Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1952-1989

35196

1989 POSTED ON HIGH SEA - widokówka nadana 30.-6 w Brunsbüttel, opłacona polskim znaczkiem oraz oznaczona dwoma stempelkami POSTED ON HIGH SEA i s/y WARS PZ-1240, co umożliwiało marynarzom i żeglarzom wysyłkę z portów morskich przesyłek ofrankowanych znaczkami kraju, z którego pochodzi jednostka pływająca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2151
Mi.2299
40 PLN
Biete
35197

Fi.3042-3104
Mi.3190-3252
70 PLN
Biete
35198

1989 rocznik znaczków czystych (Fi.109,20).

Fi.3042-3104
Mi.3190-3252
80 PLN
Biete
35199

1989 Konie, 70 zł - najdroższy znaczek w serii - arkusz sprzedażny (złożony poziomo), czysty (Fi.140.-).

Fi.3047
Mi.3195
80 PLN
Biete
35200

1989 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Philaexfrance '89" w Paryżu, pasek dwóch znaczków z przywieszkami, na poz.34 (znaczek 17) błąd "czerwona kropka obok P w Polska"; zwracają uwagę przesunięcia w pionie ("skoki") grzebienia perforacyjnego; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3056 B1
Mi.3204
60 PLN
Biete
35201

1989 45. rocznica bitwy pod Falaise, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - rozmyty druk , m.in. twarzy, gwarancja eksperta PZF.

Fi.3065
Mi.3213
20 PLN
Biete
35202

1989 45. rocznica bitwy pod Falaise, znaczki za 165 zł w parce pionowej, górny z błędem na poz.5 "przerwa w linii rzeki Laizon"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.3065 B1
Mi.3213
50 PLN
Biete
35203

1989 45. rocznica bitwy pod Falaise, znaczek za 165 zł z przesuniętym drukiem barwy niebieskiej, co powoduje wrażenie podwójnego druku - szczególnie dobrze widoczne na rysunku głowy, dodatkowo z błędem na poz.5 "przerwa w linii rzeki Laizon"; dla porównania dołączono znaczek zwykły; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis (błędu) Walocha.

Fi.3065 B1
Mi.3213
80 PLN
Biete
35204

1989 45. rocznica bitwy pod Falaise, znaczek z błędem "przerwa w linii rzeki Laizon", gwarancja i opis Walocha.

Fi.3065B1
Mi.3213
30 PLN
Biete
35205

Fi.3065B1
Mi.3213
25 PLN
Biete
35206

1989 Rośliny lecznicze (I), znaczki za 40 zł w parce poziomej, lewy z błędem "plama nad płatkiem" na poz.146; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3066 B1
Mi.3214
50 PLN
Biete
35207

1989 rośliny lecznicze, lewy znaczek z błędem "plamka nad płatkiem", gwarancja Kalinowski.

Fi.3066B1
Mi.3214
30 PLN
Biete
35208

1989 rośliny lecznicze, lewy znaczek z błędem "wcięcie w igle", gwarancja Kalinowski.

Fi.3067B2
Mi.3215
40 PLN
Biete
35209

Fi.3076
Mi.3224
20 PLN
Biete
35210

1989 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.3076 ark.
Mi.3224
50 PLN
Biete
35211

1989 odznaczenia bojowe Ludowego Wojska Polskiego, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.3077-8 ark.
Mi.3225-6
100 PLN
Biete
35212

1989 poczet królów i książąt polskich, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.3079 ark.
Mi.3227
60 PLN
Biete
35213

1989 poczet królów i książąt polskich, seria w arkuszach złożonych w połowie.

Fi.3079-80 ark.
Mi.3227-8
120 PLN
Biete
35214

1989 poczet królów i książąt polskich, arkusz sprzedażny złożony w połowie, w arkuszu znaczek z błędem "uszkodzone litery CK w KOPECKI".

Fi.3080 ark. (3080B1)
Mi.3228
80 PLN
Biete
35215

1989 poczet królów polskich, znaczek z błędem "uszkodzone litery w wyrazie KOPECKI".

