Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
34716

1973 Mistrzostwa Świata na żużlu w Chorzowie, znaczek bez druku barwy srebrnej, dla porównania normalny znaczek, fotoatest.

Fi.2125MK
Mi.2273
1 200 PLN
Biete
34717

1973 Polska motoryzacja, znaczek za 4 zł z błędem na poz.24 "żółta kreska z lewej strony auta"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.2146 B1
Mi.2294
50 PLN
Biete
34718

1973 frankatura mechaniczna - 50 gr "ŚWIATOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA EXPOSITION PHILATELIQUE MONDIALE POZNAŃ 19.8-2.9.73" na karcie pocztowej.

Fi.Cp579
10 PLN
Biete
34719

1973 FDC - Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73" bloczek na ilustrowanej karcie poleconej skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu w pierwszym dniu obiegu, zwraca uwagę specjalna "wystawowa" nalepka polecenia; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.46a
Mi.Bl.55
50 PLN
Biete
34720

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na kopercie z doklejonym biletem wstępu skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
Biete
34721

1973 karnet - czarnodruk "Światowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 73", przygotowany z okazji XI Zjazdu PZF.

Fi.bl.91 ND (46ND)
Mi.Bl.56ND
80 PLN
Biete
34722

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku.

Fi.bl.91ND
Mi.Bl.55SD
35 PLN
Biete
34723

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND 
40 PLN
Biete
34724

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, makulatura nowodruku z przekreślonym nominałem w barwie czarnej, ze znacznym przesunięciem cięcia, zwłaszcza pionowego i lekkim obróceniem rysunku.

Fi.bl.91ND (46) MK1
Mi.56ND
400 PLN
Biete
34725

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, dwa arkusiki nalepek na cele PZF.


50 PLN
Biete
34726

1973 nalepki poczty dyliżansowej z okazji 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.


30 PLN
Biete
34727

1973 polecony służbowy list Ministerstwa Łączności w Warszawie do Poznania. Rzadka nalepka polecenia R


90 PLN
Biete
34728

1973 frankatura mechaniczna Światowej Wystawy Filatelistycznej w Poznaniu, tematyka Mikołaj Kopernik.


60 PLN
Biete
34729

1973 arkusik plakietek lotu pocztowego nad Warszawą na rzecz Centrum Zdrowia dziecka.


20 PLN
Biete
34730

1974 "WOJSKOWA MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" seria wydana z okazji 30-lecia LWP skasowana 21.X okolicznościowo na karcie.

Fi.2127-30
Mi.2275-78
40 PLN
Biete
34731

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
Biete
34732

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
90 PLN
Biete
34733

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 223,60 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
180 PLN
Biete
34734

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek cięty, gwarancja Kalinowski.

Fi.2151nz
Mi.2299U
500 PLN
Biete
34735

1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, czworoblok znaczków z bloku z górnym marginesem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2168+2169
Mi.2315+2316
20 PLN
Biete
34736

1974 sławne polskie żaglowce, znaczek bez druku barwy zielonej i oliwkowej.

Fi.2170MK2
Mi.2317
700 PLN
Biete
34737

1974 XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, parka pozioma znaczków za 1 zł, prawy z błędem na poz.10 "żółta plama na płatku kwiatu"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2184 B1
Mi.2331
60 PLN
Biete
34738

1974 XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, znaczki za 4,90 zł w czworobloku, lewy górny z błędem na poz.39 "Ó zamiast O - KÓNGRES"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2188 B1
Mi.2337
60 PLN
Biete
34739

1974 XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, znaczek za 5 zł z błędem na poz.39 "prawe ramię litery Y zakończone szpiczasto"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2189 B2
Mi.2336
40 PLN
Biete
34740

1974 polski drzeworyt ludowy, narożny znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.2203
Mi.2350
30 PLN
Biete
34741

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, list ekspresowy z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.bl.92a
Mi.Bl.57
25 PLN
Biete
34742

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok z błędem "wcięcie w drugim 0 w nominale", gwarancja i oznaczenie.

Fi.bl.92aB1
20 PLN
Biete
34743

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
35 PLN
Biete
34744

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ząbkowany z błędem "ścięte prawe ramię litery A w MIĘDZYNARODOWA".

Fi.bl.92b B1
Mi.Bl.57
40 PLN
Biete
34745

1974 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RFN, bloki.

Fi.bl.93-4
Mi.Bl.59-60
25 PLN
Biete
34746

1974 Bloki z błędami B1. Blok 92a wcięcie w drugim 0 oraz spiczaste zakończenie "Ł", a blok 92b ścięte ramię "A" w "Międzynarodowa".

Fi.bl92a, b B1
Mi.Bl.57-8
50 PLN
Biete
34747

1974 karnet okolicznościowy bilateralnej wystawy filatelistycznej Kraków - Warszawa.


25 PLN
Biete
34748

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2232 + 4x2233) zawierający znaczki wydane z okazji 26. Zjazdu Europejskiej Federacji Zootechnicznej w Warszawie; na stronie 3 okładki poprawiono brązowym mazakiem opłaty w obrocie zagranicznym z 4,- na 6,- zł i z 2,70 na 4,20 zł; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.6g (2232, 2233)
Mi.2379, 2380
100 PLN
Biete
34749

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6i (2272-73)
Mi.2419-20
60 PLN
Biete
34750

1975 (1976) zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2320 + 4x2321) zawierający znaczki wydane z okazji 25-lecia Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie; na stronie 3 okładki poprawiono brązowym mazakiem opłaty w obrocie zagranicznym z 4,- na 6,- zł i z 2,70 na 4,20 zł; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.6j (2320, 2321)
Mi.2467-68
80 PLN
Biete
34751

1975 (1979) zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2457 + 4x2458) - niekatalogowany zawierający znaczki wydane z okazji Międzynarodowego Roku Dziecka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.7 (2457, 2458)
Mi.2604, 2605
200 PLN
Biete
34752

1975 nowodruk w postaci bloczka z okazji 25-lecia Polskiego Związku Filatelistów.

Fi.2148-50ND
10 PLN
Biete
34753

1975 list z Poznania do Stanów Zjednoczonych.

Fi.2195, 2199
Mi.2342, 2346
10 PLN
Biete
34754

1975 list z Poznania do Stanów Zjednoczonych.

Fi.2196
Mi.2343
10 PLN
Biete
34755

1975 rocznik znaczków czystych (Fi.108,60).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
90 PLN
Biete