Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1952-1989

34676

Fi.2020MK
Mi.2167
15 PLN
Biete
34677

1972 Zwierzęta z ogrodów zoologicznych - tygrys, czworoblok znaczków za 4,50 zł, prawy górny z rzadkim błędem na poz.10 w 1 sektorze "kreska pod g i r wyrazu tigris"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.2022 B1
Mi.2169
200 PLN
Biete
34678

1972 Zwierzęta z ogrodów zoologicznych - zebra, znaczek za 7 zł z błędem na poz.2 w 1 sektorze "wcięcie w Z w ZŁ"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2023 B1
Mi.2170
100 PLN
Biete
34679

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek za 3,40 zł z błędem na poz.13 w 3 sektorze "kropka przed 3"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.2046 B1
Mi.2185
80 PLN
Biete
34680

1972 zamek królewski w Warszawie, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2055 ark.
Mi.2202
50 PLN
Biete
34681

1972 Kongres Związków Zawodowych, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2056 ark.
Mi.2203
50 PLN
Biete
34682

1972 Turystyka - schroniska górskie, 40 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.4 "2 gwiazdki na niebie", poz.5 "kropka pod gr", poz.22 "gwiazdka na niebie", poz.29 "gwiazdka za górą", poz.34 "ukośna kreska przekreślająca litery LSK w POLSKA" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2057 B
Mi.2204
120 PLN
Biete
34683

1972 schroniska górskie, parka z pustopolem na dolnym marginesie. Rzadkie bez śladów zszywek na pustopolu.

Fi.2058
Mi.2205
10 PLN
Biete
34684

1972 Turystyka - schroniska górskie, 1,55 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.37 "ślady na śniegu" w A w POLSKA", poz.38 "ślady na śniegu" pod SK w POLSKA", poz.49 "plamka na zaśnieżonym dachu" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2059 B
Mi.2206
100 PLN
Biete
34685

1972 V Zjazd ZMS, znaczki za 60 gr w czworobloku, prawy dolny z błędem na poz.40 "plamka w literze M w ZMS i kółeczko na białym tle pod M"; gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

Fi.2064 B1
Mi.2211
50 PLN
Biete
34686

1972 50-lecie ZSRR, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2065-6 ark.
Mi.2212-3
100 PLN
Biete
34687

1972 Jazda polska X-XX w., znaczki za 40 gr w czworobloku narożnym z marginesami, prawy dolny z błędem "zniekształcone G w MACIĄG" na poz.9; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2076 B1
Mi.2223
60 PLN
Biete
34688

1972 "VI MIĘDZYNARODOWY KONKURS SKRZYPCOWY im. HENRYKA WIENIAWSKIEGO" karata pocztowa ostemplowana okolicznościowo 11.XI w Poznaniu; temat - MUZYKA.

Fi.Cp537
15 PLN
Biete
34689

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi. Fi.1266
Mi.1414
30 PLN
Biete
34690

Fi.bl.90
Mi.Bl.52
80 PLN
Biete
34691

Fi.bl.90 (45)
Mi.Bl.52
100 PLN
Biete
34692

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, bloki w arkuszu sprzedażnym złożonym w połowie.

Fi.bl.90 ark.
Mi.Bl.52
80 PLN
Biete
34693

40 PLN
Biete
34694

50 PLN
Biete
34695

1972 radiotelegram z Gdańska.

50 PLN
Biete
34696

1972 karnet okolicznościowy z okazji 25-lecia Akademii Sztabu Generalnego.

25 PLN
Biete
34697

1973 50. rocznica powstania ZSRR, karnet okolicznościowy wystawy filatelistycznej w Warszawie.

Fi.405
25 PLN
Biete
34698

1973 wydanie przedrukowe, fałszerstwo na szkodę poczty "białostockie" na firmowym liście poleconym nadanym w upt Białystok 1 3.04.73 do Zgierza.

Fi.2052Fpt
Mi.2199PFä
550 PLN
Biete
34699

1973 poczta harcerska Szubin z okazji wmurowania aktu erekcyjnego pod Centrum Zdrowia Dziecka; temat - HARCERSTWO.

Fi.2054
Mi.2201
20 PLN
Biete
34700

1973 poczta harcerska Szubin i "Wmurowanie aktu erekcyjnego pod pomnik dzieci w Międzylesiu", dekoracyjna całość; temat - HARCERSTWO.

Fi.2054, 1945
Mi.2201, 2092
20 PLN
Biete
34701

1973 Mikołaj Kopernik, wydawnictwo pamiątkowe - swoisty nowodruk - sporządzony z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA 73, sporządzony przez Pocztę USA zawierający "znaczek" amerykański wykonany techniką wklęsłodrukową (staloryt) i dwa polskie znaczki obiegowe (2083-84) wydrukowane w NRD; temat - KOPERNIK.

Fi.2083-84
Mi.2230-31
60 PLN
Biete
34702

1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.108.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
120 PLN
Biete
34703

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.101.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
80 PLN
Biete
34704

1973 Arcydzieła sztuki polskiej, znaczek za 2,70 zł z błędem na poz.41 "kropka w D w wyrazie MODLITEWNIK"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.2095 B3
Mi.2242
50 PLN
Biete
34705

Fi.2096
Mi.2243
25 PLN
Biete
34706

1973 Arcydzieła sztuki polskiej, znaczek za 4,90 zł z błędem na poz.37 "trójkątna plama przy D w MADONNA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.2096 B2
Mi.2243
50 PLN
Biete
34707

1973 Zwierzyna łowna, znaczek za 50 gr z błędem na poz.7 "zamiast pierwszego K w KONARSKI - grube X", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2101 B1
Mi.2248
50 PLN
Biete
34708

1973 zwierzyna łowna, list lotniczy z Poznania do Niemiec.

Fi.2105
Mi.2252
10 PLN
Biete
34709

Fi.2108-09
Mi.2255-56
30 PLN
Biete
34710

Fi.2108-09
Mi.2255-56
200 PLN
Biete
34711

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
80 PLN
Biete
34712

Fi.2109 B1
Mi.2256
60 PLN
Biete
34713

1973 Ochrona środowiska, znaczek za 50 gr z rzadkim niekatalogowanym błędem "Ochrońa zamiast Ochrona", czysty w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis błędu.

Fi.2117 B
Mi.2265
70 PLN
Biete
34714

1973 ochrona środowiska, list polecony z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.2124
Mi.2272
25 PLN
Biete
34715

Fi.2124 B1
Mi.2272
80 PLN
Biete