Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4771 |
| 60 PLN | |
4772 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 1,50+8,50 zł. z rzadkim błędem "kreska nad R w WARSZAWA" (Fi.100.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.386 B1 Mi.413 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
4773 |
| 80 PLN | |
4774 |
1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł. | Fi.387 Mi.420 |
| 30 PLN | |
4775 |
1945 Powstanie Listopadowe, unikalna parka znaczków za 10 zł. z częściowym brakiem perforacji pomiędzy znaczkami, wyjaśnia jak powstały w części arkusza znaczki cięte i dlaczego są tak rzadkie - w tym samym fragmencie arkusza musiały zostać jednocześnie pominięte (lub znacznie przesunięte) i perforacja pozioma i pionowa, gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.387MK3 Mi.420 |
| 4 000 PLN | |
4776 |
1945 lotniczy list polecony z Krakowa 12.9.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury nr 3195 i stempel kontroli dewizowej. | Fi.395, 398 Mi.428, 431 |
| 80 PLN | |
4777 |
1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z Łodzi do Kielc z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką", stempel cenzury wojskowej nr 833. | Fi.CfkVIII |
| 120 PLN | |
4778 |
1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z Radomska do Sieradza z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką", stempel cenzury wojskowej nr 1002. | Fi.CfkVIII |
| 120 PLN | |
4779 |
1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką" i kwotą pobrania 50 w trójkącie (50 gr.) wysłana z Łodzi do Lublina, stempel cenzury wojskowej nr 259. | Fi.CfkVIII |
| 120 PLN | |
4780 |
1945 kartka z Kielc 4.7.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 1790, hasło propagandowe nr 6. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
4781 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 7a z obiegu pocztowego z Kruszwicy, prowizoryczny kasownik z Kruszwicy, stempel cenzury wojskowej nr 1514. | Fi.Cp92II |
| 70 PLN | |
4782 |
1945 Belweder 3 zł, karta bez hasła propagandowego, sygnatura w układzie poziomym dofrankowana i jako lotnicza polecona wysłana 4.III.47 z urzędu Warszawa 22 do Brukseli, adresata nie odnaleziono i przesyłkę po doklejeniu nalepek w języku francuskim i niderlandzkim: "Inconnu" (nieznany) i "Onbekend" (nieznany) odesłano do nadawcy, datownik odbiorczy z 15.3; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu, dobry stan zachowania. | Fi.Cp96IA, 377, 410 Mi.410, 443 |
| 120 PLN | |
4783 |
1945 Belweder 3 zł, karta z hasłem propagandowym 12, bez napisu "Ob." wysłana 18.11.47 z Sochaczewa do Łodzi, prowizoryczny datownik SOCHACZEW 2 z wyróżnikiem "a", dobry stan zachowania. | Fi.Cp96IIb |
| 30 PLN | |
4784 |
1945 "Opłata kredytowana rozp. RKPT Nr.11" - polecony list urzędowy wysłany 6.2 z Ministerstwo Aprowizacji w Lublinie do Przeworska; stempelek cenzury wojskowej nr.8 o bardzo niskim numerze!!! kasownik odbiorczy na odwrocie; koperta z lewej strony mocno przycięta. | |
| 200 PLN | |
4785 |
1945 cenzura wojskowa 1262, list lotniczy wysłany 4.XII ze Szkocji do Warszawy, rozpieczętowany i ponownie zaklejony przez cenzurę. | |
| 60 PLN | |
4786 |
1945 telegram wysłany z Warszawy do Sompolna w dniu 17.VIII o godzinie 13:45, odebrany 18.VIII o godzinie 6, zwraca uwagę użycie prowizorycznego niemieckiego formularza; bardzo dobry stan zachowania. W związku z dużą ilością depesz gratulacyjnych otrzymanych z okazji ślubu i wesela odbywających się w Sompolnie w tych dniach, na poczcie wyczerpał się zapas polskich blankietów i sięgnięto po druki niemieckie; warto dodać, że panna młoda p.Maria Hubówna w czasie wojny była tzw. "mateczką wojenną" organizującą pomoc dla polskich jeńców, których rodziny nie były w stanie wysyłać paczek, a przede wszystkim prowadziła z wieloma jeńcami korespondencję dla podtrzymania ich na duchu. | |
| 80 PLN | |
4787 |
1945 kartka z Katowic 7.7.45 do Radomia, stempel opłaty gotówkowej i cenzury wojskowej nr 1671. | |
| 140 PLN | |
4788 |
1945 list urzędowy z Komendy MO w Krakowie 23.4.45 do Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 536. | |
| 60 PLN | |
4789 |
1945 list urzędowy z Tarnowa 29.9.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 556. | |
| 80 PLN | |
4790 |
