Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
5011 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN | |
5012 |
| 30 PLN | |
5013 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN | |
5014 |
1947 narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 15 PLN | |
5015 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 15 PLN | |
5016 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |
5017 |
| 180 PLN | |
5018 |
| 240 PLN | |
5019 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 10 PLN | |
5020 |
1947 Kultura Polska (II) - brat Albert, narożny znaczek za 2 zł. z I walca II nakładu - fragment oznaczenia po prawej, bez części rysunku, która została wydrukowana na odwrocie (gumie) załamanego papieru, gwarancja Schmutz. | Fi.430 MK Mi.464 |
| 600 PLN | |
5021 |
1947 blok legitymacyjny z numerem walca na marginesie. | Fi.430A Mi.464B |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
5022 |
| 50 PLN | |
5023 |
1947 kultura polska - Fryderyk Chopin, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.431A Mi.465B |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
5024 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.431B Mi.465A |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
5025 |
1947 znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.431B Mi.465A |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
5026 |
1947 narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.431B Mi.465B |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
5027 |
| 250 PLN | |
5028 |
1947 firmowy list polecony z Knyszyna 18.IX.47 do Warszawy. | Fi.432, 434B |
| 25 PLN | |
5029 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.432A Mi.466B |
| 10 PLN | |
5030 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.432B Mi.466A |
| 10 PLN | |
5031 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.433A Mi.467B |
| 15 PLN | |
5032 |
| 45 PLN | |
5033 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.434A Mi.468B |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
5034 |
1947 narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.435A Mi.469B |
| 15 PLN | |
5035 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.435A Mi.469B |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
5036 |
1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w kolorze czarnym na żółtawym średnim drzewnym papierze, drukowana z walca N.2.W.I. - oznaczenie znajduje się przed 91 znaczkiem; jest najbardziej poszukiwana bo różni się kolorem od znaczka podstawowego; próby z innych walców (od I do VII) mają kolory fioletowopurpurowy poprzez szarofioletowy do ciemnofioletowego i niektóre są już skatalogowane, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.427 P1 Mi.470 |
| 6 000 PLN | |
5037 |
1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarofioletowym o charakterystycznym dla walca N.2.W.V nieostrym rysunku - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próby z innych walców (od I do VII) mają kolory fioletowopurpurowy poprzez szarofioletowy do ciemnofioletowego i niektóre są już skatalogowane, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.436 P2 Mi.470 |
| 5 000 PLN | |
5038 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.436A Mi.470B |
| 10 PLN | |
5039 |
1947 firmowy list z Poznania. | Fi.438 Mi.473 |
| 30 PLN | |
5040 |
1947 Świat pracy, dziesięcioblok znaczków za 10 zł. z pustopolami na górnym marginesie i datą nakładu na dolnym, siedem znaczków z częściowym lub całopowierzchniowym jaśniejszym drukiem, unikalny błąd wynikający z braku farby lub złego zmieszania jej z rozpuszczalnikiem. | Fi.438 Pw Mi.473 |
| 600 PLN | |
5041 |
1947 Świat Pracy, znaczek z niedodrukiem barwy obrazka w dolnej części. | Fi.438 Mi.473 |
| 50 PLN | |
5042 |
1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek z smugami w górnej części znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.438MK Mi.473 |
| 50 PLN | |
5043 |
1947 Świat Pracy, makulaturowy znaczek z obiegu pocztowego bez fragmentu rysunku, gwarancja Walocha. | Fi.438MK Mi.473 |
| 200 PLN | |
5044 |
1947 świat pracy, znaczek makulaturowy z rozmytym drukiem, gwarancja Walocha. | Fi.439MK Mi.474 |
| 25 PLN | |
5045 |
1947 Świat Pracy, próba znaczka w kolorze brązowym na papierze żółtawym czerpanym z fazy rytu kliszy bez tła z podpisem rytownika J.P. Dufrense, unikatowy egzemplarz dotychczas nie opisany i nie katalogowany, fotoatest. | Fi.439P Mi.474 |
| 9 000 PLN | |
5046 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 40 zł/50 gr - frankatura pojedyncza, ekspresowy polecony list miejscowy nadany 17.9 w Warszawie, minimalnie przefrankowany (40 zamiast 37 zł), na odwrocie kasownik odbiorczy z tego samego dnia; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.441 Mi.476 |
| 50 PLN | |
5047 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 40 zł./ 50 gr. ze znacznie przesuniętyn nadrukiem, dodatkowo z bardzo rzadkim cześciowym abklatschem, gwarancja Schmutz. | Fi.441 Mi.476 |
| 250 PLN | |
5048 |
1947 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem. Rzadkie na tej pozycji. | Fi.441 Mi.476 |
| 45 PLN | |
5049 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, seria 3 znaczków na lotniczym liście poleconym wysłanym 28.2 z Warszawy do Chicago; kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.441, 442a B, 442b, 399, 436A Mi.476, 477a, 477b, 432, 470B |
| 150 PLN | |
5050 |
1947 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami papierów. | Fi.441, 442a, b Mi.476, 477a, b |
| 400 PLN | |