Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
32638 |
1955 Stalinogród, X-lecie PRL Wystawa Filatelistyczna Polskiego Związku Filatelistów w Stalinogrodzie !!! czysta koperta z okolicznościowym dodrukiem, nakład 2500 sztuk, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
32639 |
1955 list z wirnikiem okolicznościowym Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie. | |
| 10 PLN | |
32640 |
1955 Adam Mickiewicz, próby znaczków z 1955 roku z nadrukiem PRÓBA, wszystkie z podobizną Adama Mickiewicza, gwarancja Schmutz. | |
| 450 PLN SPRZEDANY | |
32641 |
1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU". | Fi.Bl.14-15 Mi.Bl.15-16 |
| 100 PLN | |
32642 |
1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, para bloków ostemplowana 9.7 okolicznościowym datownikiem wystawy na specjalnej ilustrowanej kopercie. | Fi.Bl.14-15 Mi.Bl.15-16 |
| 100 PLN | |
32643 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, seria bloków kasowanych okolicznościowo. | Fi.Bl.14-15 Mi.Bl.15-16 |
| 30 PLN | |
32644 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, bloki, blok nr 15 z błędem "ścięte VI" - jeden z najbardziej znanych, ładnych i dużych błędów PRL-u. | Fi.bl.14, bl.15B1 Mi.Bl.15, Bl.16  |
| 120 PLN | |
32645 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, unikalna parka bloków za 2 zł. z wykonanym przedwojenną maszyną perforacyjną napisem WZÓR, takim samym jak na kilku walorach ze słynnej kolekcji W.Grabowskiego sprzedanej w 2004 roku na aukcji w Nowym Jorku, parki powojennych bloków w jakiejkolwiek postaci są niezmiernie rzadkie, gwarancja. | Fi.bl.14 E |
| 6 000 PLN | |
32646 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok z niekatalogowanym błędem "kropka między L a A", gwarancja. | Fi.bl.15 B3 |
| 150 PLN | |
32647 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem - "ścięte VI" na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.Bl.15 B1 |
| 100 PLN | |
32648 |
1955 karnet Wystawy Filatelistycznej w Warszawie. | Fi.bl. 16-17 Mi.Bl. 17-18 |
| 35 PLN | |
32649 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków czystych. | Fi.Bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 50 PLN | |
32650 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków kasowanych okolicznościowo. | Fi.Bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 25 PLN | |
32651 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet bloków ostemplowany okolicznościowo 13.8 na specjalnej wystawowej karcie ozdobionej pamiątkowym drzeworytem. | Fi.Bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 35 PLN | |
32652 |
1956 "POŻAR NISZCZY CHLEB" wirnik propagandowy na liście wysłanym 26.X z Warszawy. | Fi.764, 765 Mi.910, 911 |
| 30 PLN | |
32653 |
1956 "DZIECKO + ZAPAŁKI = POŻAR/ RODZICE CHROŃCIE DZIECI" wirnik propagandowy na liście wysłanym 24.VII z Gdańska. | Fi.767 Mi.913 |
| 25 PLN | |
32654 |
1956-1959 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom III; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw); można je będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 600 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.810-1003B Mi.954-1147A |
| 420 PLN | |
32655 |
1956 "I INDYWIDUALNE SZACHOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA GŁUCHYCH ZAKOPANE 9-23-2-56" Zakopane 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 9.II w pierwszym dniu obiegu; temat - SZACHY. | Fi.811 Mi.955 |
| 20 PLN | |
32656 |
1956 FDC - "XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata". | Fi.812-814 Mi.956-958 |
| 20 PLN | |
32657 |
1956 karnet - dwie odmiany "STATKI POLSKIE". | Fi.815-819 Mi.959-963 |
| 60 PLN | |
32658 |
1956 statki polskie, seria w narożnych czworoblokach. | Fi.815-9 Mi.959-63 |
| 40 PLN | |
32659 |
1956 statki polskie, seria w czworoblokach z numerami arkuszy na marginesie. | Fi.815-9 Mi.959-63 |
| 50 PLN | |
32660 |
1956 Wyścig Pokoju, koperta FDC. | Fi.820-1 Mi.964-5 |
| 10 PLN | |
32661 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz. | Fi.823nz Mi.967U |
| 810 PLN SPRZEDANY | |
32662 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz. | Fi.825nz Mi.969U |
| 500 PLN | |
32663 |
1956 FDC - Wydanie prowizoryczne. | Fi.826, 827Ia, 828I, Mi.970-73 |
| 20 PLN | |
32664 |
1956 wydanie prowizoryczne przedrukowe, znaczek z bardzo rzadkim nadrukiem podwójnym, gwarancja. | Fi.829Np Mi.973DD |
| 1 500 PLN | |
32665 |
1956 karta maksimum - pomniki Warszawy (II), książę Józef Poniatowski. | Fi.832 Mi.976 |
| 30 PLN | |
32666 |
1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z przesuniętą perforacją poziomą - kolor ciemnobrązowy już na górze znaczka. | Fi.833 Mi.977 |
| 35 PLN | |
32667 |
1956 FDC - "Międzynarodowa Kampania Muzealna" (3 koperty). | Fi.837-839 Mi.990-992 |
| 10 PLN | |
32668 |
1956 karnet - "MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA MUZEALNA". | Fi.837-839 Mi.990-992 |
| 20 PLN | |
32669 |
1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt (Fi.70.-), znaczek z bloku. | Fi.840 (Bl.18) Mi.981 |
| 60 PLN | |
32670 |
1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżonia, znaczek z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.841 Mi.982 |
| 100 PLN | |
32671 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu. | Fi.843 Mi.984 |
| 50 PLN | |
32672 |
1956 Igrzyska Olimpijskie Melbourne, arkusz sprzedażny. | Fi.843 Mi.984 |
| 70 PLN | |
32673 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) w prawo. | Fi.843 Mi.984 |
| 15 PLN | |
32674 |
| 40 PLN | |
32675 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, komplet kopert FDC. | Fi.843-9 Mi.984-9, 994 |
| 15 PLN | |
32676 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu. | Fi.845 Mi.986 |
| 50 PLN | |
32677 |
| 10 PLN | |