1945 kartka z jednostki wojskowej ze stemplem "Wojskowy" do Rosji, stempel z Leningradu 14.6.45 i stempel polskiej cenzury wojskowej nr 283 (orzeł w koronie), widokówka z widokiem plaży w Dziwnowie (Divenow). | |
| 80 PLN | |
4791 |
| 60 PLN | |
4792 |
1945 list ze Stanów Zjednoczonych do Czerniejewa, stempel cenzury wojskowej nr 1350. | |
| 35 PLN | |
4793 |
1945 zwrotne poświadczenie odbioru listu z Lublina do Puław, stempel prowizoryczny Puławy i cenzury wojskowej nr 1597. | |
| 40 PLN | |
4794 |
1945 HITLER - usuwanie niemieckich symboli okupacyjnych; PRZESYŁKA PRZEZ LINIĘ FRONTU tzw. "ÜBERROLLER", karta pocztowa wysłana 11.1 z niemieckiego obozu pracy przymusowej Teplitz-Schönau II w miejscowości Schlossberg w Rzeszy do wsi Staromieście - na obszar Polski zajęty już przez Armię Sowiecką; rzadki przypadek, kiedy to front minął przesyłkę a nie odwrotnie; wizerunek Hitlera na znaku opłaty został celowo uszkodzony przez cenzora - po tej stronie frontu było on już niedopuszczalny, w praktyce ruchu pocztowego przepis ten stosowano rygorystycznie, wcześniejsze przesyłki niszczono, ale tej karty nie zatrzymano i najpewniej została doręczona adresatowi; stempelek cenzury wojskowej z wpisanym ręcznie numerem 351a; wyjątkowy walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja. | |
| 600 PLN | |
4795 |
1945 zwrotne poświadczenie odbioru listu sądowego z Tarnowa do Zawady, stempel cenzury wojskowej nr 557. | |
| 60 PLN | |
4796 |
1945 list lotniczy z Wielkiej Brytanii do Cieszyna, stemple cenzury brytyjskiej i polskiej cenzury wojskowej nr 2051. | |
| 40 PLN | |
4797 |
1945 kartka z Łańcuta 4.1.45 wysłana do poczty polowej nr 70868E, stempel cenzury wojskowej nr 49. | |
| 80 PLN | |
4798 |
1945 kartka wysłana z radzieckiej poczty polowej nr 279335 w Ozorkowie 10.9.45 do Bydgoszczy, bardzo niski numer cenzury wojskowej nr 17, widokówka z Łodzi. | |
| 120 PLN | |
4799 |
1945 Ludowe Wojsko Polskie, trójkątny list z oznaczeniem Wojskowy wysłany 14.2. do Rzeszowa za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 31943, stempelek cenzury wojskowej nr 109, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
4800 |
1945 list Wojskowy wysłany przez radziecka pocztę polową nr 79868B do Lwowa, stempel cenzury wojskowej nr 106. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
4801 |
1945 polecona kartka z Rumunii do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 1697. | |
| 135 PLN SPRZEDANY | |
4802 |
1945 FUNDUSZ POMOCY DLA WDÓW I SIEROT PO KOMBATANTACH 1914-1918 1935-1945 ząbkowana cegiełka o nominale 2 zł, dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
4803 |
1946 list polecony z Krotoszyna 8.2.46 do Czerwonego Krzyża w Londynie, stempel cenzury nr 3628. | Fi.359, 384 Mi.404, 418 |
| 80 PLN | |
4804 |
1946 mieszana frankatura na liście firmowym z Gdańska 12.11.46 do Wrocławia. | Fi.362, 376a, 381 |
| 30 PLN | |
4805 |
1946 polecony list lotniczy z Warszawy 3.4.46 do Londynu, stempel cenzury wojskowej nr 592. | Fi.362, 381 Mi.393, 415 |
| 45 PLN | |
4806 |
1946 dofrankowana karta pocztowa wysłana jako polecona z miejscowości Lipiny Śląskie do Warszawy, znaczki unieważniono datownikiem prowizorycznym "LIPINY SL." z wyróżnikiem "a", zwraca uwagę bardzo ładnie odciśnięty prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie mały datownik odbiorczy Warszawa 51; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.362I, 377, Cp94A Mi.393, 410 |
| 120 PLN | |
4807 |
1946 List polecony z Rudzicy do Katowic, znaczki unieważnione prowizorycznym stemplem "AGENCJA POCZTOWA / RUDZICA" oraz datownikiem "14 LUT 1946", poniemiecka erka, na odwrocie stempel odbiorczy, wycięta nazwisko adresata, pomimo tego dobra prezencja. | Fi.375 Mi.408 |
| 100 PLN | |
4808 |
1946 front listu z Krzyżatki pow. Jelenia Góra do Warszawy, niemy kasownik z datą 20.10.45 oraz stempel prowizoryczny Krzyżatka. | Fi.376a Mi.409b |
| 80 PLN | |
4809 |
1946 kartka z Krakowa do Czechosłowacji, stempel urzędu cenzury nr 3180, widokówka Kraków. | Fi.377 Mi.410 |
| 40 PLN | |
4810 |
1946 lotniczy list polecony z Rokietnicy koło Przemyśla do Francji, prowizoryczny kasownik i erka z Rokietnicy, stempel cenzury wojskowej nr 533, fantastyczna frankatura wielokrotna znaczka za 1 zł - 21! sztuk. | Fi.377 Mi.410 |
| 320 PLN | |