Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
15583 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka znaczków za 1+5 zł. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.2x300.-) - rzadsze od znaczków ciętych, gwarancja Krawczyk. | 700 PLN | 585 PLN | |
15603 |
1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany w Krakoie znaczek za 1+9 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | 120 PLN | 102 PLN | |
15625 |
1945 wydanie przedrukowe, dolna połowa arkusza, wyrwany czworoblok z lewym marginesem. | 300 PLN | 270 PLN | |
15638 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy drugiej typ 2 z poz. 43, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 350 PLN | 1 100 PLN | |
15675 |
1945 Warszawa oskarża, znaczki z prywatnym ząbkowaniem. | 10 PLN | 10 PLN | |
15680 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasnoniebieskiej na papierze y3 z błędem "bomba w oknie", Fischer 600,-, gwarancja i opis Walocha. | 200 PLN | 200 PLN | |
15681 |
1945 Warszawa oskarża, parka na papierze y4a w barwie ciemnoniebieskiej, dolny znaczek z błędem "belka w oknie i kropka po 1945", gwarancja i opis Walocha. | 60 PLN | 60 PLN | |
15682 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie szaroniebieskiej z błędem "bomba w oknie", gwarancja i opis Walocha. | 40 PLN | 70 PLN | |
15683 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek na papierze y2b w barwie jasno szaroultramarynowej z błędem "belka w oknie i kropka po 1945", gwarancja i opis Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
15684 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek na papierze y3a w barwie szaro fioletowoniebieskiej z błędem "belka w oknie i kropka po 1945", gwarancja i opis Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
15733 |
1946 List polecony z Rudzicy do Katowic, znaczki unieważnione prowizorycznym stemplem "AGENCJA POCZTOWA / RUDZICA" oraz datownikiem "14 LUT 1946", poniemiecka erka, na odwrocie stempel odbiorczy, wycięta nazwisko adresata, pomimo tego dobra prezencja. | 50 PLN | 40 PLN | |
15759 |
1946 Krajowy Zlot Młodzieży ZMW, kartka okolicznościowa. | 15 PLN | 15 PLN | |
15760 |
1946 list polecony z Skoczowa do czeskiego Cieszyna, prowizoryczny kasownik i erka Skoczowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | 120 PLN | 100 PLN | |
15790 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, czworoblok z nadrukami z poz. 1/7, dolny prawy znaczek z błędem "wcięcie w 7 z prawej strony", gwarancja. | 70 PLN | 63 PLN | |
15795 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, parka znaczków z nadrukiem z poz. 6-7, prawy znaczek z błędem "wcięcie w 7 z prawej strony", gwarancja. | 60 PLN | 54 PLN | |
15804 |
15808 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, czworoblok z nadrukami z poz. 2/8, dolny lewy znaczek z błędem "wcięcie w 7 z prawej strony", gwarancja. | 70 PLN | 63 PLN | |
15812 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek bez numeru kontrolnego w barwie czarnooliwkowoszarej, gwarancja i oznaczenie Wysocki. | 90 PLN | 90 PLN | |
15813 |
1946 wydanie lotnicze - Dakota nad Warszawą, marginesowa próba znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.2000.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
15819 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł podwójna perforacja pozioma doskonale widoczna na dole znaczka - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 1.10 z Lublina do Anglii, stempelek cenzury zagranicznej 3274, ręczny dopisek czerwoną kredką "Par Avion", kasownik odbiorczy 11.OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta uszkodzona podczas otwierania przez cenzurę i minimalnie przycięta z lewej strony). | 200 PLN | 180 PLN | |
15830 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. bardzo czytelnie skasowany w Grodzisku Mazowieckim, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 51 PLN | |
15859 |
1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym y, gwarancja i oznaczenie. | 100 PLN | 100 PLN | |
15876 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł brązowy z błędem na poz.100 w części nakładu "plamka w prawym dolnym rogu"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
15879 |
1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, parka znaczków z podwójną perforacja poziomą pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki. | 120 PLN | 120 PLN | |
15880 |
1946 Henryk IV Probus, niekatalogowana arkuszowa próba znaczka w kolorze błękitu pruskiego, cięta na papierze gumowanym, próba opisana w Polskich Znakach Pocztowych, unikalna próba znana w obrocie filatelistycznym z pojedynczych egzemplarzy, doskonały stan zachowania, fotoatest. | 7 500 PLN | 6 500 PLN | |
15882 |
1946 zamek w Lanckoronie, znaczek z błędem "plamka nad zamkiem", gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
15884 |
1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, pięknie cięty narożny znaczek za 3+12 zł., gwarancja Schmutz. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
15891 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana (Fi.600.-), gwarancja Krawczyk. | 500 PLN | 450 PLN | |
15896 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych; gwarancja Krawczyk (Fi.120.-). | 120 PLN | 100 PLN | |
15899 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek ciemnoniebieskozielony za 5+10 zł z błędem na poz.10 "plamka nad 1896"; gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
15900 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek z błędem "plamka na twarzy Witosa". | 30 PLN | 30 PLN | |
15904 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w bardzo ładnym stan zachowania. | 800 PLN | 720 PLN | |
15946 |
1947 list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie; nalepka na Instytut Radowy imienia Marii Skłodowskiej Curie, stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | 100 PLN | 100 PLN | |
15947 |
15951 |
1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł skasowany 24.4 (już po wycofaniu z obiegu) na kopercie miejscowego grzecznościowego listu poleconego we wsi Łokietek, którą to nazwę 25.08.45 otrzymał dolnośląski Wüstewaltersdorf, nazwę Łokietek oficjalnie zmieniono 19.05.46 - na obowiązującą do dziś - Walim, w rzeczywistości funkcjonowała ona niecałe dwa lata do II połowy 1947 roku; zgrabny dekoracyjny walor z historią, doskonały stan zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
15958 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty, gwarancja Walocha. | 180 PLN | 180 PLN | |
15965 |
1947 Emil Zegadłowicz, znaczek z błędem "kreska pod LSKA", gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
15976 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Fryderyk Chopin - nieząbkowane znaczki za 3 zł, czworoblok legitymacyjny oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
15980 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - znaczek za 5 zł., rzadszy blok legitymacyjny N.1.W.I. | 50 PLN | 50 PLN | |
15983 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | 20 PLN | 20 PLN |