Fi.3080B1
Mi.3228
15 PLN
Biete
35216

1989 poczet królów polskich, znaczek z błędem uszkodzone litery w wyrazie KOPECKI".

Fi.3080B1
30 PLN
Biete
35217

1989 70. rocznica Traktatu Wersalskiego, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.3083 ark.
Mi.3231
50 PLN
Biete
35218

1989 150 lat fotografii, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.3084-5 ark.
Mi.3232-3
200 PLN
Biete
35219

Fi.3086 Mk
Mi.3234
40 PLN
Biete
35220

1989 kwiaty w malarstwie polskim, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.3089-96 ark.
Mi.3237-44
100 PLN
Biete
35221

1989 rośliny lecznicze, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 1000 zł. jednego z ostatnich w PRL-u, ostatnio rzadziej spotykane, gwarancja i oznaczenie FP.

Fi.3098 FP
Mi.3246 PFä
100 PLN
Biete
35222

1989 fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 1000 zł, widokówka ofrankowana parką fałszywych znaczków (Fi.500.-), przesłana miejscowo 09.09 w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.3098FPt
Mi.3246PFa
500 PLN
Biete
35223

1989 rośliny lecznicze, parka znaczków za 1000 zł fałszerstwa na szkodę poczty, fotopinia Wysocki.

Fi.3098FPt
Mi.3246PFä
160 PLN
Biete
35224

Fi.3098MK
Mi.3246
250 PLN
Biete
35225

1989 rośliny lecznicze, makulaturowa parka znaczków z niedodrukiem prawie całego obrazka, ciekawa pozycja do specjalizacji, gwarancja Walisch.

Fi.3098MK
Mi.3246
500 PLN
Biete
35226

1989 ikony ze zbiorów w Łańcucie, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.3099-104 ark.
Mi.3247-52
150 PLN
Biete
35227

1989 gen. G.Korczyński, znaczek nie wprowadzony do obiegu na liście poleconym wysłanym 14.7.1992 z Wrocławia do Niemiec, w załączeniu dowód nadania listu, walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.XXVII
Mi.VI
480 PLN
Biete
35228

1989 gen. G.Korczyński, znaczek nie wprowadzony do obiegu na liście poleconym wysłanym 31.7.1992 z Ostrowca Świętokrzyskiego do Opatowa, kasownik odbiorczy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.XXVII
Mi.VI
500 PLN
Biete
35229

1989 gen. G.Korczyński, znaczek niewprowadzony do obiegu.

Fi.XXVIII
Mi.VI
100 PLN
Biete
35230

1989 niewydany znaczek z podobizną gen. Korczyńskiego w czworobloku.

Fi.XXVIII
Mi.VI
350 PLN
Biete
35231

1989 gen. G.Korczyński, znaczek za 50 zł. nie wprowadzony do obiegu w pięknym narożnym czworobloku.

Fi.XXVIII
Mi.VI
400 PLN
Biete
35232

1989 gen. G.Korczyński, znaczek nie wprowadzony do obiegu.

Fi.XXVIII
Mi.VI
100 PLN
Biete
35233

1989 generał Grzegorz Korczyński, parka znaczków niedoszłych do obiegu.

Fi.XXVIII
Mi.VI
200 PLN
Biete
35234

1989 Światowa Wystawa Filatelistyczna Philexfrance '89, blok z uskokiem ząbkowania po prawej stronie ukazujacy jak układały sie grzebienie perforujące. Dodatkowo, cięcie bloku przesunięte do góry przez co marginesy górny i dolny o różnej szerokości.

Fi.bl.138
Mi.Bl.108
40 PLN
Biete
35235

1989 20. rocznica pierwszego lądowania na księżycu, cięty stemplowany blok z błędem "żółta plama miedzy nogami kosmonauty".

Fi.bl.139A B1
Mi.Bl.109B
40 PLN
Biete