Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 82. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
5011

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
5012

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
5013

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B
15 PLN
5014

1947 narożnikowa parka z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
15 PLN
5015

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
15 PLN
5016

Fi.429B
Mi.463A
25 PLN
5017

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
5018

Fi.429B
Mi.463A
240 PLN
5019

Fi.429B
Mi.463A
10 PLN
5020

1947 Kultura Polska (II) - brat Albert, narożny znaczek za 2 zł. z I walca II nakładu - fragment oznaczenia po prawej, bez części rysunku, która została wydrukowana na odwrocie (gumie) załamanego papieru, gwarancja Schmutz.

Fi.430 MK
Mi.464
600 PLN
5021

1947 blok legitymacyjny z numerem walca na marginesie.

Fi.430A
Mi.464B
25 PLN
5022

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN
5023

1947 kultura polska - Fryderyk Chopin, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.431A
Mi.465B
10 PLN
5024

Fi.431B
Mi.465A
10 PLN
5025

1947 znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.431B
Mi.465A
10 PLN
5026

Fi.431B
Mi.465B
15 PLN
5027

Fi.431B MK
Mi.465A
250 PLN
5028

1947 firmowy list polecony z Knyszyna 18.IX.47 do Warszawy.

Fi.432, 434B
25 PLN
5029

Fi.432A
Mi.466B
10 PLN
5030

Fi.432B
Mi.466A
10 PLN
5031

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.433A
Mi.467B
15 PLN
5032

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN
5033

Fi.434A
Mi.468B
10 PLN
5034

Fi.435A
Mi.469B
15 PLN
5035

Fi.435A
Mi.469B
20 PLN
5036

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w kolorze czarnym na żółtawym średnim drzewnym papierze, drukowana z walca N.2.W.I. - oznaczenie znajduje się przed 91 znaczkiem; jest najbardziej poszukiwana bo różni się kolorem od znaczka podstawowego; próby z innych walców (od I do VII) mają kolory fioletowopurpurowy poprzez szarofioletowy do ciemnofioletowego i niektóre są już skatalogowane, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.427 P1
Mi.470
6 000 PLN
5037

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarofioletowym o charakterystycznym dla walca N.2.W.V nieostrym rysunku - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próby z innych walców (od I do VII) mają kolory fioletowopurpurowy poprzez szarofioletowy do ciemnofioletowego i niektóre są już skatalogowane, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.436 P2
Mi.470
5 000 PLN
5038

Fi.436A
Mi.470B
10 PLN
5039

1947 firmowy list z Poznania.

Fi.438
Mi.473
30 PLN
5040

Fi.438 Pw
Mi.473
600 PLN
5041

1947 Świat Pracy, znaczek z niedodrukiem barwy obrazka w dolnej części.

Fi.438
Mi.473
50 PLN
5042

Fi.438MK
Mi.473
50 PLN
5043

Fi.438MK
Mi.473
200 PLN
5044

1947 świat pracy, znaczek makulaturowy z rozmytym drukiem, gwarancja Walocha.

Fi.439MK
Mi.474
25 PLN
5045

1947 Świat Pracy, próba znaczka w kolorze brązowym na papierze żółtawym czerpanym z fazy rytu kliszy bez tła z podpisem rytownika J.P. Dufrense, unikatowy egzemplarz dotychczas nie opisany i nie katalogowany, fotoatest.

Fi.439P
Mi.474
9 000 PLN
5046

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 40 zł/50 gr - frankatura pojedyncza, ekspresowy polecony list miejscowy nadany 17.9 w Warszawie, minimalnie przefrankowany (40 zamiast 37 zł), na odwrocie kasownik odbiorczy z tego samego dnia; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.441
Mi.476
50 PLN
5047

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 40 zł./ 50 gr. ze znacznie przesuniętyn nadrukiem, dodatkowo z bardzo rzadkim cześciowym abklatschem, gwarancja Schmutz.

Fi.441
Mi.476
250 PLN
5048

Fi.441
Mi.476
45 PLN
5049

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, seria 3 znaczków na lotniczym liście poleconym wysłanym 28.2 z Warszawy do Chicago; kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.441, 442a B, 442b, 399, 436A
Mi.476, 477a, 477b, 432, 470B
150 PLN
5050

1947 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami papierów.

Fi.441, 442a, b
Mi.476, 477a, b
400 PLN