Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
32598 |
1954 III Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, blok i nowodruk na poleconym liście lotniczym do Niemiec, gwarancja Jungjohann. | Fi.bl.13, 13ND Mi.Bl.13, AI |
| 1 800 PLN | |
32599 |
1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy "zielony" z podwójnym moletowaniem (sam blok - Mi.70 euro), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Bl.13 B1 Mi.Bl.13 DP |
| 140 PLN | |
32600 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy z podwójnym moletowaniem, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.Bl.13 B1 Mi.Bl.13 DP |
| 80 PLN | |
32601 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy z podwójnym moletowaniem, kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Bl.13 B1 Mi.Bl.13 DP |
| 70 PLN | |
32602 |
1954 III Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, nowodruk bloku na kopercie FDC. | Fi.bl.13ND Mi.Bl.AI |
| 1 500 PLN | |
32603 |
1954 III Zjazd PZF, tzw. "niebieski blok" lotniczy, piękny stan, gwarancja Mikulski. | Fi.Bl.13 ND Mi.Bl.13 AI |
| 700 PLN | |
32604 |
1954 III Zjazd PZF, tzw. "niebieski blok" lotniczy, z podwójnym moletowaniem prawego górnego naroża, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Bl.13ND B1 Mi.Bl.13 AI DP |
| 800 PLN SPRZEDANY | |
32605 |
1955 rocznik znaczków czystych. | Fi.757-809 Mi.897-953 |
| 180 PLN | |
32606 |
1955 10. rocznica wyzwolenia Warszawy, komplet znaczków z nadrukiem PRÓBA, gwarancja Schmutz. | Fi.757-8P Mi.897-8 |
| 135 PLN SPRZEDANY | |
32607 |
1955 Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, seria w narożnych czworoblokach z oznaczeniem sektora. | Fi.759-60 Mi.899-900 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
32608 |
1955 Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, karnet okolicznościowy. | Fi.759-60 Mi.899-900 |
| 15 PLN | |
32609 |
1955 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA", projektowany i grawerowany przez Czesława Słanię. | Fi.759-760 Mi.899-900 |
| 80 PLN | |
32610 |
1955 pomniki Warszawy, znaczek w kolorze czerwono liliowym z nadrukiem PRÓBA, natruralna żyłka w papierze, gwarancja Walisch. | Fi.764P1 Mi.910 |
| 50 PLN | |
32611 |
1955 10. rocznica Układu polsko-radzieckiego, komplet znaczków z nadrukiem PRÓBA, gwarancja Schmutz. | Fi.769-70P Mi.901-4 |
| 315 PLN SPRZEDANY | |
32612 |
1955 10. rocznica Układu polsko - radzieckiego, parka rozdzielona bardzo rzadkim przeperforowanym pustopolem, znaczki te pochodzą z druku walcem N.1.W.2. z perforacją ZL 11,25:11 o nakładzie 196000 szt, są więc 26-krotnie rzadsze od nieperforowanych pustopól na tych znaczkach. | Fi.770a Mi.904 |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
32613 |
1955 10. rocznica Układu polsko - radzieckiego, parka rozdzielona bardzo rzadkim przeperforowanym pustopolem, znaczki te pochodzą z druku walcem N.1.W.2. z perforacją ZL 11,25:11 o nakładzie 196000 szt, są więc 26-krotnie rzadsze od nieperforowanych pustopól na tych znaczkach. | Fi.770b Mi.903 |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
32614 |
1955 komplet 4 karnetów - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w miastach, w których rozpoczynano etapy rozgrywane w Polsce: Warszawa, Łódź, STALINOGRÓD, Wrocław; temat-KOLARSTWO. | Fi.771-772, 769b Mi.905-906, 902  |
| 100 PLN | |
32615 |
1955 karnet - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w Warszawie. | Fi.771-772, 769b Mi.905-906, 902  |
| 20 PLN | |
32616 |
1955 Międzynarodowe Tragi Poznańskie, karnet okolicznościowy. | Fi.773-4 Mi.915-6 |
| 10 PLN | |
32617 |
1955 XXIV Międzynarodowe Targi Poznańskie, komplet znaczków z nadrukiem PRÓBA, gwarancja Schmutz. | Fi.773-4P Mi.915-6 |
| 310 PLN SPRZEDANY | |
32618 |
1955 karnet - "XXIV MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE", kasownik Warszawa. | Fi.773-774 Mi.915-916 |
| 20 PLN | |
32619 |
1955 karnet - "DNI KRAKOWA". | Fi.775-777 Mi.917-919 |
| 25 PLN | |
32620 |
1955 artystyczna litografia "Lajkonik" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa. | Fi.775-777 Mi.917-919 |
| 25 PLN | |
32621 |
1955 Dni Krakowa, znaczek czysty z rzadkim błędem "odbitka lustrzana 72 zł". | Fi.775B1 Mi.917I |
| 350 PLN | |
32622 |
1955 Dni Krakowa, znaczek z rzadkim błędem "lustrzana odbitka 72 zł". | Fi.775B1 Mi.917I |
| 225 PLN SPRZEDANY | |
32623 |
1955 Dni Krakowa, parka znaczków za 20 gr., lewy z błędem "odbitka lustrzana 72 zł", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.775 B1 Mi.917I |
| 160 PLN | |
32624 |
1955 FDC - "Dni Krakowa" znaczek z błędem "prawy but Lajkonika przekreślony"; gwarancja. | Fi.777 B3 Mi.919 |
| 25 PLN | |
32625 |
1955 Dni Krakowa, znaczek z błędem "przekreślony prawy but Lajkonika". | Fi.777u Mi.919 |
| 40 PLN | |
32626 |
1955 karnet - "V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY". | Fi.778-783A,B Mi.922-927A,B |
| 45 PLN | |
32627 |
1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek cięty i ząbkowany za 25 gr bez druku barwy żółtej, cięty z tym błędem nie katalogowany, gwarancja Falkowski, Petriuk. | Fi.778Aa, 778Bs Mi.922A, B |
| 900 PLN | |
32628 |
1955 Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek za 45 gr. z błędem na poz.29 "kokardka", gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.780B B1 Mi.924A |
| 50 PLN | |
32629 |
1955 Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek z błędem "kokardka". | Fi.780B B1 Mi.924A |
| 25 PLN | |
32630 |
1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek bez barwy żółtej, gwarancja Walocha. | Fi.780Bs |
| 350 PLN | |
32631 |
1955 XII Rajd Tatrzański, koperta FDC. | Fi.786-7 Mi.928-9 |
| 10 PLN | |
32632 |
1955 XII Rajd Tatrzański, komplet znaczków z nadrukiem PRÓBA, gwarancja Schmutz. | Fi.786-7P Mi.928-9 |
| 410 PLN SPRZEDANY | |
32633 |
1955 3 karnety - "II MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPORTOWE MŁODZIEŻY" (seria nieząbkowana). | Fi.790-795A Mi.934-939B |
| 30 PLN | |
32634 |
1955 karnet - "50 ROCZNICA REWOLUCJI W 1905 R.". | Fi.802-803 Mi.946-947 |
| 25 PLN | |
32635 |
1955 karnet - "ROK MICKIEWICZOWSKI". | Fi.804-807 Mi.948-951 |
| 25 PLN | |
32636 |
1955 FDC - "50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego". | Fi.808-809 Mi.952-953 |
| 20 PLN | |
32637 |
1955 rocznik kopert FDC. | |
| 300 PLN | |