Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
16994 |
1955 Dni Krakowa, kasowany znaczek za 20 gr. z błędem na poz.16 "odbitka lustrzana 72 zł", gwarancja i opis. | 120 PLN | 120 PLN | |
17055 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz. | 1 300 PLN | 1 130 PLN | |
17057 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych w bardzo dobrym stanie, fotoatest Wysocki. | 1 200 PLN | 1 080 PLN | |
17062 |
1956 Pomniki Warszawy (II), 30 gr - pomnik Bohaterów Getta - parka metrykalna o ząbkowaniu ramkowym ZR 11¾:11½ z oznaczeniem walca (1 walec, 4 nakład, 4 moletowanie) i sektora drukarskiego znajdującymi się przed 1 znaczkiem w arkuszu; znaczki w bardzo dobrym stanie zachowania, marginesy słabsze (na górnym przywarty fragment papieru); znaczki rytowane przez Czesława Słanię. | 50 PLN | 50 PLN | |
17076 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) znaczka wchodzącego na druk jego obramowania. | 80 PLN | 85 PLN | |
17082 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) znaczka wchodzącego na druk jego obramowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
17083 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem stalorytu (środka znaczka) do góry. | 120 PLN | 120 PLN | |
17087 |
1956 Otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, dwa znaczki za 60 gr, lewy z przesuniętą barwą czarną w pionie, dla porównania znaczek wydrukowany normalnie (po prawej stronie); czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 36 PLN | |
17113 |
1957 Medycyna polska, znaczek za 20 gr z podwójnym moletowaniem liter H i O w WOJCIECH OCZKO; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 30 PLN | 35 PLN | |
17117 |
1957 Kwiaty chronione, znaczek za 60 gr. niekatalogowany z przesunięciem barwy zielonej w prawo i lekko w dół, gwarancja i oznaczenie. | 250 PLN | 250 PLN | |
17129 |
1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek z błędem "przecięte 0" powstałym wskutek przesunięcia barwy czerwonej, gwarancja i oznaczenie. Wersja z intensywnym nasileniem błędu. | 15 PLN | 13 PLN | |
17132 |
1957 Dzień Znaczka, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.II. - 57 r. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, na poz.92 błąd "kropka po prawej stronie cyfry 0 nominału" czysty, bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
17133 |
1957 Dzień Znaczka, znaczek z błędem "otwarte usta". | 100 PLN | 100 PLN | |
17139 |
1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok kasowany. | 50 PLN | 45 PLN | |
17157 |
1958 Zabytkowe ratusze, seria na kartach maksimum, każdy znaczek skasowany w miejscowości, w której znajduje się dany ratusz. | 250 PLN | 250 PLN | |
17177 |
1958 wystawa "400 lat poczty Polskiej" w Warszawie, arkusik z szerokim przeperforowanym marginesem na górze, na wklejce z książki "400 lat Poczty Polskiej", ślad po wklejeniu. | 100 PLN | 100 PLN | |
17181 |
1958 10. rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Człowieka ONZ, znaczek za 2,50 zł z błędem na poz.54 "przerwa w Ł w ZŁ", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
17182 |
1958 10. rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Człowieka ONZ, znaczek za 2,50 zł z błędem na poz.93 "kropka na kolanie", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 50 PLN | 68 PLN | |
17213 |
1959 grzyby polskie, znaczek cięty, niegumowany bez druku barwy zielonej, brązowej i żółtej, fotoatest Petriuk. | 750 PLN | 675 PLN | |
17305 |
1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z niespasowanym drukiem barw - wrażenie druku podwójnego. | 60 PLN | 54 PLN | |
17324 |
1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z przesuniętym drukiem barwy zielonej w lewo (opis typu statku wchodzi już na nominał) oraz lekko przesuniętym ząbkowaniem poziomym w dół. | 40 PLN | 40 PLN | |
17329 |
