Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4690 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego. | Fi.373 Mi.406 |
| 20 PLN | |
4691 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.373 Mi.406 |
| 25 PLN | |
4692 |
1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. (Fi.180.-) | Fi.373 Mi.406 |
| 150 PLN | |
4693 |
1945 FDC - "1 rocznica Manifestu Lipcowego", marginesowy pasek trzech znaczków ostemplowany w pierwszym dniu obiegu - 22.VII w urzędzie Sochaczew 1 na miejscowym grzecznościowym ekspresowym liście poleconym, niedopłaconym o 1 zł (3 zł list ponad 20 g + polecenie 2 zł + expres 5 zł = 10 zł), poczta pobrała opłatę w podwójnej wysokości brakującej kwoty, czyli 2 zł; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.373 Mi.406 |
| 600 PLN | |
4694 |
1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.374 Mi.407 |
| 120 PLN | |
4695 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte. | Fi.374 Mi.407 |
| 30 PLN | |
4696 |
| 25 PLN | |
4697 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa | Fi.374 Mi.407 |
| 60 PLN | |
4698 |
1945 Westerplatte, kompletny arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe. | Fi.374 nz FFi Mi.407 U |
| 250 PLN | |
4699 |
1945 Westerplatte, marginesowy znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy, stempelek Falsum Schmutz. | Fi.374 nz FFi Mi.407 U |
| 40 PLN | |
4700 |
| 40 PLN | |
4701 |
1945 Westerplatte, trójka fałszywych znaczków ciętych z nadużytej formy poz.1/3; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z paska wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe. | Fi.374 nz FFi Mi.407 U |
| 100 PLN | |
4702 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, fałszerstwo z nadużytej formy z pozycji 3, na odwrocie pieczątka FALSUM i opis Walocha. | Fi.374nz False Mi.407U False |
| 50 PLN | |
4703 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem. | Fi.375 Mi.408 |
| 25 PLN | |
4704 |
1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.375 Mi.408 |
| 20 PLN | |
4705 |
1945 wydanie przedrukowe - 1 zł znaczek podstawowy z błędem na poz.68 "uszkodzone C i Z w POCZTA", list wysłany 4.3.1946 do Krakowa. | Fi.375 B, 377 Mi.408, 410 |
| 50 PLN | |
4706 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł./50 gr. z nadrukiem odwróconym i błędem nadruku "dwie dziurki w prawej belce", gwarancja Schmutz. | Fi.375 No B Mi.408 |
| 800 PLN | |
4707 |
1945 wydanie przedrukowe na Goznaku, unikalna próbna odbitka nadruku za 1 zł. z pięknie wykształconym błędem występującym od początku druku na wydaniu definitywnym na poz.30 "uszkodzenie prawego kwadratu", ta odbitka to dowód prawdziwości tej tezy, gwarancja. | Fi.375 P B Mi.408 |
| 800 PLN | |
4708 |
1945 wydanie przedrukowe, seria w odmianami znaczków typ I i II. | Fi.375, 376a I-II Mi.408-9 |
| 35 PLN | |
4709 |
1945 wydanie przedrukowe, seria z odwróconym nadrukami, znaczek za 1,50 zł z nadrukiem formy III typ 2, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.375No, 376aNo Mi.408K, 409bK |
| 1 000 PLN | |
4710 |
1945 list z Bydgoszczy do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1014, na odwrocie wirnik tranzytowy z Ankary. | Fi.375a Mi.409b |
| 60 PLN | |
4711 |
1945 monografia pod redakcją Macieja Perzyńskiego "Czerwony błędnodruk znaczka za 1,50 zł /25 gr.", 111 stron, liczne ilustracje i podstawowe dane do określania autentyczności i pozycji. | Fi.376 |
| 65 PLN | |
4712 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
4713 |
1945 wydanie przedrukowe, bardzo rzadki znaczek z silnym i wyraźnym abklaczem całego rysunku znaczka, rzadkie. | Fi.376a Mi.409b |
| 450 PLN | |
4714 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z pogrubionym nadrukiem dużą ilością farby sugerującym druk podwójny. | Fi.376a Mi.409b |
| 45 PLN | |
4715 |
1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem nadruku, gwarancja. | Fi.376a Mi.409b |
| 180 PLN | |
4716 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek. | Fi.376a Mi.409b |
| 50 PLN | |
4717 |
1945 wycinek z listu z prowizorycznym stemplem Żor. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
4718 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją. | Fi.376a Mi.409b |
| 45 PLN | |
4719 |
1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Rzgowa, gwarancja. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
4720 |
1945 list z Lublina do Płouszowic. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
4721 |
1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Gogolina, gwarancja. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
4722 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w górę nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z uszkodzonymi cyframi nowego nominału, gwarancja i opis. | Fi.376a MK5 Mi.409b |
| 150 PLN | |
4723 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w dół nadrukiem I Formy, gwarancja i opis. | Fi.376a MK5 Mi.409b |
| 150 PLN | |
4724 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. na wycinku z przesuniętym w pionie nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z trzema błędami na poz.30 "belka uszkodzona po prawej", "wcięcie w prawej krawędzi cyfry 1" i występującym w niewielkiej części nakładu "wyraźnie odbita duża spacja w nadruku pomiędzy 29 a 30 znaczkiem", gwarancja. | Fi.376a MK5 B Mi.409b |
| 600 PLN | |
4725 |
1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" znaczek skasowany na kopercie 2.9 w Warszawie, jednym z pierwszych powojennych stempli okolicznościowych stosowanym wyłącznie w tym dniu; dekoracyjna całość (Myślicki 45 012 + 204). | Fi.376a Mi.409b |
| 80 PLN | |
4726 |
1945 list z Lublina 2.X.45 do Legnicy, na odwrocie prowizoryczny kasownik odbiorczy Legnicy LIGNICA 1 wykonany w ZSRR. | Fi.376a Mi.409b |
| 80 PLN | |
4727 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
4728 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
4729 |
1945 kartka z Płocka 19.12.45 do Bydgoszczy, przejściowy prowizoryczny kasownik z Płocka. | Fi.376a Mi.409b |
| 120 PLN | |