Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4851 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.39 "wcięcia w cyfrze 7 i literze S w Styczeń", gwarancja i opis. | Fi.389 B Mi.422 |
| 50 PLN | |
4852 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędami formy A na poz.40 "obcięty nosek 1 i uszkodzona 7 w dacie", gwarancja i opis. | Fi.389 B3(A) Mi.422 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
4853 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem formy A na poz.50 "uszkodzona 7 w dacie", gwarancja i opis. | Fi.389 B4(A) Mi.422 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
4854 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek z przesuniętym nadrukiem odwróconym z częściowymi nadrukami z poz. 33 i 34, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.389No Mi.422K |
| 1 700 PLN | |
4855 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3,50 zł. z błędem na poz.25 "cyfra 7 cieńsza w środku, cyfra 4 w 1946 przerwana, a cyfra 6 lekko wcięta z lewej", gwarancja. | Fi.390 B2 Mi.423 |
| 60 PLN | |
4856 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.11 "uszkodzona t w Styczeń", gwarancja Krawczyk. | Fi.391 B Mi.424 |
| 50 PLN | |
4857 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.50 "przerwany łuk litery S", gwarancja i opis. | Fi.391 B Mi.424 |
| 50 PLN | |
4858 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.25 "cyfra 7 cieńsza w środku, cyfry 4 i 6 w 1946 lekko wcięte", gwarancja. | Fi.391 B2 Mi.424 |
| 60 PLN | |
4859 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędami na poz.21 "17 położona wyżej niż Styczeń i krótki nosek cyfry 1 w 1946", gwarancja i opis. | Fi.392 B Mi.425 |
| 60 PLN | |
4860 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z I walca, poz.48 "kropka pod prostokątem", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.392 B6 Mi.425 |
| 180 PLN | |
4861 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.39 "liczne uszkodzenia w cyfrze 7 i literze S w dacie 17 Stycznia", gwarancja i opis. | Fi.393 B Mi.426 |
| 50 PLN | |
4862 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.50 "przerwany łuk litery S", gwarancja i opis. | Fi.393 B Mi.426 |
| 50 PLN | |
4863 |
1946 83 rocznica Powstania Styczniowego, znaczek na kopercie listu do Łodzi (opłata niezgodna z taryfą) prawidłowo i bardzo ładnie ostemplowany 3.II kasownikiem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI i MIĘDZYNARODOWY ZJAZD B.WIĘŹNIÓW POLIT. NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTR." w urzędzie Warszawa 1; dobry stan zachowania - fragment koperty lekko przebarwiony (Myślicki 46 001). | Fi.394 Mi.427 |
| 120 PLN | |
4864 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok. | Fi.394 Mi.427 |
| 40 PLN | |
4865 |
1946 list polecony z Tczewa 9.3.46 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.394 Mi.427 |
| 70 PLN | |
4866 |
| 40 PLN | |
4867 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok, niewielkie rozdarcie perforacji poziomej z lewej strony. | Fi.394 Mi.427 |
| 35 PLN | |
4868 |
1946 83 rocznica Powstania Styczniowego, narożny czworoblok znaczków za 6 zł., lewy dolny z błędem na poz.11 "biała plamka między TY", gwarancja i opis. | Fi.394 B1 Mi.427 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
4869 |
1946 cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3113, polecony list lotniczy wysłany 13.IX z Łodzi do Londynu, na odwrocie łódzki stempel wirnikowy urzędu przejściowego; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.395, 398 Mi.428, 431 |
| 100 PLN | |
4870 |
1946 lotniczy list polecony z Witkowa do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3003, stemple tranzytowe i odbiorcze. | Fi.395, 408a Mi.428, 441a |
| 60 PLN | |
4871 |
1946 wydanie lotnicze, seria z odmianami ząbkowań, papierów i kolorów. | Fi.395-400 Mi.428-433 |
| 500 PLN | |
4872 |
1946 wydanie lotnicze - Dakota nad Warszawą, narożna parka prób znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.4000.-), gwarancja Mikstein. | Fi.396 P2 Mi.429 |
| 4 000 PLN | |
4873 |
1946 list z Zacisza do Kamiennej Góry, nalepka Na Odbudowę Uzdrowisk. | Fi.397 |
| 50 PLN | |
4874 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.397nz Mi.430U |
| 380 PLN | |
4875 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 9.11 z Bydgoszczy do Londynu, znaczek podczas naklejania uszkodzony, niezakwestionowany przez Pocztę. | Fi.398 Mi.431 |
| 15 PLN | |
4876 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, polecony lotniczy list wysłany 17.III z Warszawy do Chicago, stempelek cenzury zagranicznej 3290, pieczątka kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.398, 381, 384 Mi.415, 418, 431 |
| 150 PLN | |
4877 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 12.7.47 z Zaklikowa do Lyndora w USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki); stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona" - nieujęty w najnowszej klasyfikacji Rzadkosza i Sobusa (długość: pierwsza linia 38mm, druga linia 32mm, wysokość liter 3/2mm); na odwrocie nietypowy datownik przejściowy "NEW YORK N.Y. A.M.F. TOUR 2" i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.400, 408a Mi.433, 441a |
| 150 PLN | |
4878 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, kasowany znaczek za 3+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.401 Mi.434 |
| 60 PLN | |
4879 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 na okolicznościowej karcie, fioletowym stemplem "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006). | Fi.401 Mi.434 |
| 50 PLN | |
4880 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii. | Fi.401 Mi.434 |
| 10 PLN | |
4881 |
| 10 PLN | |
4882 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii - znaczek za 3+5 zł z błędem na poz.5 "szabla", 600 lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł, obóz śmierci w Majdanku - znaczek za 3+5 zł, 25 rocznica III Powstania Śląskiego - znaczek za 3+7 zł, na karcie pocztowej ostemplowane 14.7 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY POMORSKA WYSTAWA PRZEMYSŁU RZEMIOSŁA I HANDLU 14.VII-1.IX.1946 (Myślicki 46 103), liczone jako znaczki kasowane luzem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.401 B1, 402, 403, 404 Mi.434, 435, 436, 437 |
| 200 PLN | |
4883 |
1946 600 lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany znaczek za 3+2 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, na odwrocie przebarwienie od innego znaczka, poza tym w barzdo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.402 Mi.435 |
| 50 PLN | |
4884 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, narożny znaczek ze stemplem okolicznościowym z pomorskiej wystawy przemysłu, rzemiosła i hanlu (Myślicki 46103). | Fi.402 Mi.435 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
4885 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok, niedobite dolne sygnatury. | Fi.402 Mi.435 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
4886 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 "plama poza obrazem". | Fi.402 ark. (402 B1) Mi.435 |
| 550 PLN | |
4887 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1525-). | Fi.403 B1, B2, B3, B4 Mi.436 |
| 1 300 PLN | |
4888 |
1946 1 rocznica zwycięstwa, parka znaczków ciętych za 3 zł. (Fi.1200.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.405 nz Mi.438 U |
| 1 100 PLN | |
4889 |
| 65 PLN | |
4890 |
1946 1. rocznica zwycięstwa, parka bez ząbkowania pionowego między znaczkami i na marginesie, lekko uszkodzona perforacja z prawej strony prawego znaczka. | Fi.405s Mi.438 |
| 550 PLN | |