Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 118. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
20338

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie .

Fi.474
Mi.522
40 PLN
20339

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.474
Mi.522
35 PLN
20340

Fi.474
Mi.522
40 PLN
20341

1948 Bolesław Bierut, makulaturowa parka wraz z kawałkami 2 kolejnych znaczków bez perforacji pionowej z możliwie że przyciętą perforacją poziomą.

Fi.474MK
Mi.522
550 PLN
20342

1948 Bolesław Bierut, parka znaczków nieząbkowanych, znaczki bez gumy, gwarancja Walocha.

Fi.474nz
Mi.522U
1 200 PLN
20343

1948 Bolesław Bierut, marginesowy znaczek nieząbkowany, gwarancja Schmutz.

Fi.474nz
Mi.522U
850 PLN
20344

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.475
Mi.523
35 PLN
20345

Fi.475
Mi.523
35 PLN
20346

1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.475
Mi.523
20 PLN
20347

1948 Bolesław Bierut, 15 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.475
Mi.523
50 PLN
20348

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.475
Mi.523
25 PLN
20349

Fi.475
Mi.523
45 PLN
20350

Fi.475
Mi.523
45 PLN
20351

Fi.475
Mi.523
45 PLN
20352

Fi.475
Mi.523
45 PLN
20353

Fi.475
Mi.626
30 PLN
20354

1948 Bolesław Bierut, sześcioblok z przesuniętą perforacja pionową na prawych parkach - dwa znaczki z bardzo szerokim prawym marginesem zachodzącym na obrazek sąsiednich znaczków, znaczki z nadrukiem groszy typ 21. Rzadki przypadek przesunięcia ząbkowania na tej wartości (Fi.475) oraz rzadki przypadek przesunięcia nie brzegowego (najczęstszy przypadek), a ze środka arkusza. Niestety błędy tego typu szczególnie w tym wydaniu były wykorzystywane do tworzenia znaczków ciętych, jednostronnie ciętych itp. (da się wyciąć znaczek w ten sposób aby pozostawić kawałek rysunku znaczka sąsiedniego).

Fi.475
Mi.626
150 PLN
20355

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie, nadruk groszy typ 24.

Fi.475
Mi.626
40 PLN
20356

1948 Bolesław Bierut, znaczek makulaturowy drukowany na pomarszczonym papierze, gwarancja Walocha.

Fi.475MK
Mi.523
80 PLN
20357

1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja.

Fi.475MK2
Mi.523
54 PLN
20358

1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym.

Fi.475s
Mi.523
80 PLN
20359

Fi.476
Mi.524
30 PLN
20360

Fi.476
Mi.524
30 PLN
20361

Fi.476
Mi.524
30 PLN
20362

Fi.476
Mi.524
35 PLN
20363

1948 ekspres polecony z Szafarni do Sopotu, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.477
Mi.525
30 PLN
20364

Fi.478
Mi.526
35 PLN
20365

Fi.478
Mi.526
35 PLN
20366

Fi.478
Mi.526
35 PLN
20367

1948 Bolesław Bierut, rotograwiura, 35 zł - frankatura pojedyncza, opłacony zgodnie z taryfą list polecony wysłany 9.8 z Gdańska do Ząbkowic Śląskich, znaczek skasowany datownikiem GDAŃSK 6 (WRZESZCZ); stempel odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.478
Mi.526
50 PLN
20368

Fi.479
Mi.505
35 PLN
20369

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, I wydanie z datą 8.XII.1948, bloki legitymacyjne z oznaczeniem zaakceptowanych walców: 5 zł - N.1.W.I.; 15 zł i 25 zł - N.1.W.II.; znajdujące się pod 91 lub 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.479-81
Mi.505-07
120 PLN
20370

1948 kartka maksimum z Ludwikiem Waryńskim.

Fi.481
40 PLN
20371

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru.

Fi.482-4
Mi.508-10
90 PLN
20372

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, seria w okolicznościowym karnecie.

Fi.482-4
Mi.508-10
50 PLN
20373

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, II wydanie z datą XII.1948, seria kasowana; gwarancja.

Fi.482-84
Mi.508-10
25 PLN
20374

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, znaczek z podwójną perforacją pionową na lewym marginesie, gwarancja Walocha.

Fi.483MK
Mi.509
225 PLN
20375

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, II wydanie z datą XII.1948, 25 zł - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca OK.W.I. (okolicznościowy) - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.484
Mi.510
50 PLN
20376

1948 walka z gruźlicą, seria stemplowana z przywieszkami.

Fi.485-8 Pw
Mi.511-4
50 PLN
20377

1948 walka z gruźlicą, 10 stemplowanych serii z kompletem przywieszek.

Fi.485-8 Pw1-10
Mi.511-4
480 PLN