Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4490 |
1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.1 "kreska na lewym skrzydle orła", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.352 B Mi.390VIII |
| 50 PLN | |
4491 |
1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, próbna odbitka znaczka za 3 zł./25 gr. z poz.13, w bardzo ładnym stanie, gwarancja i opis. | Fi.352 P Mi.390VIII |
| 400 PLN | |
4492 |
1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa próbna odbitka znaczka za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.10 "R uszkodzone u dołu" i co bardzo rzadkie na papierze liniowanym na odwrocie, gwarancja Jendroszek BPP. | Fi.352 P B8 Mi.390VIII |
| 800 PLN | |
4493 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z druku z I walca z nadrukiem z poz. 45 z błędem "ścięta lewa belka", gwarancja i opis Walocha. | Fi.352B5 Mi.390VIII |
| 60 PLN | |
4494 |
1945 wyzwolenie miast, sześcioblok z poz. 84/96, znaczek z błędem nadruku na poz. 85 "litera o przerwana u dołu" i znaczek z błędem nadruku na poz. 95 "lewa pozioma kreska ścięta", gwarancja Kalinowski | Fi.352 B5+B11 Mi.390VIII |
| 160 PLN | |
4495 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 72 "litera m obniżona". | Fi.352 B10 Mi.390X |
| 50 PLN | |
4496 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 60 z III walca z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.353 Mi.390V |
| 35 PLN | |
4497 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 30, usterki "zamknięte obie litery e" i "uszkodzone u dołu c", podlepka, gwarancja i tylko oznaczenie pozycji i walca Walocha. | Fi.353 Mi.390V |
| 20 PLN | |
4498 |
1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami na poz.50/100 (jak na poz.8) "litera e uszkodzona jak o", a na znaczku podstawowym z II walca "wyrostek na A", gwarancja i opis błędu nadruku Schmutz. | Fi.353 (B7)+B Mi.390V |
| 150 PLN | |
4499 |
1945 "Kielce" i "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka próbnych odbitek, u góry nadruk "Kielce" z poz.3, u dołu nadruk "Kielce" z poz.13 i odwrócony nadruk "Gniezno" z błędem z poz.47 "litera z w zł ścięta od góry" - bład doskonale widoczny na dole skanu; ponieważ odwrócone nadruki były i w pionie i w poziomie przesunięte o jedną pozycję podobnych parek istnieje dziewięć, a z błędem B6 tylko ta jedna, gwarancja. | Fi.353 + 353/354 B6 Mi.390V + 390V/III |
| 1 600 PLN | |
4500 |
1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.29 "ścienione l, drugie e zamknięte, brak lewego szeryfa cyfry 1", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.353 B Mi.390 V |
| 50 PLN | |
4501 |
1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.20 "pierwsze e zamknięte", gwarancja i opis. | Fi.353 B Mi.390V |
| 50 PLN | |
4502 |
1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr., lewy górny z błędami na poz.24/74 "całkowity brak haczyka w cyfrze 1" i "litera l podniesiona", a prawy górny z błędem na poz.25/75 "brak szeryfa po lewej w podstawie drugiej cyfry 1", gwarancja Weźranowski. | Fi.353 B3+14, B Mi.390V |
| 120 PLN | |
4503 |
1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. z przesuniętym w poziomie nadrukiem, lewy znaczek z błędem na poz.9/59 "brak i w K elce", a prawy na poz.10/60 "rozbicie prawej strony przesuniętego nadruku", gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.353 B8 Mi.390V |
| 150 PLN | |
4504 |
1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem poz.27 na znaczku podstawowym z III walca poz.24 (pozycje opisane ołówkiem), gwarancja Schmutz. | Fi.353 No Mi.390V |
| 1 600 PLN | |
4505 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 9 "K elce". | Fi.353B8 Mi.390V |
| 50 PLN | |
4506 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "K elce", gwarancja i opis Walocha. | Fi.353B8 Mi.390V |
| 55 PLN | |
