The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 102. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8030

1930 kartka z Szopienic 19.3.30 do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
8031

1931 kartka z Częstochowy do Nowego Jorku, sygnatura VII-1930, kartka pisana w języku hebrajskim.

Fi.Cp48
15 PLN
8032

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców-Pieskowa Skała; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50 E
500 PLN
8033

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931,lekko zagięty prawy dolny róg.

Fi.Cp50I
80 PLN
8034

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
70 PLN
SOLD
8035

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, sygnatura VIII-1931, ślady podlepek na odwrocie.

Fi.Cp50I
80 PLN
8036

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 17.VII.33 z Limanowej do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-).

Fi.Cp50IIb
50 PLN
SOLD
8037

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 29 - Częstochowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 13.VII.34 z Budziszewice do Krakowa; dobry stan zachowania (Fi.80.-).

Fi.Cp50IIb
50 PLN
SOLD
8038

1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka o większym formacie z ilustracją nr 24 bez sygnatury z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo reklamowych, lekko zdwojony druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIb WZÓR
1 900 PLN
8039

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
8040

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
8041

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
8042

1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 25.XI.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina.

Fi.Cp50IIc
35 PLN
SOLD
8043

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
8044

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
8045

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
8046

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
8047

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - jezioro Góreckie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
8048

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
8049

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
8050

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Tatry, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
8051

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
8052

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 26 - Dunajec, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
8053

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
8054

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 30 - Poznań, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
8055

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32 - Orłowo Morskie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
8056

1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Wilno, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 29.VIII.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina.

Fi.Cp50Ia
40 PLN
8057

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i przesłana 16.II miejscowo w Warszawie; znaki opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P."; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 30 126).

Fi.Cp50Ia
40 PLN
SOLD
8058

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 12 - JAREMCZE, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp50Ia
120 PLN
8059

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 25 - GNIEZNO, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (karta w dwóch miejscach nadgięta)).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
8060

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura X-1938 (Fi.55.-).

Fi.Cp53
50 PLN
8061

1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-).

Fi.Cp54
50 PLN
8062

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
45 PLN
8063

1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, z nadrukiem kasującym starą wartość "Cena 10 gr/Cena 15 gr.; ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona".


80 PLN
8064

1933 kartka z Królewskiej Huty do Wrocławia, sygnatura XI-1932 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp51
10 PLN
8065

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp55
80 PLN
8066

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 6.

Fi.Cp55
80 PLN
8067

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 9.

Fi.Cp55
80 PLN
8068

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 13.

Fi.Cp55
80 PLN
8069

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 19.

Fi.Cp55
80 PLN