Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
34916

1979 XIII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna "Katowice '79" bloczek na kopercie skasowany 2.9 stemplem okolicznościowym w Katowicach, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia skasowana 16-9 datownikiem urzędu Katowice 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.107 (63)
Mi.Bl.77
50 PLN
Biete
34917

1979 europejskie wystawy filatelistyczne, dwa bloki w różnych wymiarach: 86x63 i 86x69,5 mm. Katalog Fischer podaje rozmiary bloku w wysokości 86x63-69,5 mm. Podręcznik Kiełbasy podaje jako rozmiar bloku wymiar 86x63-64 mm, jednocześnie sygnalizując istnienie makulatury o wymiarach 86x75-79 mm. Wydaje się, że rozmiar większości bloków wynosi 86x63-64 mm i oznaczenie Fischera wprowadza w błąd, gdyż nie ma wartości pośrednich pomiędzy 63-64 mm, a tak jak w tym wypadku, 69,5 mm (np. rozmiar 66 mm). Ta druga wartość jest albo rzadszą odmianą bloku albo już powinna być zaliczona do makulatury.

Fi.bl.108
Mi.Bl.78
70 PLN
Biete
34918

1979 40. rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, blok skasowany 18.V.80 w Łodzi stemplem okolicznościowym "INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW w SZERMIERCE", z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.109 (65)
Mi.Bl.79
40 PLN
Biete
34919

1980 rocznik znaczków czystych (Fi.65,20).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
45 PLN
Biete
34920

1980 rocznik kopert FDC (bez bl.113(69); Fi.75,50).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
120 PLN
Biete
34921

1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.917.-).

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252
550 PLN
Biete
34922

1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika, szczątkowy druk podwójny numeratora, gwarancja i opis Walocha.

Fi.2526-9 ND
Mi.2674-7
300 PLN
Biete
34923

1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika .

Fi.2526-9ND
Mi.2674-7
200 PLN
Biete
34924

1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika .

Fi.2526-9ND
220 PLN
Biete
34925

1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, nowodruk w bardzo pięknym stanie zachowania.

Fi.2526-29 ND
300 PLN
Biete
34926

1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Letnie Igrzyska w Moskwie, parka pozioma znaczków za 6,50 zł, lewy z błędem na "krótszy kijek", prawy znaczek z błędem "jasna szyja", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.2528 B1+B2
Mi.2676
120 PLN
Biete
34927

1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Letnie Igrzyska w Moskwie, znaczek za 8,40 zł z błędem "plama przy 4 na koszulce" na poz.44; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.2529 B4
Mi.2677
50 PLN
Biete
34928

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, znaczek z uskokiem ząbkowania.

Fi.2533
Mi.2681 
40 PLN
Biete
34929

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, parka z uskokiem ząbkowania poziomego.

Fi.2533MK
Mi.2681
40 PLN
Biete
34930

1980 110. rocznica urodzin Lenina, znaczek za 2,50 zł z błędami na poz.35 "brak kropki po W i krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2534 B1
Mi.2682
30 PLN
Biete
34931

1980 110. rocznica urodzin W.Lenina, dolny prawy znaczek z błędami "krótszy przecinek w nominale" i "brak kropki po W".

Fi.2534 B1+B2
Mi.2682
25 PLN
Biete
34932

1980 110. rocznica urodzin W. Lenina, prawy znaczek z błędami "krótszy przecinek w nominale" i "brak kropki po W".

Fi.2534 B1+B2
Mi.2682
40 PLN
Biete
34933

1980 110. rocznica urodzin Lenina, parka znaczków za 2,50 zł, prawy z błędem na poz.16 "krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2534 B3
Mi.2682
30 PLN
Biete
34934

1980 75. rocznica Rewolucji 1905 roku, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2535 ark.
Mi.2683
50 PLN
Biete
34935

1980 cenzura Stanu Wojennego, kartka ze stemplem cenzury "KW MO w Piotrkowie Trybunalskim Do pakietów 32".

Fi.2544
25 PLN
Biete
34936

1980 450. rocznica urodzin Jana Kochanowskiego, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2564 ark.
Mi.2712
50 PLN
Biete
34937

1980 35. rocznica powstania ONZ, lewy górny znaczek z błędem "ścieniałe a w Polska".

Fi.2565B1
Mi.2713
40 PLN
Biete
34938

1980 35. rocznica powstania ONZ, lewy znaczek z błędem "ścięta litera a w Polska i uszkodzona flaga", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2565B1
Mi.2713
35 PLN
Biete
34939

1980 X Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im.Fryderyka Chopina, znaczek za 6,90 zł z prawym marginesem z błędem "jasna plama w koronie dużej wierzby"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Walocha.

Fi.2566 B
Mi.2714
80 PLN
Biete
34940

1980 Dzień Znaczka, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2567-70 ark.
Mi.2715-8
200 PLN
Biete
34941

1980 150. rocznica Powstania Listopadowego, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2572 ark.
Mi.2720
50 PLN
Biete
34942

1980 Warszawskie pojazdy konne, seria z pustopolami u góry, z wyjątkiem znaczka za 6 zł z pustopolem u dołu, czyste (Fi.60.-).

Fi.2573-78
Mi.2721-26
50 PLN
Biete
34943

1980 cenzura Stanu Wojennego, list z Piotrkowa Trybunalskiego ze stemplem cenzury "URZĄD CENZURY 272".

Fi.Ck67
25 PLN
Biete
34944

1980 "II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZACHOWY" karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 10.I w Gdyni; temat - SZACHY, LATARNIE MORSKIE.

Fi.Cp698
20 PLN
Biete
34945

1980 formularz kartki pocztowej zawiadomienia o chorobie zakaźnej.


40 PLN
Biete
34946

1980 katalog wystawy projektów polskich znaczków pocztowy zawierające ilustracje czarno białe wielu zrealizowanych projektów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, oraz sylwetki projektantów.


40 PLN
Biete
34947

1981 nowodruk z okazji zjazdu PZF.

Fi.2460ND
15 PLN
Biete
34948

1981 rocznik kopert FDC (bez bl.113(70); Fi.66.-).

Fi.2579-2643
Mi.2727-91
60 PLN
Biete
34949

1981 rocznik znaczków czystych (Fi.56,10).

Fi.2579-2643
Mi.2727-91
40 PLN
Biete
34950

1981 Pablo Picasso, nowodruk z podwójnym ząbkowaniem pionowym

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND
250 PLN
Biete
34951

1981 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie (Fi.280.-).

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND
250 PLN
Biete
34952

1981 sport balonowy, prawy znaczek z błędem "ń w Anderson".

Fi.2586B1
Mi.2734
25 PLN
Biete
34953

1981 sport balonowy, znaczek z błędem "ń w Anderson".

Fi.2586B1
Mi.2734
20 PLN
Biete
34954

1981 sport balonowy, znaczek z błędem "ń w Anderson".

Fi.2586B1
25 PLN
Biete
34955

1981 100. rocznica urodzin gen.Władysława Sikorskiego, pasek sześciu znaczków z górnym marginesem z nazwą emisji.

Fi.2594
Mi.2738
20 PLN
Biete