4507 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem z poz. 59 z błędem "Kelce - brak litery i", gwarancja Schmutz, Walocha. | Fi.353B8 Mi.390V |
| 50 PLN | |
4508 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 16-17, prawy znaczek z błędem "Kieice", gwarancja Petriuk. | Fi.353B10 Mi.390V |
| 60 PLN | |
4509 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem z poz. 17 z błędem "Kieice" plus zalana cyfra 5, gwarancja Schmutz, Ryblewski. | Fi.353B10 Mi.390V |
| 50 PLN | |
4510 |
1945 wyzwolenie miast, czworoblok znaczków z poz. 73/84, znaczek z błędem nadruku na poz. 73 "podniesione l", znaczek z błędem nadruku na poz. 74 "podniesione l" i znaczek z błędem nadruku na poz. 83 "uszkodzona cyfra I". | Fi.353B13+B14 Mi.390V |
| 150 PLN | |
4511 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikulski. | Fi.353No Mi.390VK |
| 900 PLN | |
4512 |
1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.44/94 "uszkodzone pierwsze n i o cienkie po lewej", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.354 B Mi.390III |
| 50 PLN | |
4513 |
1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.10/60 "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Walocha. | Fi.354 B Mi.390III |
| 50 PLN | |
4514 |
1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.21 "G ściete z prawej u dołu", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.354 B11 Mi.390III |
| 50 PLN | |
4515 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 16 "litera i niższa". | Fi.354 B9 Mi.390III |
| 45 PLN | |
4516 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "cieńsze y". | Fi.355 B7 Mi.390I |
| 35 PLN | |
4517 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 39 z błędem "Bydgosżcz", gwarancja i opis Walocha. | Fi.355 B10 Mi.390I |
| 50 PLN | |
4518 |
1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.49/99 "B uszkodzone z lewej u dołu", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.355 B11 Mi.390I |
| 50 PLN | |
4519 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "cienkie y W Bydgoszcz". | Fi.355B7 Mi.390I |
| 30 PLN | |
4520 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem na poz. 79 z częściowym nominałem na dole i na górze znaczka. | Fi.356 Mi.390IV |
| 50 PLN | |
4521 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.356B 14 (342 B1) Mi.390IV |
| 25 PLN | |
4522 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z III walca z poz. 35 z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Walocha. | Fi.356 Mi.390IV |
| 50 PLN | |
4523 |
1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z rzadkim błędem na poz.31/81 "uszkodzona prawa kreska", gwarancja Falkowski. | Fi.356 B Mi.390IV |
| 50 PLN | |
4524 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 25 z błędem "ścięte s" - s całkowicie uszkodzone, gwarancja i opis Walocha. | Fi.356 B11 Mi.390IV |
| 60 PLN | |
4525 |
1945 wyzwolenie miast, znaczki z poz. 75-85 z nadrukami przesuniętymi nadrukami z poz. 26-26, górny znaczek z błędem "ścięte s", zdwojony druk rotograwiury znaczka podstawowego, gwarancja i opis Walocha. | Fi.356 B11 Mi.390IV |
| 400 PLN | |
4526 |
1945 wyzwolenie miast, kumulacja błędów, znaczek z przesuniętym nadrukiem z błędem B14 "zalana cyfra 4", dodatkowo silny abklacz na odwrocie. | Fi.356 B14 Mi.390IV |
| 250 PLN | |
4527 |
1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.50/100 "zalane 4" i błędem na znaczku podstawowym "wyrostek na A", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.356 B14+B Mi.390IV |
| 150 PLN | |
4528 |
1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w górę nadrukiem poz.49 - praktycznie bez nowego nominału, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.356 MK3 Mi.390IV |
| 300 PLN | |
4529 |
1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w pionie nadrukiem poz.6 i nominałem na dole znaczka nasuniętym z poz.16, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.356 MK3 Mi.390IV |
| 200 PLN | |