Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
20338 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie . | Fi.474 Mi.522 |
| 40 PLN | |
20339 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.474 Mi.522 |
| 35 PLN | |
20340 |
| 40 PLN | |
20341 |
1948 Bolesław Bierut, makulaturowa parka wraz z kawałkami 2 kolejnych znaczków bez perforacji pionowej z możliwie że przyciętą perforacją poziomą. | Fi.474MK Mi.522 |
| 550 PLN | |
20342 |
1948 Bolesław Bierut, parka znaczków nieząbkowanych, znaczki bez gumy, gwarancja Walocha. | Fi.474nz Mi.522U |
| 1 200 PLN | |
20343 |
1948 Bolesław Bierut, marginesowy znaczek nieząbkowany, gwarancja Schmutz. | Fi.474nz Mi.522U |
| 850 PLN SPRZEDANY | |
20344 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.475 Mi.523 |
| 35 PLN | |
20345 |
| 35 PLN | |
20346 |
1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.475 Mi.523 |
| 20 PLN | |
20347 |
1948 Bolesław Bierut, 15 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.475 Mi.523 |
| 50 PLN | |
20348 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.475 Mi.523 |
| 25 PLN | |
20349 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.475 Mi.523 |
| 45 PLN | |
20350 |
| 45 PLN | |
20351 |
| 45 PLN | |
20352 |
| 45 PLN | |
20353 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z nadrukiem groszy typ 3 bez perforacji na dolnym marginesie. | Fi.475 Mi.626 |
| 30 PLN | |
20354 |
1948 Bolesław Bierut, sześcioblok z przesuniętą perforacja pionową na prawych parkach - dwa znaczki z bardzo szerokim prawym marginesem zachodzącym na obrazek sąsiednich znaczków, znaczki z nadrukiem groszy typ 21. Rzadki przypadek przesunięcia ząbkowania na tej wartości (Fi.475) oraz rzadki przypadek przesunięcia nie brzegowego (najczęstszy przypadek), a ze środka arkusza. Niestety błędy tego typu szczególnie w tym wydaniu były wykorzystywane do tworzenia znaczków ciętych, jednostronnie ciętych itp. (da się wyciąć znaczek w ten sposób aby pozostawić kawałek rysunku znaczka sąsiedniego). | Fi.475 Mi.626 |
| 150 PLN | |
20355 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie, nadruk groszy typ 24. | Fi.475 Mi.626 |
| 40 PLN | |
20356 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek makulaturowy drukowany na pomarszczonym papierze, gwarancja Walocha. | Fi.475MK Mi.523 |
| 80 PLN | |
20357 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja. | Fi.475MK2 Mi.523 |
| 54 PLN SPRZEDANY | |
20358 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym. | Fi.475s Mi.523 |
| 80 PLN | |
20359 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.476 Mi.524 |
| 30 PLN | |
20360 |
| 30 PLN | |
20361 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.476 Mi.524 |
| 30 PLN | |
20362 |
| 35 PLN | |
20363 |
1948 ekspres polecony z Szafarni do Sopotu, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.477 Mi.525 |
| 30 PLN | |
20364 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.478 Mi.526 |
| 35 PLN | |
20365 |
| 35 PLN | |
20366 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.478 Mi.526 |
| 35 PLN | |
20367 |
1948 Bolesław Bierut, rotograwiura, 35 zł - frankatura pojedyncza, opłacony zgodnie z taryfą list polecony wysłany 9.8 z Gdańska do Ząbkowic Śląskich, znaczek skasowany datownikiem GDAŃSK 6 (WRZESZCZ); stempel odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.478 Mi.526 |
| 50 PLN | |
20368 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.479 Mi.505 |
| 35 PLN | |
20369 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, I wydanie z datą 8.XII.1948, bloki legitymacyjne z oznaczeniem zaakceptowanych walców: 5 zł - N.1.W.I.; 15 zł i 25 zł - N.1.W.II.; znajdujące się pod 91 lub 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.479-81 Mi.505-07 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
20370 |
1948 kartka maksimum z Ludwikiem Waryńskim. | Fi.481 |
| 40 PLN | |
20371 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru. | Fi.482-4 Mi.508-10 |
| 90 PLN | |
20372 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, seria w okolicznościowym karnecie. | Fi.482-4 Mi.508-10 |
| 50 PLN | |
20373 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, II wydanie z datą XII.1948, seria kasowana; gwarancja. | Fi.482-84 Mi.508-10 |
| 25 PLN | |
20374 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, znaczek z podwójną perforacją pionową na lewym marginesie, gwarancja Walocha. | Fi.483MK Mi.509 |
| 225 PLN | |
20375 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, II wydanie z datą XII.1948, 25 zł - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca OK.W.I. (okolicznościowy) - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.484 Mi.510 |
| 50 PLN | |
20376 |
1948 walka z gruźlicą, seria stemplowana z przywieszkami. | Fi.485-8 Pw Mi.511-4 |
| 50 PLN | |
20377 |
1948 walka z gruźlicą, 10 stemplowanych serii z kompletem przywieszek. | Fi.485-8 Pw1-10 Mi.511-4 |
| 480 PLN | |