1961 Polski przemysł okrętowy, narożnikowy znaczek za 3,40 zł z błędem na poz.36 "kreska na dolnej krawędzi łuku pierwszej cyfry 5 w napisie"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 50 PLN | 70 PLN | |
17333 |
1961 40. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczki za 1,55 zł w parce poziomej, lewy z błędem na poz.29 "wcięcie w pionowej kresce K w POLSKA z lewej strony", papier ze znakiem wodnym w położeniu III.8; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i oznaczenie. | 50 PLN | 70 PLN | |
17335 |
1961 miesiąc oszczędności, pionowa parka znaczków za 60 gr., dolny znaczek z rzadkim na tym wydaniu i dotąd niekatalogowanym brakiem perforacji poziomej, znaczki te pochodzą z drugiego od dołu rzędu, dolny bez perforacji lub z nasuniętą na rysunek znaczków został prawdopodobnie odcięty przez brakarza, bo nie dawał się wyrywać z arkusza, gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN | |
17359 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, znaczek z niespasowanym drukiem barw w stosunku suchego tłoczenia. | 60 PLN | 60 PLN | |
17360 |
1962 "ZAKOPANE 1 SKOCZNIA NARC." - znaczek za 1,50 zł skasowany 22-2 rzadkim datownikiem na efektownej ilustrowanej karcie maksimum. | 40 PLN | 40 PLN | |
17363 |
1962 50. rocznica pobytu Lenina w Polsce, rzadki czarnodruk serii znaczków wydany w formie zaproszenia z okazji wystawy filatelistycznej "Lenin jego idea", nakład 300 sztuk, bardzo rzadkie zaproszenie wypisane dla "Wróbel Stanisław" o numerze 271, doskonały stan zachowania. | 8 000 PLN | 8 000 PLN | |
17367 |
1962 wielcy Polacy (II) - Maria Konopnicka, znaczek za 60 gr. z błędem na poz.2 "broszka", gwarancja i opis Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
17371 |
1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, dolny prawy znaczek z błędem "kropka w V". | 30 PLN | 27 PLN | |
17406 |
1963 Walka z głodem na świecie, znaczek za 60 gr z błędem na poz.13 "kropka w W wyrazu ŚWIECIE", znak wodny III.5; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
17416 |
1963 Gady i płazy, makulatura znaczka za 60 gr. bez napisów i nominału - wynik braku koloru czarnego, bardzo rzadki (Fi.1000.-), gwarancja i oznaczenie kasowania abonamentowego Schmutz. | 900 PLN | 750 PLN | |
17419 |
1963 XVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, arkusz znaczka za 60 gr. | 30 PLN | 30 PLN | |
17446 |
1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, seria znaczków w arkuszach, w arkuszach znaczków: za 40 gr błąd na poz.2 "krótsza stopa", za 60 gr błąd na poz.1 "1863 zamiast 1963", za 5,60 zł wczesna faza kształtowania się błędu na poz.12 "uszkodzone O w EUROPY"; bardzo dobry stan zachowania. | 800 PLN | 1 151 PLN | |
17487 |
1963 konie polskie, zdwojony druk barwy żółtej.Od niedawna katalogowane. Barwa żółta jest dość jasną więc mimo że błąd jest dość intensywny nie wygląda tak efektownie jak np. na barwie czarnej. | 30 PLN | 30 PLN | |
17488 |
1963 konie polskie znaczek z silnie przesuniętą perforacją wchodzącą na rysunek znaczka. | 30 PLN | 30 PLN | |
17492 |
1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok kasowany z pełną oryginalną gumą (Fi.65.-). | 45 PLN | 40 PLN | |
17502 |
1963 zdobywanie kosmosu, blok na papierze żeberkowanym pionowo z przeperforowanym górnym marginesem, gwarancja i opis Walocha. | 200 PLN | 200 PLN | |
17515 |
1964 Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, parka pozioma znaczków za 60 gr, lewy z rzadkim błędem na poz.16 w części nakładu "zielone kółeczko na biodrze łyżwiarki"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 80 PLN | 90 PLN | |
17516 |
1964 IX Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją. | 120 PLN | 120 PLN | |
17519 |
1964 Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, znaczek z błędem "ścięty dolny szpic litery Z w ZŁ", gwarancja i opis Walocha. | 30 PLN | 30 PLN |