 PLN
8075

1934 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej obniżonej taryfy, całostka z ilustracją 19.

Fi.Cp63
300 PLN
SOLD
8076

1935 kartka wydania prowizorycznego wysłana z Bydgoszczy do Łodzi.

Fi.Cp58
25 PLN
8077

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 16 - Tatry Dolina Strążyska, wysłana 28.XII.37 z Zakopanego do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
30 PLN
8078

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 28 - Łowickie Panna młoda w czepcu, wysłana 7.VI.37 z Dąbrowy Górniczej do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
30 PLN
8079

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia Okręt szkolny "Dar Pomorza"; na odwrocie punktowe przebarwienia.

Fi.Cp68
120 PLN
8080

1935 całostka z przepiękną japońską ręcznie malowaną grafiką na odwrocie, wykonaną na zlecenie polskiego ambasadora w Japonii w 1936 roku. Ciekawe i niespotykane.

Fi.Cp68
2 500 PLN
8081

1935 całostka z przepiękną japońską ręcznie malowaną grafiką na odwrocie, wykonaną na zlecenie polskiego ambasadora w Japonii w 1936 roku. Ciekawe i niespotykane.

Fi.Cp68
2 500 PLN
8082

1935 całostka z przepiękną japońską ręcznie malowaną grafiką na odwrocie, wykonaną na zlecenie polskiego ambasadora w Japonii w 1936 roku. Ciekawe i niespotykane.

Fi.Cp68
2 500 PLN
8083

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków.

Fi.Cp68
100 PLN
8084

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 2 - Lwów.

Fi.Cp68
100 PLN
8085

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań.

Fi.Cp68
100 PLN
8086

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec.

Fi.Cp68
100 PLN
8087

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 8 - Kraków.

Fi.Cp68
100 PLN
8088

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 9 - Tatry.

Fi.Cp68
100 PLN
8089

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 11 - Śląsk.

Fi.Cp68
100 PLN
8090

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 14 - Gołuchów.

Fi.Cp68
100 PLN
8091

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań.

Fi.Cp68
100 PLN
8092

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 17 - Spisz.

Fi.Cp68
100 PLN
8093

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 18 - Warszawa.

Fi.Cp68
100 PLN
8094

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 19 - Gdynia.

Fi.Cp68
100 PLN
8095

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 20 - Opatów.

Fi.Cp68
100 PLN
8096

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa.

Fi.Cp68
100 PLN
8097

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa.

Fi.Cp68
100 PLN
8098

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 27 - Hel.

Fi.Cp68
100 PLN
8099

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 29 - Grodno.

Fi.Cp68
100 PLN
8100

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 31 - Warszawa.

Fi.Cp68
100 PLN
8101

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 30 - Warszawa.

Fi.Cp68
100 PLN
8102

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 32 - Pieniny.

Fi.Cp68
100 PLN
8103

1936 kartka z sygnaturą IX-1934 z Wyszkowa do Ameryki, kartka pisana po hebrajsku.

Fi.Cp67
50 PLN
8104

1936 kartka z Radogoszczy do Wiednia, sygnatura IX-1934.

Fi.Cp67
40 PLN
8105

1936 kartka z sygnaturą XI-1936 z Warszawy do Wiednia.

Fi.Cp75
40 PLN
8106

1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-).

Fi.Ck9
30 PLN
8107

1937 koperta na przesyłki lotnicze, koperta z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 26.7.37, czyli przed wejściem do obiegu całostki tego wydania, tj. 6.8.38, stemple; "Ministerstwo Poczt i Telegrafów Sekcja 3 Wydział Wydań" z orłem w środku i "Ministerstwo Poczt i Telegrafów / gł. składnica mater. pocztowych / Warszawa Ludna 4, tel. 95656", rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
2 000 PLN
8108

1937 Gdynia - Dworzec Morski, 10 gr

sygnatura X-1937, hasło propagandowe N - PODCZAS PODRÓŻY - KORZYSTAJCIE Z POCZTY PERONOWEJ;

sygnatura VI-1938, hasło propagandowe L - CHROŃCIE LINIE TELEFONICZNE OD USZKODZEŃ;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp72
80 PLN
8109

1937 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą I-1937 z hasłem propagandowym O.

Fi.Cp74
80 PLN