Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
35156

1987 FDC - blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
Biete
35157

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
120 PLN
Biete
35158

1987 SOLIDARNOŚĆ - "Solidarność" Małopolska, Poczta "Homo Homini", Powstanie Styczniowe - bitwa pod Wągrowcem, blok za 200 zł.


40 PLN
Biete
35159

1988 rocznik kopert FDC (bez bl.137(93); Fi.63.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN
Biete
35160

1988 rocznik znaczków czystych (Fi.132,40).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
100 PLN
Biete
35161

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 242 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2986-3104
Mi.3134-3252
160 PLN
Biete
35162

1988 Ważki polskie, znaczek za 15 zł (ważka czteroplama) z błędem "wcięcie w A w POLSKA" na poz.44; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2987 B3
Mi.3135
40 PLN
Biete
35163

1988 stare zegary, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2994-9 ark.
Mi.3142-7
150 PLN
Biete
35164

1988 Igrzyska Olimpijskie w Seulu, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.3001-6 ark.
Mi.3149-54
200 PLN
Biete
35165

1988 Wojna obronna 1939 r. (V), znaczki za 15 zł w czworobloku, lewy dolny z błędem na poz.11 "brak zaokrąglenia cyfry 5 u dołu"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.3011 B1
Mi.3159
50 PLN
Biete
35166

1988 wojna obronna 1939, znaczek z błędem "przerwane 2 w nominale", gwarancja i oznaczenie.

Fi.3013 B2
20 PLN
Biete
35167

1988 wojna obronna 1939 roku, dolny znaczek z błędem "ścieniałe 0 w nominale".

Fi.3013B1
Mi.3161
15 PLN
Biete
35168

1988 Wojna obronna 1939, znaczek z błędem na poz.21 "ścięta prawa nóżka K w POLSKA".

Fi.3013B4
Mi.3161
20 PLN
Biete
35169

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny.

Fi.3016 ark.
Mi.3163
80 PLN
Biete
35170

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA ODRODZENIE KIELCE 1988.11.11".

Fi.3016a
Mi.3163
20 PLN
Biete
35171

1988 200. rocznica Sejmu czteroletniego, znaczek z błędem "czerwona plama na lewo od buławy".

Fi.3020 B1
Mi.3167
15 PLN
Biete
35172

1988 200. rocznica Sejmu czteroletniego, prawy znaczek z błędem "czerwona plama na lewo od buławy", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.3020 B1
Mi.3167
30 PLN
Biete
35173

1988 200. rocznica Sejmu Czteroletniego, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.3020 ark.
Mi.3167
50 PLN
Biete
35174

1988 200. rocznica Sejmu Czteroletniego, górny znaczek z błędem czerwona plamka na lewo od buławy", gwarancja i oznaczenie.

Fi.3020B1
Mi.3167
20 PLN
Biete
35175

1988 200. rocznica Sejmu Czteroletniego, znaczek z błędem czerwona plamka na lewo od buławy", gwarancja i oznaczenie.

Fi.3020B1
20 PLN
Biete
35176

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości - Wincenty Witos, lewy górny znaczek z błędem "ścięta litera k i a w słowie Polska", gwarancja Kalinowski.

Fi.3022B2
Mi.3170
30 PLN
Biete
35177

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 200 zł z marszałkiem Józefem Piłsudskim na ilustrowanej kopercie skasowany 26.11 stemplem okolicznościowym "KRAJOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA RAWICZ '88".

Fi.3027
Mi.3175
30 PLN
Biete
35178

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości - numerowane zaproszenie na uroczystą odprawę wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, na froncie dwa znaczki skasowane 11.11 stemplem okolicznościowym.

Fi.3027, 1739
Mi.3175, 1888
50 PLN
Biete
35179

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek z niespasowanym drukiem barw sprawiającym wrażenie druku podwójnego, gwarancja i opis.

Fi.3027MK
Mi.3175
65 PLN
Biete
35180

1988 statki pożarnicze, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3036-41 ark.
Mi.3184-9
200 PLN
Biete
35181

1988 Statki pożarnicze, 15 zł ŻAR - połowa arkusza sprzedażnego, z błędem na poz.12 ""bombka" nad rufą" w części nakładu; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.3037 B
Mi.3185
40 PLN
Biete
35182

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, pasek znaczków z bloku.

Fi.A3026-28
Mi.3174-6
60 PLN
Biete
35183

1988 70-lecie odzyskania niepodległości, karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 11.XI w Sulejówku; temat - PIŁSUDSKI.

Fi.Cp984
15 PLN
Biete
35184

1988 koperta okolicznościowa wystawy filatelistycznej w Kielcach.

Fi.bl.135
40 PLN
Biete
35185

1988 Jerzy Kukuczka, blok z prywatnym nadrukiem żałobnym z datą śmierci alpinisty.

Fi.bl.136
Mi.Bl.106
20 PLN
Biete
35186

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok unieważniony stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
50 PLN
Biete
35187

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
70 PLN
Biete
35188

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.137
40 PLN
Biete
35189

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok skasowany 1991.06.02 stemplem okolicznościowym "IV WIZYTA JAN PAWŁA II W POLSCE BEATYFIKACJA BISKUPA J.S.PELCZARA" RZESZÓW 1, pełna oryginalna guma; bloki kasowane są o wiele rzadsze od czystych; bardzo dobry stan zachowania; TEMAT - JAN PAWEŁ II.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107
150 PLN
Biete
35190

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107 
70 PLN
Biete
35191

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.137 FDC
Mi.Bl.107
100 PLN
Biete
35192

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.137 FDC
Mi.Bl.107
100 PLN
Biete
35193

1988 SOLIDARNOŚĆ - "TO JEST CEGIEŁKA NA NAGROBEK BARBARY (Sadowskiej) I GRZEGORZA (Przemyka)", bloczek z dwoma znaczkami za 50 zł.


30 PLN
Biete
35194

1988 SOLIDARNOŚĆ - KW NSZZ "Solidarność" Zagłębia Miedziowego, bloczek za 300 zł "Zerwij kajdany, połam bat".


20 PLN
Biete
35195

1988 seria znaczków podziemnej poczty Solidarności.


50 PLN
Biete