Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 118. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
20098

1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz 20 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 29.6 z Niepołomic do Milwaukee w USA, na odwrocie ramkowy stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona", datowniki: tranzytowy Nowy Jork z 6.VII i odbiorcze z 7 i 8 lipca; walor w dobrym stanie zachowania, przebarwienia na skanie w rzeczywistości są znacznie mniej widoczne.

Fi.427A
Mi.462B
120 PLN
20099

1947 kultura polska, czworoblok.

Fi.427A
Mi.462B
50 PLN
20100

Fi.427A
Mi.462B
50 PLN
20101

Fi.427A P1
Mi.462P
6 000 PLN
20102

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.427B
Mi.462A
45 PLN
20103

1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, ząbkowany znaczek za 20 zł z klasycznym błędem na poz.81 "połączone Z i Ł", gwarancja.

Fi.427B B1
Mi.462A
100 PLN
20104

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek za 5+5 zł z błędem na poz.12 "czarna kropka pod ręką dziecka"; gwarancja.

Fi.428 B2
Mi.471
60 PLN
20105

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, czysty znaczek za 5+5 zł. z lekkim przesunięciem koloru czerwonego w lewo skos, gwarancja, oznaczenie MK i opis niespasowanie barw.

Fi.428 MK
Mi.471
50 PLN
20106

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, czysty znaczek za 5+5 zł. z mocnym przesunięciem koloru czerwonego w górę, gwarancja, oznaczenie MK i opis niespasowanie barw.

Fi.428 MK
Mi.471
200 PLN
20107

1947 - wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, czysty znaczek za 5+5 zł. z lekkim przesunięciem koloru czerwonego w prawo, gwarancja, oznaczenie MK i opis niespasowanie barw.

Fi.428 MK
Mi.471
50 PLN
20108

Fi.428B1
Mi.471
35 PLN
20109

1947 kultura polska, cięta seria z nadrukami groszy typ 21.

Fi.429-36A
Mi.573-9B
230 PLN
20110

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.429A
Mi.463B
35 PLN
20111

1947 Kultura Polska, parka z numerem walca.

Fi.429A
Mi.463B
40 PLN
20112

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B
15 PLN
20113

Fi.429B
Mi.463A
50 PLN
20114

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
20115

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
20116

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429B
Mi.463A
35 PLN
20117

Fi.429B MK
Mi.463A
85 PLN
20118

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.430A
Mi.464B
30 PLN
20119

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.430A
Mi.464B
50 PLN
20120

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na prawym marginesie.

Fi.430A
Mi.464B
50 PLN
20121

1947 Kultura Polska (II) - św.Albert Chmielowski, 2 zł nieząbkowane - frankatura mieszana, list wysłany 20.5.48 z Ząbkowic do Złotegostoku, dobry stan zachowania.

Fi.430A, 429B, 438
Mi.464B, 463A, 473
30 PLN
20122

Fi.430A MK
Mi.464B
90 PLN
20123

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN
20124

Fi.430B
Mi.464A
50 PLN
20125

Fi.430B
Mi.464A
35 PLN
20126

1947 kultura polska, parka znaczków bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki.

Fi.430B MK1
Mi.464A
120 PLN
20127

1947 Kultura Polska II wydanie - Fr.Chopin; czworoblok unikalnych prób znaczka za 3 zł. w kolorze szarozielonym, drukowanych z walca N.2.W.II - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 2.VII.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, adnotacja "próba" prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z Fr.Chopinem) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.431 P
Mi.465
26 000 PLN
20128

Fi.431B MK
Mi.465A
350 PLN
20129

1947 ładny dekoracyjny list polecony z Gdańska 11 (Wrzeszcz) do Skarżyska Kamiennej, ofrankowany dwoma rodzajami znaczka Fi 432 - jeden w wersji ząbkowanej, drugi - nieperforowany, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.432A, B
Mi.466A, B
70 PLN
20130

1947 Kultura polska II wydanie, parka znaczków za 5 zł. z częściowym brakiem rysunku znaczka - druk na podwiniętym papierze, sygnowany, gwarancja i opis MK Schmutz.

Fi.432A MK
Mi.466B
1 200 PLN
20131

Fi.432B
Mi.469A
20 PLN
20132

Fi.433B
Mi.424A
30 PLN
20133

Fi.433B
Mi.467A
45 PLN
20134

Fi.433B
Mi.467A
60 PLN
20135

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN
20136

1947 Kultura Polska II wydanie - M.Curie Skłodowska; czworoblok unikalnych prób znaczka za 10 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.II - oznaczenie znajduje się za 10 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 2.VI.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z M.Curie Skłodowską) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.434 P
Mi.468
26 000 PLN
20137

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na prawym marginesie.

Fi.434A
Mi.470B
50 PLN